Kolumny do Technics SU-7700

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
pawelgiant
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2015, 13:58

Kolumny do Technics SU-7700

#1

Post autor: pawelgiant »

Witam Sedecznie wszystkim Forumowiczów
Dosyć spontanicznie kupiłem ponad rok temu:
Wzmacniacz Technics SU-7700
Tuner Technics ST 7300
Gramofon Luxman PD 284
W sumie zestaw kosztował mnie ok 1400zł - skusiłem sie ze względu na wręcz sklepowy stan. Chyba wpływ na to ma ze jestem fanem Vintage :) (aut i zegarków)
Nie wiem czy to dobra cena rózne są opinie na forach.

Do rzeczy
Pokój 16-20 m2
Słucham muzyki lat 60-70 Rocknroll, Blues, Country, Soul oczywiście z czarnej płyty

Poszukuje do w/w wzmacniacza SU 7700 sensownych kolumn pasujących do klasy i do rocznika tego sprzętu - czyli vintage z przełomu 70/80.Raczej zagraniczny. (Gramofon czeka na lepszy wzmacniacz najchętniej luxmana, i na inne kolumny - ale to po skompletowaniu sprzetu nr 1)
Proszę o poradę jakie kolumny będa pasować - budzet od 600 zł - do 1500. - nie chcę specjalnie przeplacać ze wzgledu na to ze poszaleje przy zakupie Luxmana ewent. Sansui.

pozdrawiam i dziękuje z góry za sugestie
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Kolumny do Technics SU-7700

#2

Post autor: Radzio80 »

Cześć,
Technics którego posiadasz niestety nie grzeszy dynamiką. Chyba, że odkręcisz do max bas i treble. Fakt, jest śliczny. Rozumiem, że będziesz na nim słuchał tylko radia?:) za 600zł może uda się dostać w ładnym stanie Tannoy M2. Nie potrzebują pieca żeby ruszyć. Są przyjemne i wg mnie bardzo ładnie zgrywają się ze sprzętem vintage. W dodatku cena jest ok. Moje zdanie- ktore wyrobiłem sobie wyłącznie na odsłuchach w różnych kombinacjach- jest takie, że do starych wzmacniaczy bardzo dobrze pasują współczesne głośniki. Spróbuj. Nawet początek mojej skali jakości głośników- Eltax liberty 5+ ale starej czarnej pierwszej serii- brzmi naprawdę dobrze. Ja ostatnio mam nowego lidera w klasie wzmacniaczy- Sansui AU555A. Mam w domu jeszcze onkyo 838( nowy ampli) , starego 575x, dual mono, bawiłem się nadem 320 i CA500se. To co pokazuje Sansui czy to na gramofonie czy to Cd - to klasa sama w sobie. Zapraszam na odsłuch:)
ODPOWIEDZ