Głośniki komputerowe czy kolumny?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natural
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2015, 02:57

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#1

Post autor: Natural »

Witam.

Jestem tu nowy i kompletnie zielony jeśli chodzi o takie sprzęty. Chciałbym, więc coś do mojego pokoju (24 m2) do słuchania muzyki typu: rap/hip-hop, reggae, trap, dubstep. Zależałoby mi, więc na dobrym basie, żeby miało "pieprznięcie", chociaż minimalne. :) Nie wiem jednak czy coś takiego idzie uzyskać, ponieważ mam zwykłego lapka, a pieniążki jakie chcę przeznaczyć na głośniki to do 500 zł + ew. jakiś wzmacniacz, czyli max 1000 zł. Głośniki komputerowe czy kolumny? Jakie jest najlepsze rozwiązanie w moim przypadku?
Pewnie o czymś zapomniałem albo napisałem coś bez ładu i składu :roll: , proszę więc o wyrozumiałość i jakieś propozycję.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#2

Post autor: chudy_b »

Natural pisze:Głośniki komputerowe czy kolumny?
Na tym forum nikt nie poleci Ci głośników komputerowych. Jednak piszesz o "dobrym basie". Lepsze zestawy głośników komputerowych mają subwoofer. Zapewni Ci on "pieprznięcie". Z wiernym odtwarzaniem muzyki to nie ma wiele wspólnego.
Natural pisze:ponieważ mam zwykłego lapka,
A nie zabłądziłeś trochę? Nie to forum.
Awatar użytkownika
Natural
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2015, 02:57

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#3

Post autor: Natural »

Chodzi mi o nagłośnienie, pomijając już fakt pc i że jest to forum z winylami związane. :? . Czy jest możliwe połączenie kolumn 2.0 i jakiegoś subwoofera? (jeśliby mi nie pasował mógłbym go odłączyć i po problemie) Jeżeli oczywiście to ma sens. Czy lepiej dać sobie spokój i kupić 2.1?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#4

Post autor: Myszor »

Kup sobie to i masz z głowy:
http://www.mediaexpert.pl/glosniki-komp ... t,id-13931

Sądząc po opiniach to mają "pieprznięcie". I jeszcze dwie stówy na browar zostają.
Awatar użytkownika
Natural
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2015, 02:57

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#5

Post autor: Natural »

Ok, tylko za dużo mi na tego browara zostanie... A co sądzicie o solo 7c, 9c? Opłaca się inwestować w taki sprzęt? Piszą, że "potężny i głęboki bas" jest pod tym drewnem i się właśnie zastanawiam czy nie większy albo taki sam jak z tego suba. Czy warto z niego zrezygnować na rzecz jakości dźwięku? A co ważniejsze czy ten dźwięk będzie chociaż w 80% taki jaki ma być z CD?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#6

Post autor: Wojtek »

Natural pisze:A co ważniejsze czy ten dźwięk będzie chociaż w 80% taki jaki ma być z CD?
O co tak właściwie pytasz? CD kontra winyl czy co? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#7

Post autor: Myszor »

Jak nie chcesz na browara zostawic to bierz microlaby. Tyle że to nie są już zwykłe głośniki komputerowe. Są duże i ciężkie. Jak masz w pokoju miejsce to bierz. Na pewno będą lepsze niż plastik. Najwyżej sprzedasz jak nie podpasują.
Awatar użytkownika
Natural
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2015, 02:57

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#8

Post autor: Natural »

O co tak właściwie pytasz? CD kontra winyl czy co?
O nagłośnienie, mniejsza czy winyl czy CD, chodzi mi o głośniki. Zastanawiam się między 2.0(jakieś większe kolumny), a 2.1(komputerowe), a jeśli 2.1 to czy surround nie jest lepszy. Nie oglądam filmów, nie gram w gry. Głośniki mają służyć głównie do słuchania muzyki. Lubię niskie tony, jednak nie chciałbym żeby te niskie zakłóciły kompletnie wysokie. Aktualnie mam pc co nie oznacza, że jeszcze w tym roku zakupię sobie gramofon i to z niego będę odtwarzać dźwięk na płytach winylowych.
Tyle że to nie są już zwykłe głośniki komputerowe. Są duże i ciężkie. Jak masz w pokoju miejsce to bierz.
Wejdą mi spokojnie.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#9

Post autor: Myszor »

Dobrze się zastanawiasz. Zasada jest taka: słabe,małe głośniki to robisz 2.1, dobre kolumny to bez suba (i to jest lepsze podejście). Jeśli nie chcesz do filmów tylko do muzy to odpuść surround bo bez sensu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#10

Post autor: Wojtek »

Natural pisze:O nagłośnienie, mniejsza czy winyl czy CD, chodzi mi o głośniki.
Wybacz, ale dla mnie to jest nadal niezrozumiałe. Szczególnie fragment "chociaż w 80% taki jaki ma być z CD?". To ty szukasz kopa w basie czy neutralności? :D
Zaczyna się robić głupkowato, ale zwalam winę na nieobycie w temacie :)

Kup w takim razie zestaw 2.0 i tyle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Natural
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2015, 02:57

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#11

Post autor: Natural »

Wojtek, mam na myśli jakość dźwięku z pc na głośniki. Czy będzie taka jak być powinna, powiedzmy ze standardowym bitrate na CD: 1411 kbps. W sumie to kwestia karty dźwiękowej, tak więc pytanie bez sensu. :doh:
To ty szukasz kopa w basie czy neutralności?
Tego i tego jeśli to jest możliwe. Myślałem nad 2.0 + jakiś dobry subwoofer, jednak przypuszczam, że więcej będzie pieprzenia z idealnym zgraniem, żeby to w miarę działało.
Zaczyna się robić głupkowato, ale zwalam winę na nieobycie w temacie
Bo tak jest ;) Kupię chyba jednak 2.0.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#12

Post autor: Wojtek »

Natural pisze:W sumie to kwestia karty dźwiękowej, tak więc pytanie bez sensu. :doh:
Noooooo właśnie ;) Teraz się rozumiemy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#13

Post autor: Obywatel »

A jak wygląda kwestia techniczna tzw. głośników komputerowych? Czy nie jest przypadkiem tak, że są to głośniki aktywne? W takim przypadku podłączenie do nich innych sprzętów grających może być problematyczne lub niemożliwe. Ja jednak szedłbym w kierunku zwykłego wzmacniacza i pary kolumn.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#14

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:Czy nie jest przypadkiem tak, że są to głośniki aktywne?
Przypadkiem tak właśnie jest. Karta dźwiękowa z zasady nie posiada wzmacniacza akustycznego :)
Obywatel pisze:W takim przypadku podłączenie do nich innych sprzętów grających może być problematyczne lub niemożliwe.
Niby dlaczego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Głośniki komputerowe czy kolumny?

#15

Post autor: Obywatel »

Bo tak mi się zdaje, że w typowych komputerowych głośnikach aktywnych nie będzie wejść RCA, a raczej wypuszczony z wnętrza kabelek zakończony jackiem 3.5 w kolorze zielonym ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ