Kolumny do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#376

Post autor: amrowek »

darkman pisze: Zobacz też ofertę Studia VA, gdybyś pomyślał o uznanych konstrukcjach z epoki:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=13960644
uznane konstrukcje z epoki - pasuje wszystko jak ulał heco sreki, duale ochujale , cos jeszcze dorzuć.
tak jakoś zalatuje kryptoreklamą
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#377

Post autor: darkman »

Komu? I dlaczego?
W ten sposób zbiory audiomuseum czy dowolnie inne należało by uznać za ofertę wraz z poleceniem.
Ponawiam pytanie zatem, bo wzmiankowany link jest do ogólnej oferty sprzedawcy li tylko:
darkman pisze: amrowek pisze:
Źródło posta Polecać kolumny w cenie 1000 zl , które nie są tyle warte tylko dlatego że są po regeneracji i jest jakaś tam gwarancja.


A konkretnie to które kolumny były polecane w ów sposób?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#378

Post autor: darkman »

amrowek pisze: tak jakoś zalatuje kryptoreklamą
To zalatuje pomówieniem. A wszystko ma swoje granice. ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny do 1000 zł

#379

Post autor: zbyszek1982 »

Ja proponuję zmienić perspektywę. Jak coś kosztuje 1000zł i jest gotowe do użycia, i ktoś to za tyle kupuje, to znaczy, że jest tyle warte.
To, że taki sam sprzęt "do remontu" można kupić taniej nie wyklucza powyższego. Remont i czas też kosztują.
Oczywiście można podłączyć szrota w domu bez żadnych poprawek, ale nie każdy lubi mieszkać w śmietniku.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#380

Post autor: amrowek »

@darkman
każde , z uwagi na brak konkretnych

@zbyszek
czemu od razu zakładasz ze do remontu? przecież można poprosić o zdjęcia ( tak wiem ze są różne shopy)
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#381

Post autor: darkman »

amrowek pisze: @darkman
każde , z uwagi na brak konkretnych
Przyznajesz zatem, że żadne konkretnie kolumny w zakresie do 1000zł nie były polecane? Ów tok rozumowania wydaje się być logiczny "z uwagi na brak konkretnych". Czyż nie?
darkman pisze: amrowek pisze:
Źródło posta tak jakoś zalatuje kryptoreklamą


To zalatuje pomówieniem. A wszystko ma swoje granice. ;)
Co w takim razie z tym? Udowodnisz swoją insynuację o kryptoreklamie czy wolisz ją odwołać?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny do 1000 zł

#382

Post autor: zbyszek1982 »

amrowek pisze: @zbyszek
czemu od razu zakładasz ze do remontu? przecież można poprosić o zdjęcia ( tak wiem ze są różne shopy)
Bolączką naszych "platform sprzedażowych" jest to, że większość sprzętu na nich to sprzęt z wystawek (Czyli taki, który ktoś wyrzucił). Wiadomo, że trafiają się egzemplarze nadające się do użytku, lub wymagające jedynie np. wyczyszczenia, ale to raczej wyjątki, a nie reguła.

Z kolumnami jest jeszcze ten problem, że mogą być ładne z zewnątrz, a jednak mocno zmęczone życiem, bo ktoś je pałował ile wlezie robiąc domowe dyskoteki. Dlatego oferta z gwarancją będzie zawsze atrakcyjniejsza od tej bez.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do 1000 zł

#383

Post autor: grzehu82 »

Wiadomo że większość to sprzęt z wystawek. Takie same ryzyko zakupu pałowanych kolumn jest w tych firmach co i wszędzie.
Różnica polega na tej "gwarancji". Większość przetworników czy el. elektronicznych, które są w kolumnach o których mowa jest niedostępnych (no chyba że z demobilu z ryzykiem jak wcześniej) to ciekaw jestem jak zrealizują gwarancję jak coś padnie.
mam naprawione przez nich kolumny, żeby nie było ze wypowiadam się wg @darkmana na postawie czegoś tam.
kolumny zostały oklejone jakąś okleina oprócz przycięcia szału nie ma . Okleiną w miejscu łączeń zaczęła się z czasem odklejać
Jakość użytych materiałów przy tych odnawianych też jak słychać nie jest atutem.
Nie namawiam nikogo, żeby pierwsze lepsze za 200zł odnawiać, wkładać kolejne 300 i ślęczeć godzinami, ale jeśli komuś trafią kolumny które chce mieć na dłużej i ma możliwości coś przy nich zrobić samemu, a nawet zlecić stolarzowi czy elektronikowi to i tak sporo zaoszczędzi, jeśli by miał kupować w firmach tego typu. Inne wyjście to po prostu zakup nowych kolumn.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#384

Post autor: amrowek »

@ Zbyszek
kupując samochód od pierwszego właściciela też masz gwarancję a kwiatki zdarzają się później, i co z tego ze wsiądziesz i się przejedziesz albo sobie go obejrzysz i zmierzysz grubość lakieru miernikiem?

@darkman
pelikan nie wiedząc które ryby są smaczniejsze łapie i łyka jak leci. W tym wypadku podobnie. Kupi pierwsze lepsze bo....
a pisanie że drogo ale jednak.... To tak dla mnie zalatuje pod kryptoreklamę ;) jednak.
można ustawić wyszukiwarkę allego na do 1000 zł i wrzucić tu osobie pytającej z tekstem każde bo się łapią w przedziale do 1000 i śa z epoki.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny do 1000 zł

#385

Post autor: zbyszek1982 »

amrowek pisze:@ Zbyszek
kupując samochód od pierwszego właściciela też masz gwarancję a kwiatki zdarzają się później, i co z tego ze wsiądziesz i się przejedziesz albo sobie go obejrzysz i zmierzysz grubość lakieru miernikiem?
Chyba inaczej rozumiemy słowo gwarancja. Jak ktoś sprzedaje jako firma i udziela gwarancji, to kiedy towar okaże się trefny mam prawo zażądać naprawy albo zwrotu (w zależności od polityki firmy). Zapewnienia kolesia z olx, że Niemiec płakał jak wystawiał na chodnik, to nie jest gwarancja.

Ja nie bronię nikomu kupować szrotu z wystawek (i mnie zdarzało się kupić z różnym skutkiem), ale umówmy się, że ceny za rzeczy ze śmietnika niekoniecznie powinny stanowić wyznacznik poziomu cen na całym rynku.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#386

Post autor: amrowek »

@zbyszek zgadzam się , tak samo jest jak kupujesz auto w komisie gwarancje masz na rok a bywa różnie.
można kupić sprzęt we własnym zakresie i rozejrzeć się za servisem do niego. ewentualnie należy się liczyć ze stanem jaki ten sprzet przedstawia. nie tak dawno nabyłem AKAIE, oba miały przedstawiać super stan ( darkman by stwierdził że ochu... coś tam śmietnik - służę zdjęciami jak ten śmietnik wygląda teraz, w jednym nawet goś chyba chciał potki przesmarować i je odkeciła ale nie kumał ze wyjmuje się je po zdjeciu płyty dolnej a nie górnej i sobie tak dyndały ) ale no cóż czasami ryzyko i miedzy wieprzami tafii się perła. wystarczyło dać do przeczyszczenia potki i inne tam takie w sumie pierdoły koszt śmiesznie niski > kupując tam zapłacił bym o wiele więcej za coś co mam w bardzo dobrym stanie. Ja nie bronię nikomu podawać linków do tego co chce ale bądźmy konkretni , że niktóre kolumny nawet po przeglądzie servisie i z gwarancją nie śa warte swojej ceny. Nie wcisajmy ludziom kitu. .
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#387

Post autor: darkman »

amrowek pisze: ( darkman by stwierdził że
Sądzę, że już za dużo sobie pozwalasz. Żądam zaprzestania tego rodzaju sugestii.
Nie znajduję podstaw do to tego rodzaju konfabulacji z twojej strony.
W przeciwnym razie będę zmuszony do wszczęcia formalno prawnego postępowania zmierzającego do ochrony swojego dobrego imienia wraz z okazaniem przez Admistratora Forum twojego ID.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny do 1000 zł

#388

Post autor: zbyszek1982 »

amrowek pisze:, że niektóre kolumny nawet po przeglądzie servisie i z gwarancją nie śa warte swojej ceny. Nie wcisajmy ludziom kitu. .
No właśnie to jest słowo klucz. Opłaca się kupić niektóre za 200zł na olx, i niektóre za 1000zł u sprzedawcy po serwisie. :D

PS Może ostudźmy już emocje, bo niepotrzebnie nam tu narasta konflikt.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kolumny do 1000 zł

#389

Post autor: Pawelec »

amrowek pisze: tak samo jest jak kupujesz auto w komisie gwarancje masz na rok a bywa różnie.
Już kiedyś na forum zdarzały się porównania motoryzacyjne ........ ;) Uważam, że doradzanie w dziale zakupowym powinny zawierać rzetelny opis poparty własnymi doświadczeniami i zgodny z potrzebami pytającego wraz z uwzględnieniem budżetu. To czy kupujący zdecyduje się na rzeczy odnowione czy ze śmietnika to jego decyzja a narzucanie własnych naciąganych teorii jest nie na miejscu. Jedyna słuszna prawda "dobrej zmiany" już nam wystarczy. Dajmy pytającemu propozycje, a on dokona wyboru. Porównać ceny na olx czy alle każdy potrafi jeżeli ma wskazówkę co porównywać. Jeżeli dalej ma pytania i wątpliwości to forum pomoże. Wk...wia mnie jednak ocenianie czyjejś roboty na zasadzie to nie powinno tyle kosztować bo ze szrotu możesz se zrobić sam i będziesz miał za pół ceny.
PS Ja też byłem na Waszyngtona i widziałem ich robotę. Uczciwa i solidna.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do 1000 zł

#390

Post autor: grzehu82 »

Ubawiłem sie czytając:
W przeciwnym razie będę zmuszony do wszczęcia formalno prawnego postępowania zmierzającego do ochrony swojego dobrego imienia wraz z okazaniem przez Admistratora Forum twojego ID
Twoje "Dobre Imie" jest przecież takie, na jakie zapracowałeś swoimi wpisami na tym forum.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ