Kolumny do 700 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
r3luqq
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2014, 14:47

Kolumny do 700 zł

#286

Post autor: r3luqq »

Wzmacniacz w trakcie polowania ;D. Na allegro 2 sztuki ale szukam srebrnej^^. A jak te Bang & Olufsen S80? Będą dobre? A te które linkowałem,na któreś warto polować,zwrócić uwagę również? Szczególnie pytanie odnośnie Kef-ów;).
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Kolumny do Philips 22AH384

#287

Post autor: espressso »

Witam, posiadam wzmacniacz jak w tytule i planuję zakup kolumn głośnikowych, które dobrze by się z nim zgrały. Moc wzmacniacza to 2x50W przy 8Ohm, 2x58W przy 4Ohm. Pomieszczenie, w którym ten zestaw ma grać ma wymiary 4,46x4,74m, czyli ok. 21mkw. Źródłem dźwięku jest przeważnie gramofon, muzyka to wszelakie odmiany rocka, głównie tego sprzed roku '80, trochę jazzu i elektroniki. Szukam kolumn używanych w cenie powiedzmy do 650 zł. Co byście mi polecili? ;)
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Kolumny do 700 zł

#288

Post autor: espressso »

Moja niezauważona prośba o pomoc jest już nieaktualna. Udało mi się nabyć za bezcen Beovox'y S75.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 700 zł

#289

Post autor: Wojtek »

Brawo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Kolumny do 700 zł

#290

Post autor: Pawelec »

Masz je razem z podstawkami ? One dopiero w tej pozycji grają super (podniesione i lekko odchylone) :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Kolumny do 700 zł

#291

Post autor: espressso »

Niestety podstawek nie mam. Tymczasowo stoją u mnie na poprzednich kolumnach Hitachi ;) Poluję teraz na jakieś stojaki, cena oryginalnych na all (http://allegro.pl/bo-bang-olufsen-stand ... 58428.html) przewyższa ZNACZNIE kwotę jaką zapłaciłem za same kolumny... Zastanawiam się więc czy pójść w tą stronę: http://allegro.pl/standy-stojaki-do-kol ... 37024.html , czy może narysować i zlecić komuś wykonanie stojaków na wzór oryginalnych. Macie może jakieś doświadczenia w tych kwestiach? :)
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Kolumny do 700 zł

#292

Post autor: Excalibue »

Nie wiedziałem, że tyle kosztują oryginalne stojaki.
Ja swoje dodałem w gratisie do Beovoxów : )

Masz fajne kolumny tylko MUSISZ dobrać stonowany, ciepło grający wzmacniacz - broń boże coś żwawo grającego bo będziesz miał niezłą żyletkę.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Kolumny do 700 zł

#293

Post autor: espressso »

Wzmacniacz mam z epoki beovoxów - Philips 22AH384. Teraz w miarę wolnego czasu odkrywam płyty na nowo po wymianie kolumn i igły w gramofonie ;)
Co do stojaków, to ten sprzedający zawsze i chyba na wszystko miał zawyżone ceny, ale jak na razie niestety nikt inny stojaków B&O nie oferuje :?
benfil
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2014, 10:35
Lokalizacja: Sulejów

Kolumny do 700 zł

#294

Post autor: benfil »

Dzień dobry :)
posiadam wzmacniacz Yamaha a-520 oraz ampli rxv-496 i duże pomieszczenie 40m2 o wymiarach mniej więcej 4.5m na 9m.
Póki co grają sobie kolumny marantz 4G/3, ale jakoś tak giną...
Słucham generalnie bluesa, starego rocka, przez reggae, elektronikę, do folku i Kaczmarskiego.
Teraz tak, przeglądałem wątek ten oraz inne i znalazłem kilka ciekawych kolumn np. tannoy czy b&w, jednak polecacie je do mniejszych pomieszczeń, typu 20-25m2. Do 35-40m2 nic mi się w oczy nie rzuciło.
Kolumny mam podpięte tymczasowo do rxv-496, ponieważ w 520 trzeszczy mi delikatnie lewy kanał, ale mam nadzieję się z tym szybko uporać i wrócić do wzmacniacza.
Na ten moment preferuję podstawki, gdyż planuję założyć kilka półek na ścianie szczytowej i tam cały sprzęt ustawić, ale jak zajdzie potrzeba mogę to jeszcze przemyśleć.

To jak, pomożecie?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 700 zł

#295

Post autor: kielek »

benfil pisze:Teraz tak, przeglądałem wątek ten oraz inne i znalazłem kilka ciekawych kolumn np. tannoy czy b&w, jednak polecacie je do mniejszych pomieszczeń, typu 20-25m2. Do 35-40m2 nic mi się w oczy nie rzuciło.
Ciężko Ci będzie nagłośnić takie duże pomieszczenie podstawkowcami,polecałbym jednak podłogówki.
Zasadniczo podstawkowych kolumn nie stawia się na półki tylko na standy(podstawki) stąd nazwa:-) Na upartego można by było,ale tweeter powinien być na wysokości uszu a bass reflex od czoła kolumny,bądź powinny to być kolumny w obudowie zamkniętej,choć ja bym się upierał jednak do podłogówek do takiego metrażu choćby ze względu na bas.
benfil
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2014, 10:35
Lokalizacja: Sulejów

Kolumny do 700 zł

#296

Post autor: benfil »

Rozumiem, chociaż wydaje mi się, że można by kolumnę postawić tak naprawdę na wszystkim, byle tylko wysokość była odpowiednia, co za różnica czy to stand czy półka?:) Ale dobra, wersja z podłogówkami jest jak najbardziej do zrobienia, tylko czy jestem w stanie znaleźć coś godnego uwagi w budżecie do 700 zł?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 700 zł

#297

Post autor: kielek »

Stand możesz regulować(odsuwać od ściany,gdy bass reflex jest z tyłu) inaczej przenoszone są drgania(dlatego większośc standów ma np.kolce),audiofile znaleźli by więcej różnic:-)
Co do podłogówek to masz kilka aukcji np. z Eltax Liberty 5+ ,są to naprawdę niezłe kolumienki za tą cenę a pewnie znalazło by się coś więcej,choć te wymienione Eltaxy spokojnie wystarczą:-)
benfil
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2014, 10:35
Lokalizacja: Sulejów

Kolumny do 700 zł

#298

Post autor: benfil »

Ano jak to audiofile:)
Dzięki, widzę, że nawet co nieco by zostało na oblewanie:)
W wolnej chwili możesz mi podesłać parę linków, np. jeśli cena ciut przekroczy budżet a warto, to też.
Może mi cos kolorystycznie bardziej podpasuje, a na te Eltaxy będę polował w kolorze czarnym:)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 700 zł

#299

Post autor: kielek »

Możesz polować na jakieś np.: Elac,Tannoy M3,Dali itd(jest tego sporo czasami).,które powinny zmieścic się spokojnie w tym budżecie,choć te Eltaxy zrobione są naprawdę na dobrych przetwornikach.Yamaha słynie z dość ostrej(jasnej ) góry,więc musisz szukać kolumn z nieco niezbyt wyostrzonymi wysokimi,dlatego z Bowersami bym uważał,gdyż niektóre modele słyną bardzo przejrzystej ''góry''.
benfil
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2014, 10:35
Lokalizacja: Sulejów

Kolumny do 700 zł

#300

Post autor: benfil »

Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ