Dobór kolumn do zestawu: Heco, arcus, Elac

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
boroaudio
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2014, 19:19

Dobór kolumn do zestawu: Heco, arcus, Elac

#1

Post autor: boroaudio »

Witam Wszystkich

Od blisko roku kompletuję zestaw stereo do nowego salonu. Z racji bardzo ograniczonego budżetu po rozbudowie domu, całość oparta jest na sprzętach używanych i stopniowo rozbudowywana. Z tyłu głowy są pewne typy na przyszłość, jednak o nich przy innej okazji.

Obecnie system oparty jest o: amplituner Technics SA 500 i cd Sony CDP 791 oraz kolumny [które dostałem za free lub kupiłem na przysłowiową "flaszkę"] Heco interior reflex 10 mk2 i Tonsil Mildton 80.
Salon to 35 m kw / otwartej i praktycznie pustej przestrzeni.
Muzyka: jazz - często ostro poszukujący, rock, muzyka akustyczna, alternatywna, trochę klasyki.
Odsłuch: głównie wieczorem, w 1/4 skali

Podstawa systemu, po odsłuchu na lepszych kolumnach [Kef Q-series] na chwilę obecną daje radę i musi wystarczyć. Niestety kolumny po kilku godzinach z innymi rady już nie dają...
Stąd jestem na etapie zmiany kolumn [niestety budżetowo do 350-400 pln] i tu prosiłbym o Waszą pomoc oraz opinie, jeśli Ktoś posiada lub miał okazję słuchać poszczególnych modeli kolumn:
Arcus TS 45
Heco Precision 200
Heco PSM 600 lub 800
Elac EL 75

Zależy mi na większej detaliczności góry, większej średnicy z przyjemnym wokalem czy gitarami oraz możliwie dynamicznym dołem dla kontra- czy basu oraz perkusji.
Budżet niewielki, jednak jest to pewien etap przejściowy i trochę eksperymentalny.

Z góry dziękuję za opinie i pomoc.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Dobór kolumn do zestawu: Heco, arcus, Elac

#2

Post autor: misienka2008 »

Heco Precision 200. Maja potencjometry wysoko i sredniotonowych co daje mozliwosc korygowania dzwieku w miare jak bedziesz urzadzal pokoj. Swego czasu jedne z najlepszych kolumn na niemieckim rynku.
ODPOWIEDZ