jakie kolumny do 2.5 tys.

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ozzman
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2013, 16:03

jakie kolumny do 2.5 tys.

#1

Post autor: ozzman »

nosze sie z zamiarem zmiany kolumn(obecnie altus300) na lepsze.chcialbym skorzystac z wiedzy forumowiczow i zadac dwa pytania
1.jakie kolumny dobrac do wzmacniacza yamaha s 500 aby gralo to naprawde dobrze poczawszy od cichego do glosnego sluchania.pomieszczenie 30m2
2.planuje zakup drugiego wzmacniacza kenwood ka 6100 i chcialbym rowniez i wtym zestawie uzyskac mozliwie najlepszy dzwiek

oba zestawy jako zrodlo dzwieku beda mialy gramofony

zalezy mi na dobrym,cieplym odsluchu.

budzet na kolumny(nowe)2000-2500 max.Tansze i dobre tez mile widziane
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jakie kolumny do 2.5 tys.

#2

Post autor: Wojtek »

W sensie że chcesz jedną parę podpinać do dwóch wzmacniaczy?

Od Altusów 300 stosunkowo łatwo i tanio zrobić przeskok, tyle Ci powiem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ozzman
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2013, 16:03

Re: jakie kolumny do 2.5 tys.

#3

Post autor: ozzman »

Wojtek pisze:W sensie że chcesz jedną parę podpinać do dwóch wzmacniaczy?

Od Altusów 300 stosunkowo łatwo i tanio zrobić przeskok, tyle Ci powiem :)
chce miec dwa zestawy w dwoch roznych pomieszczeniach

jakie kolumny proponujesz do podanych modeli wzmacniaczy?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jakie kolumny do 2.5 tys.

#4

Post autor: Wojtek »

Czyli te 2.5 tysiąca to budżet na dwie pary kolumn, a nie na jedną? Wolę się upewnić :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ozzman
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2013, 16:03

Re: jakie kolumny do 2.5 tys.

#5

Post autor: ozzman »

Wojtek pisze:Czyli te 2.5 tysiąca to budżet na dwie pary kolumn, a nie na jedną? Wolę się upewnić :)
narazie planuje przeznaczyc te pieniadze na jedna pare,a za jakis czas jak sprzedam altusy i dozbieram kasy to wtedy mam zamiar kupic druga pare kolumn.
slyszalem dobre opinie o wharfedale 10.7 ale osobiscie nie slyszalem ich na zywo wiec nie wiem czy sa warte ceny
Awatar użytkownika
ozzman
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2013, 16:03

Re: jakie kolumny do 2.5 tys.

#6

Post autor: ozzman »

slyszalem dobre opinie o wharfedale 10.7

seria diamond
Voltan
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

jakie kolumny do 2.5 tys.

#7

Post autor: Voltan »

ja mam 10.6 i jestem zadowolony, ale kupiłem je dość okazyjnie i "mojej" ceny są warte na 100% ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

jakie kolumny do 2.5 tys.

#8

Post autor: kielek »

Jeśli to muszą być nowe to weź też pod uwagę Melodika BL 40.Niezbyt może urodziwe(szczególnie bez maskownic),ale jak na budżetowe chińczyki(podobnie jak Wharfedale)wypadają bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
ozzman
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2013, 16:03

Re: jakie kolumny do 2.5 tys.

#9

Post autor: ozzman »

jeszcze jakies propozycje dobrze brzmiacych kolumn?
grzechu
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2015, 12:50
Gramofon: stary
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakie kolumny do 2.5 tys.

#10

Post autor: grzechu »

Nie wiem czy temat wciąż jest aktualny, ale z mojej strony mogę podpowiedzieć, że za kwotę 2,5 tyś. można zrobić samemu jakiś zestaw. Za tą samą cenę otrzymujemy znacznie lepszej jakości brzmienie dopasowane pod swoje preferencje :D
Ewentualnie zbudowanie kolumn można zlecić komuś innemu, jeśli samemu się nie ma na to czasu (polecam się 8-) )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jakie kolumny do 2.5 tys.

#11

Post autor: Wojtek »

Jeszcze pozostaje kwestia doświadczenia i wiedzy wykonawcy :) Jak buda wyjdzie "na łapu capu" to najlepsze przetworniki nie pomogą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: jakie kolumny do 2.5 tys.

#12

Post autor: Pawelec »

grzechu pisze:Nie wiem czy temat wciąż jest aktualny, ale z mojej strony mogę podpowiedzieć, że za kwotę 2,5 tyś. można zrobić samemu jakiś zestaw. Za tą samą cenę otrzymujemy znacznie lepszej jakości brzmienie dopasowane pod swoje preferencje :D
Ewentualnie zbudowanie kolumn można zlecić komuś innemu, jeśli samemu się nie ma na to czasu (polecam się 8-) )
Bardzo odważna teza ;) . Oczywiście można zamówić wersję DIY istniejących konstrukcji, lecz to jest średni poziom i wcale nie wychodzi taniej od produkcji masowej. Jeżeli jednak mówimy o własnych konstrukcjach DIY to byłbym baaardzo daleki od proponowania zrobienia zestawu komuś kto nie ma dużego doświadczenia i pojęcia o zasadach konstruowania kolumn głośnikowych :naughty: Można jeszcze wykonać kopię, lecz by to zrobić musiałbyś mieć dostęp do oryginału. Nie wszystko da się znaleźć w necie, a w przypadku "wyższej półki" na pewno się nie da.
Tak jak Wojtek napisał
Jak buda wyjdzie "na łapu capu" to najlepsze przetworniki nie pomogą.
:)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
grzechu
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2015, 12:50
Gramofon: stary
Lokalizacja: Szczecin

jakie kolumny do 2.5 tys.

#13

Post autor: grzechu »

Jak buda wyjdzie "na łapu capu" to najlepsze przetworniki nie pomogą.
Wiadoma sprawa, ale każdy kto się tym zajmuje, wie że "buda" to najłatwiejsza część zaprojektowania i wykonania kolumn. Poza tym to i same przetworniki nie grają. Całym sercem zestawu jest zwrotnica przecież.
Oczywiście można zamówić wersję DIY istniejących konstrukcji, lecz to jest średni poziom i wcale nie wychodzi taniej od produkcji masowej. Jeżeli jednak mówimy o własnych konstrukcjach DIY to byłbym baaardzo daleki od proponowania zrobienia zestawu komuś kto nie ma dużego doświadczenia i pojęcia o zasadach konstruowania kolumn głośnikowych
Po pierwsze- DIY to niekoniecznie musi to być średni poziom, a jeżeli chodzi o cenę to tak jak w sklepowych zestawach- wszystko jest efektem pewnych kompromisów lub ich braku
Po drugie- proponowane w temacie kolumny to jest właśnie średni poziom (co najwyżej), tylko, że ze sklepowej półki
Po trzecie- oczywistym jest to, że lepiej jest zlecić to komuś kto doświadczenie ma ;)

Dodam tylko, że chciałem tylko wspomnieć o pewnej alternatywnej formie zdobycia kolumn do swojego stereo. Zawsze to jakaś dodatkowa opcja :mrgreen:
ODPOWIEDZ