Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#1

Post autor: Justshem »

Witam, kupiłem gramofon pro-ject essential II.
Wkładkę wymieniłem na technica at 95e.
Czekam na dostawę wzmacniacza kenwood ka8150.
Potrzebuje pomocy w zakresie doboru kolumn, bo nie mam pojęcia o sprzęcie audio i jestem dzieckiem reklamy, dlatego uznałem tonsil za dobre głośniki, za co zostałem już skrytykowany na łamach forum ;)
Budzet: 2000
Słuchana muzyka: rock and roll, blues.
Pomocy! Proszę!
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#2

Post autor: lopek3 »

Ja mogę Ci polecić Audio Pro Avanto.
Sam ich używam od ponad roku i jestem b. zadowolony. Szczególnie z ciepłego basu. Ale najlepiej gdzieś pójść i odsłuchać różnych marek. W tym budżecie można już naprawdę coś wybrać do stereo.

Edit: One mają 4 Ohmy, więc nie wiem czy będą pasować do wzmacniacza.
Edit2: Poptrzyłem na hifiengine. Będą pasowały.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#3

Post autor: kielek »

Popierając propozycję lopka dorzucę od siebie STX Electrino 250 i coś z Pylonów(Topaz albo Opal). Wziąć Kenia pod pachę i zasuwać na odsłuchy po salonach albo lepiej wypożyczyć za kaucją do własnego domu(nie wszyscy tak chcą ,ale szukać takich co idą na taki układ). Nie kupuj w ciemno! To Tobie ma się podobać i Tobie grać,to Twoje uszy i oczy niech decydują,bo akurat przy kolumnach taka opcja jest najważniejsza.
Sam nie tak dawno wymieniałem sporą część swojego toru i natargałem się tych kolumn co nie miara,ale warto było by wybrać takie jakie mi najbardziej przypasowały.
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#4

Post autor: Justshem »

Czy Avanto ze względu na boczne głośniki wymagają dużej wolnej przestrzeni po bokach? Głośnik ma być skierowany do zewnątrz czy w stronę drugiego głośnika, tak by się fale dźwiękowe nakładany?
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#5

Post autor: lopek3 »

Justshem pisze:Czy Avanto ze względu na boczne głośniki wymagają dużej wolnej przestrzeni po bokach? Głośnik ma być skierowany do zewnątrz czy w stronę drugiego głośnika, tak by się fale dźwiękowe nakładany?
Przestrzeń po bokach jest potrzebna. Tak ok 30-40cm. Gdzieś czytałem, nie pamiętam gdzie, że lepiej je mieć na zewnątrz i jak tak mam, ale do wewnątrz też można. Zależy od odsłuchów na miejscu. Co się bardziej podoba.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#6

Post autor: kielek »

A to nie 1 sztuka kosztuje te prawie 2 tys. zł tych Audio Pro?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15111
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#7

Post autor: darkman »

O, Pylony, właśnie. Zwłaszcza, że stosunek ceny do jakości doskonały w obu seriach.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#8

Post autor: kielek »

Mam obecnie Pylony Sapphire 31 SE i jak dla mnie rewelacja :D .Nie będę wymieniał z iloma dużo droższymi kolumnami wygrały rywalizację,ale naprawdę stosunek jakość/cena mają rewelacyjny. Nigdy też nie byłem fanem rodzimych wyrobów audio,ale testując naprawdę sporo kolumn przekonałem się i nie żałuję tego.
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#9

Post autor: lopek3 »

kielek pisze:A to nie 1 sztuka kosztuje te prawie 2 tys. zł tych Audio Pro?
Raczej nie. Cały zestaw 5.0 jest za 2,5k zł.
Z drugiej strony producent chwali się tym, że kolumny są parowane.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#10

Post autor: kielek »

lopek3 pisze:
kielek pisze:A to nie 1 sztuka kosztuje te prawie 2 tys. zł tych Audio Pro?
Raczej nie. Cały zestaw 5.0 jest za 2,5k zł.
Z drugiej strony producent chwali się tym, że kolumny są parowane.
Racja ;) jak wół jest napisane 2 szt. :oops:
Bardzo popularna firma w Szwecji ;) Siostra ma w kuchni jakieś podstawkowe i byłem w szoku jak to gra i z jakim basiorem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#11

Post autor: Myszor »

Ponoć do rocka dowolne mogą być ;)
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#12

Post autor: lopek3 »

Osobiście, zanim kupiłem, to pojechałem do salonu, gdzie mieli duży wybór kolumn i po odsłuchaniu różnych modeli (z 5-6 rodzajów), wybrałem właśnie te. oczywiście należy słuchać w trybie pure audio, aby wychwycić różnice. Te miały bas, który mi się spodobał, inne brzmiały raczej "płasko".
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#13

Post autor: Justshem »

lopek3 pisze:Osobiście, zanim kupiłem, to pojechałem do salonu, gdzie mieli duży wybór kolumn i po odsłuchaniu różnych modeli (z 5-6 rodzajów), wybrałem właśnie te. oczywiście należy słuchać w trybie pure audio, aby wychwycić różnice. Te miały bas, który mi się spodobał, inne brzmiały raczej "płasko".
Miałes okazję porównać z którymś z wyżej wymienionych modeli? Mam ten dyskomfort, że to prezent, ten cały zestaw, więc muszę wybrać zanim wezmę do domu.
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#14

Post autor: oskar2905 »

Nie wiem jak gra keenwood, ale bez odsłuchów nic dobrego raczej nie dobierzesz ;) . Musiałbyś ukradkiem zwinąć sprzęt z domu na odsłuch ;) . Kup jakieś kolumny DIY. Za 2K kupisz jakieś kolumny na founteku, seasie lub daytonie lub (stx (np. seria awx). Takie kolumny dadzą najlepszy stosunek jakość/cena.
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#15

Post autor: lopek3 »

Justshem pisze:
lopek3 pisze:Osobiście, zanim kupiłem, to pojechałem do salonu, gdzie mieli duży wybór kolumn i po odsłuchaniu różnych modeli (z 5-6 rodzajów), wybrałem właśnie te. oczywiście należy słuchać w trybie pure audio, aby wychwycić różnice. Te miały bas, który mi się spodobał, inne brzmiały raczej "płasko".
Miałes okazję porównać z którymś z wyżej wymienionych modeli? Mam ten dyskomfort, że to prezent, ten cały zestaw, więc muszę wybrać zanim wezmę do domu.
Tego Ci nie powiem, bo nie wiem.
Usiadłem w pokoju odsłuchowym, a panowie z obsługi przepinali różne kolumny, puszczając utwory z CDków, które zabrałem ze sobą. Nawet nie starałem się zapamiętać ich nazw i marek. Interesowały mnie jedynie moje wrażenia odsłuchowe.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
ODPOWIEDZ