Kolumny do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kolumny do 1000 zł

#46

Post autor: eenneell »

JacK pisze:idzę eenneell że niezłomnie popularyzujesz sprzęty B&O. Tylko że to nie ta stylistyka, o czym pisałem nieco wcześniej.
Kolumny pasują i stylistyką, i omami, i wtyczką DIN- zagrają dobrze( znakomicie); bonus amplituner :( Fakt; z innej bajki- tylko, jeżeli Ktoś posłucha przez niego muzyki to "zrozumie" ;)
kielek pisze:Duńczycy mu chyba jakąś działkę odpalają za to :lol:
Jeden lubi technicsy, inny Duale, a ja lubię B&O ;) Można :?:
A że przeglądam te strony... to mogę czasem coś zasugerować :(
PS
Mogę odkupić amplituner :D
Ostatnio zmieniony 10 mar 2013, 02:13 przez eenneell, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#47

Post autor: Kocewicz »

Spoko, ja cię dobrze rozumiem :D Skrzynka do mojego 1000 już jest w trakcie cięcia i klejenia. Dopiero jak to stanie na równych nogach, będzie można ocenić faktyczny potencjał tego gramofonu. A wrażenie robi niesamowite!
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#48

Post autor: Wojtek »

JacK, myślę że sugerowana oferta Łukasza jest całkiem trafna. Jeśli to nie jest podobna stylistyka do tego Duala... to jaka jest?
Daj jakiś przykład, jeśli wyobrażasz sobie to jakoś inaczej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kolumny do 1000 zł

#49

Post autor: JacK »

Faktycznie nie precyzyjnie się wyraziłem co do stylistyki kolumn. Więc chodzi o to że koleżanka urządza sobie właśnie salon, w nim na zaszczytnym miejscu na szerokiej kamiennej ławie spoczywa Dual HS 32 w drewnianej raczej jasnej skrzynce z mnóstwem srebrnych elementów, obok kilkanaście płyt w drewnianym stojaku na metalowej podstawie pamiętającym czasy powstania tego duala. Więc wyobraziła sobie kolumny też w ładnych drewnianych skrzyniach (raczej większe niż małe monitory), z srebrnymi dodatkami (to ważne) np. wokół głośników , spoczywające na drewnianych stendach z metalowymi stopami. Stendy można zamówić, jednak jak widać sporym wyzwaniem są kolumny które mają dobrze grać, a jednocześnie pełnić role dekoracji w salonie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#50

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:(raczej większe niż małe monitory)
Starsze monitory generalnie są większe niż te współczesne, jeśli to masz na myśli pod hasłem "małe monitory".
Problemem tu jest też dobranie pod sam wzmacniacz w Dualu, gdyż jest on dość słaby, co by nie miał problemu z kolumnami.
JacK pisze:z srebrnymi dodatkami (to ważne) np. wokół głośników
To będzie ciężkie. Tym bardziej, że kolumny przecież mogą mieć maskownice (i co wtedy?).

Znajoma chyba bardziej szuka czegoś dla wyglądu niż do grania, czego dowodem jest choćby to, że Dual zostaje ;)

Bo co z tego, że nawet znajdę w tej cenie jakieś godne polecenia starsze kolumny z odpowiednimi akcentami i wyglądem, skoro wiem, że Dual HS 32 ich nie pociągnie? Rozejrzę się, ale nie wróżę sukcesu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#51

Post autor: Kocewicz »

Użytkowanie kolumn bez założonych maskownic trąca mi wiochą i altusami. Nie rozumiem tej mody.
Ta zabawka duala może i nie jest brzydka, ale zupełnie nie nadaje się do roli serca zestawu w domowym salonie. To jest gramofon do sypialni lub pokoju nastolatka, odpowiednio mniejszego i pod mniejsze kolumienki. Salon zasługuje na coś więcej (lampa?). JacKu, spróbuj jeszcze pogadać z koleżanką, przedstawić takie argumenty.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kolumny do 1000 zł

#52

Post autor: JacK »

Skończyło się na zakupie kolumn Grundig BOX 650 professional. Właśnie przyjechały z Hamburga. Postawione na stendach, podłączone, grają, komplecik stworzony, kumpela zadowolona.

IMG_20130328_111134.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#53

Post autor: Wojtek »

Niezłe dobranie, zarówno parametrowe jak i estetyczne (srebrne elementy).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Krzych Floyd
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2013, 11:08

Re: Kolumny do 1000 zł

#54

Post autor: Krzych Floyd »

Czołem,

jak na mój gust blisko tysiąc zeta za L-50 to całkiem sporo,jak sądzicie ??

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/14/127985.php
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 1000 zł

#55

Post autor: Winters »

W porównaniu z tym http://allegro.pl/jbl-l-50-kolumny-vint ... 12955.html to jeszcze ujdzie jeżeli są w ładnym stanie.
DIOMEDES KATO
karolc1
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:58

Re: Kolumny do 1000 zł

#56

Post autor: karolc1 »

Witam mam pytanie do Was forumowiczów . Co sądzicie o kolumnach Mission 717 ? Czy w ogóle ktoś miał z nimi do czynienia ? Czytałem na zagranicznych forach ,że są bardzo dobre, i że są to pierwsze kolumny wypuszczone na rynek przez Mission . Głośnik wysokotonowy audax ,ale nie wiem dokładnie jakie są średnio-niskotonowe być może seas lub vifa (lub inne).

Jeśli ktoś się orientuje prosiłbym o wypowiedź jak wypadają te missiony w porównaniu do canton fonum 400 .Czy będzie słyszalna duża różnica ?
Z góry dzięki za odpowiedź
macburz
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2013, 22:02

JAKIE KOLUMNY DO HITACHI HA-250

#57

Post autor: macburz »

Witam Wszystkich / wątek zmienian na zakupy - pomyłka " pierwszaka " /
ogromna prośba o pomoc zakupiłem wzmacniacz Hitachi HA-250 z tunerem 340 - następny krok to dobre głośniki trójdrożne ( vintage najlepiej) - co polecacie ? - błagam o pomoc !!!
zakup max. 1000 zł. / im mniej tym starczy na lepszego cd-ka ;)
z góry dziękuję za sugestie Maciej
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 1000 zł

#58

Post autor: Winters »

Mogę polecić coś takiego:

http://allegro.pl/goodmans-goodwood-kol ... 75606.html (takie przytarcia obudów możesz łatwo naprawić odnawiaczem Starwaxa)
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-bra ... 96675.html
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
adrians
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2013, 22:21
Lokalizacja: Łódź

Pomoc w doborze kolumn

#59

Post autor: adrians »

Temat rzeka ale czym więcej przeglądam wątków w sieci tym bardziej jestem skołowany. Mam wzmacniacz Kenwood KA-550D i kolumny Philips FWB-C80. Sprzęt więc nie powala i odbiór również. Udało się w końcu dozbierać trochę kasy i chcę w tym miesiącu wymienić kolumny a w kolejnych wzmacniacz. Tu problem bo pokój niewielki 3x6 i boję się wywalić teraz 1000 zł i nie usłyszeć różnicy. Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów posiłkując się Allegro może mi coś podpowiedzieć do wspomnianych wyżej 1000 zł. Może ma ktoś coś ciekawego na sprzedaż? Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#60

Post autor: Wojtek »

Nie lepiej zacząć od wzmacniacza, skoro i tak chcesz go wymienić?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ