Kolumny Audiosynergia - warto?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Kolumny Audiosynergia - warto?

#1

Post autor: Tarkus »

Czy ktoś z Was miał do czynienia z kolumnami customowymi robionymi przez warsztat "Audiosynergia"? (lokalizacja: Śląsk) Czy są naprawdę tak dobre (i warte swojej ceny), jak twierdzi wytwórca? Szukam czegoś do mojego Luxmana L-5 i natrafiłem na taką propozycję. Są trochę drogie, ale podobno mogą konkurować ze "sklepowymi" 2-3 razy droższymi. Nie wiem, co o tym myśleć.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny Audiosynergia - warto?

#2

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:Czy są naprawdę tak dobre (i warte swojej ceny), jak twierdzi wytwórca?
Ja jakbym tworzył kolumny to też bym je zachwalał pod niebiosa :) Pytanie tylko ile moja opinia (jako twórcy) byłaby faktycznie warta :morda:

Na targowisku znajdziesz pewnie parę mało skromnych straganów gdzie dostaniesz "najlepsze" cebule :morda:
Tarkus pisze:Są trochę drogie, ale podobno mogą konkurować ze "sklepowymi" 2-3 razy droższymi. Nie wiem, co o tym myśleć.
Stały tekst obozu budowniczych DIY :) W praktyce rzadko kiedy dochodzi do porównania z tymi 2-3x droższymi konstrukcjami (a nawet jeśli to rzadko kiedy są one wymieniane z nazwy).

Wniosek? TOMBI (Twoja Opinia Może Być Inna) ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Kolumny Audiosynergia - warto?

#3

Post autor: Tarkus »

Moje domysły są dość podobne i stąd pytanie. Być może jest tu ktoś, kto wypróbował kolumny tej firmy na własnych uszach? Same podzespoły wyglądają interesująco, ale podzespoły to jedno, a druga sprawa - ich użycie. Rozumiem, że generalnie odradzasz zakup konstrukcji DIY?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny Audiosynergia - warto?

#4

Post autor: Wojtek »

Nie, nie odradzam, ale jest to bardzo śliski temat i warto do tego podejść rozważnie. Z pewnością nie zamawiałbym nic w ciemno.

Ostatnio jeden kolega na forum pisał że można przecież kupić dobre głośniki za ułamek ceny gotowej kolumny, dorzucić jakąś zwrotnicę, a budę zrobić samemu, podkreślając że "jak wszyscy wiedzą, zaprojektowanie obudowy jest najprostsze" itp. Ja nie wiem czy się śmiać czy płakać jak czytam takie rewelacje.

Do czego zmierzam... z jednej strony jest dobre DIY zrobione z sensem, a z drugiej "dobre DIY" zrobione bardziej z przymusu finansowego i chęci sprawdzenia się niż dla idei zrobienia czegoś faktycznie lepszego od komercyjnych konstrukcji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
grzechu
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2015, 12:50
Gramofon: stary
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolumny Audiosynergia - warto?

#5

Post autor: grzechu »

Ostatnio jeden kolega na forum pisał że można przecież kupić dobre głośniki za ułamek ceny gotowej kolumny, dorzucić jakąś zwrotnicę, a budę zrobić samemu, podkreślając że "jak wszyscy wiedzą, zaprojektowanie obudowy jest najprostsze" itp. Ja nie wiem czy się śmiać czy płakać jak czytam takie rewelacje.
Było powiedziane raczej tak:
Wiadoma sprawa, ale każdy kto się tym zajmuje, wie że "buda" to najłatwiejsza część zaprojektowania i wykonania kolumn. Poza tym to i same przetworniki nie grają. Całym sercem zestawu jest zwrotnica przecież.
Poczułem, że to "chyba" przytyk do mojej osoby. Wypraszam sobie, nie napisałem że wystarczy "jakaś tam zwrotnica", byle jaka buda i wszystko będzie grało. Bo tak nie jest. Potrzeba pomysłu, odpowiedniej obudowy, a potem to już tylko pomiary, testy, pomiary itd. Przy tej części tworzenia kolumn, to sama stolarka to prosta sprawa (no chyba, że ktoś myśli i fikuśnych obudowach :) ) Każdy sam wybiera co woli kupić.
W praktyce rzadko kiedy dochodzi do porównania z tymi 2-3x droższymi konstrukcjami


Dochodzi do takich porównań, choć faktem jest że rzadko. Zapraszam do pokoju DIY (będą w tym roku nawet dwa) na Audio Show. Jest okazja do osobistego porównania i ocenienia.


A co do tematu, to nie znam kolumn Audiosynergii, ale na audiostereo sporo osób je sobie chwali. Lepiej tam popytać, można u kogoś odsłuchać i pomacać:)
ODPOWIEDZ