Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
frank.s 24
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2014, 14:43

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#1

Post autor: frank.s 24 »

Niedawno nabyłem gramofon PJ Debut Carbon z wkładką 2M-Red i przedwzmacniaczem PJ Phono Box MM i jestem z niego bardzo zadowolony. Niestety póki co mogę go podłączyć tylko do zwykłych głośniczków komputerowych co całkowicie mija się z celem cieszenia się muzyką z czarnych płyt. Mam jednak zaoszczędzone ok 800-900 zł i chciałbym sobie za nie kupić pare porządnych kolumienek. W oko wpadły mi właśnie Wharfedale diamond 10.1 i stąd moje pytanie czy dadzą one rade na moim sprzęcie, jednym słowem czy są one warte uwagi i czy ew. konieczne będzie kupno wzmacniacza, na którego obecnie mnie nie stać. Chce kupić same dwie kolumny bez subufera i bez wzmacniacza gdyż kasy brak. Chodziło by mi o coś z normalnym basem bez jakiś cudów ale przyjemnym i odczuwalnym, ładnymi czystymi dźwiękami bez "szmerów" przy wysokich partiach piosenek np. jazzu gdzie dużo jest trąbek. Dodam jeszcze że w przyszłości "uzbroję" gramofon w nową wkładkę AT-440MLa ale to pewnie po nowym roku.

Muzyka jakiej słycham to:
- wszystko co Franka Sinatry i Deana Martina
- troche jazzu
- muzyka elektorniczna ( tylko coś w stylu M83)
- Queen , Elvis , Beatles itp.
- czasem rock w stlu Red Hot Chilli Pepers, rock elektroniczny: Awolnation itp.
- no i sporo reggae, ragga , soul.

Hah czyli jednym słowem wszystko po trochu.

Inne kolumienki które przyciągnęły moją uwagę i również rozważam ich ew nabycie to:

http://www.hifistation.pl/pl/p/Taga-Har ... -806S/2094
http://www.hifistation.pl/pl/p/Taga-Har ... -S-40/2009
http://www.hifistation.pl/pl/p/Wharfeda ... d-10.2/926

Ciekaw też jestem porównania Diamond 10.1 i 10.2 czy różnica cenowa jest proporcjonalna do różnicy w jakości dżwieku.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#2

Post autor: chudy_b »

frank.s 24 pisze:czy ew. konieczne będzie kupno wzmacniacza,
Co kolumn się nie wypowiem, bo ich nie znam. Wzmacniacz jednak z pewnością będzie Ci potrzebny. Do tej pory miałeś wzmacniacz wbudowany w komputeroe głośniki. Marny, bo marny ale był.
Awatar użytkownika
frank.s 24
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2014, 14:43

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#3

Post autor: frank.s 24 »

Co kolumn się nie wypowiem, bo ich nie znam. Wzmacniacz jednak z pewnością będzie Ci potrzebny. Do tej pory miałeś wzmacniacz wbudowany w komputeroe głośniki. Marny, bo marny ale był.
Czyli rozumiem że bez wzmacniacza nie będzie się ich dało podłączyć do gramofony z preamp. ?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 15:19 przez frank.s 24, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#4

Post autor: chudy_b »

No chyba to napisałem. Pre-amp zmienia tylko charakterystykę sygnału z wkładki gramofonowej na liniową o odpowiednim poziomie. Ale to nie wystarczy do napędzenia kolumn. Musisz miec wzmacniacz. A jak planujesz kupno MLa440, to raczej powinien to być przyzwoity sprzęt, żeby para nie poszła w gwizdek
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#5

Post autor: chudy_b »

frank.s 24 pisze:w miare dobry wzmacniacz do 200-300 zł ? Czy tylko takie po 1500
Myślę, że szeroki środek tego zakresu jest Twoim celem. Oczywiście sprzęt uzywany z epoki. Szukaj w wątkach zakupowych.
Awatar użytkownika
frank.s 24
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2014, 14:43

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#6

Post autor: frank.s 24 »

To w takim razie jakbyś mógł mi doradzić w tej kwestii jeszcze, przeczytałem gdzieś że dobrym wzmacniaczem do Diamondów 10.1 jest ten:

http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma- ... 79243.html (używka ze średnią ceną)

są też inne:

http://allegro.pl/wzmacniacz-audiomedia ... 35421.html (nówka i tania ale nie wiem czy wystarczająca)

i to:

http://www.hifistation.pl/pl/p/Denon-DR ... ratis/1613 (nówka troche droższa od używki)

który ew. radził byś mi wybrać żeby nie przepłacić i cieszyć sie dobrą muzyką z głośników.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#7

Post autor: chudy_b »

Przejdź do wątku zakupowego, bo admin i tak za chwilę nas stąd przegoni.
Nie doradzę Ci konkretnego modelu, bo nie mam aż takiego rozeznania,ale napewno znajdą sie osoby które Ci pomogą.
Ja tylko powiem tyle. Nowy sprzęt będzie z 3-4 razy droższy od uzywanego z epoki porównywalnej klasy. I drugi argument - nowy sprzęt traci na wartości kilkadziesiat % po wyniesieniu ze sklepu. Używany, jeśli kupisz w rozsądnej cenie fajny model, za jakis czas jesli Ci się znudzi - odsprzedasz za te same, albo większe pieniadze. To jakbys trzymał kasę na lokacie z opcją jej słuchania ;)
Awatar użytkownika
frank.s 24
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2014, 14:43

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#8

Post autor: frank.s 24 »

W takim razie dzięki, zastosuje się do rady i napisze w odpowiednim dziale. I w takim razie żeby nie off top. liczył bym na rady odnośnie wyboru głośników z mojego pierwszego posta w temacie od osób które mają porównanie albo po prostu są w stanie doradzić. Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#9

Post autor: JacK »

Masz mało kasy, a potrzebujesz wzmacniacz i kolumny. Więc rozsądnie jest dozbierać odpowiednią kase i wtedy wybrać się spokojnie na zakupy. Dałeś linki do mocno budżetowych zestawów kolumn, wg mnie w cenie ok. 500 zł za nowe skrzynki nic przyjemnie grającego nie znajdziesz. Moim faworytem jest natomiast Monitor Audio BX2 jednak to wydatek większy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
frank.s 24
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2014, 14:43

Re: Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#10

Post autor: frank.s 24 »

Tak się składa że Wharfadle 10.1 i Monitor Audio BX2 mają w sprzedaży w sklepie muzycznym zaraz obok mojego domu, cena za parkę to 1250 troszkę większa od tej którą przewidywałem ale jeśli po odsłuchu na miejscu tych dwóch możliwości stwierdzę że warta swojej ceny to raczej kupie, co do wzmacniacza to chyba zdecyduje się na Denona DRA-F109, mimo rad innych użytkowników co do używek do których po prostu nie jestem przekonany. Na miejscu mogę to wszystko odsłuchać więc wydaję się to rozsądną opcją.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#11

Post autor: Wojtek »

frank.s 24 pisze:co do wzmacniacza to chyba zdecyduje się na Denona DRA-F109, mimo rad innych użytkowników co do używek do których po prostu nie jestem przekonany. Na miejscu mogę to wszystko odsłuchać więc wydaję się to rozsądną opcją.
Skoro "wiesz lepiej" i lubisz być świadom, że wydajesz pieniądze na szajs to droga wolna, co kto woli.
Bądź tylko świadom, że to co usłyszysz w sklepie i tak nie pokryje się w 100% z tym co usłyszysz w domu.
Szczególnie jeśli podepniesz inne kolumny.

Wstrzymaj się jeszcze, spróbuję znaleźć Tobie jakiś fajny wzmacniacz z okolic Krakowa.
Chyba że możliwość odsłuchu używanego wzmacniacza przed zakupem to nadal zbyt słaby argument :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#12

Post autor: kielek »

Jak ktoś woli nowy Tata Indica zamiast solidnego,ale kilkuletniego Mercedesa,VW,itp. to przecież nikt mu tego nie zabroni...
Awatar użytkownika
frank.s 24
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2014, 14:43

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#13

Post autor: frank.s 24 »

Skoro "wiesz lepiej" i lubisz być świadom, że wydajesz pieniądze na szajs to droga wolna, co kto woli.
Bądź tylko świadom, że to co usłyszysz w sklepie i tak nie pokryje się w 100% z tym co usłyszysz w domu.
Szczególnie jeśli podepniesz inne kolumny.
Tu nie chodzi o to czy wiem lepiej czy nie, gdybym wszystko wiedział nie siedział bym tutaj i nie pytał się innych. Argumenty dotyczące używek jak najbardziej biorę sobie do serca i biorę pod uwagę z jednym zastrzeżeniem, porostu nigdy nie kupie już niczego ze sprzętu elektronicznego jeśli nie mogę tego zobaczyć osobiście, tak mam i nie wydaję mi się żebym musiał się z tego tłumaczyć.
Wstrzymaj się jeszcze, spróbuję znaleźć Tobie jakiś fajny wzmacniacz z okolic Krakowa.
Chyba że możliwość odsłuchu używanego wzmacniacza przed zakupem to nadal zbyt słaby argument :D
Otóż byłem dzisiaj na odsłuchu kolumn Wharfadle Diamond 10.1 i tymi które poradził mi JacK w moim przedziale cenowym czyli Monitor Audio BX2, razem z wzmacniaczem Cambridge Audio Topaz AM5. Audio BX2 w konfiguracji z tym wzmacniaczem brzmiały tak jak bym tego oczekiwał. Wzmacniacz mogę nabyć używany za ok 400-450zł z giełdy elektronicznej od znajomego sprzedawcy i na to chyba się zdecyduję. Poprosiłem znajomego żeby popytał czy ktoś nie ma do sprzedania czegoś solidniejszego w podobnym przedziale cenowym i ma mi dać znać jutro.
Jak ktoś woli nowy Tata Indica zamiast solidnego,ale kilkuletniego Mercedesa,VW,itp. to przecież nikt mu tego nie zabroni...
Fan muzyki cyfrowej może Ci powiedzieć po co Pan kupujesz stary gramofon i używane płyty winylowe, skoro można kupić małego używanego IPoda Nano albo wgl. używać Spotify. Ty nie przekonasz jego choćbym nie wiem jaką miał racje nad wyższością odczucia muzyki jaką jest słuchanie z gramofonu, a on nie przekona Cb ze Spotify jest najrozsądniejszą opcją. Tak samo ja prosząc o rady nie oczekiwałem zmiany mojego nawijamy to "światopoglądu" tylko chciałem porostu obiektywną opinie z zewnątrz. Mówicie używki fajnie, mi pasi ale tylko jeśli mogę tą używkę zobaczyć. Więc proszę o nie przekonywanie mnie do kupna kilkuletniego Mercedesa na allegro który może (znając moje szczęście) przyjść z rozmontowanym silnikiem albo w najlepszym wypadku bez opon, bo ja wole kupić juz Idica ale zrobić nim jazde testową. Tak czy owak, za wszystkie rady dziękuje, znajomy szuka już dla mnie proponowanych przez was modeli wzmacniaczy ale jeśli nie znajde kupie używanego Cambridge AM5 i również będę szcześliwy. A chyba to jest najważniejsze :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wharfedale diamond 10.1 do PJ Debut Carbon

#14

Post autor: Wojtek »

Spoko. Twoja strata :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ