Kolumny do 4000 PLN

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michmaz
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Kolumny do 4000 PLN

#1

Post autor: michmaz »

Mój ojciec poszukuje kolumn do 4k zl moga byc nowe moga byc uzywane slucha glownie jazzu, bedzie to gralo z Cambridge Audio Azur 640. Macie jakies propozycje. Pokój w jakim bedzie to grało jest dość duży ok 50m2. Co polecacie w takim limicie bo wiem ze tu juz można przebierać....z góry dziękuję za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Kolumny do 4000 PLN

#2

Post autor: chudy_b »

U mnie z CA 551R grają Monitor Audio Silver RX8. Kilku sprzedawców polecało mi takie zestawienie i jestem zadowolony. Katalogowo kosztują więcej niż 4000, ale uzyskanie sporego rabatu nie stanowi problemu. 15% to standard. Po za tym ten model bardzo niedawno został zastąpiony przez nową serię, co powinno ułatwić negocjacje.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Kolumny do 4000 PLN

#3

Post autor: Pawelec »

Grałem swego czasu na CA 640A w zestawie z KEF Q7 :) . Mogę z czystym sumieniem polecić te głośniki (CA 640 już nie mam, a Q7 zostały). Bardzo ładnie wyglądają i jeszcze lepiej grają. Świetnie się sprawdzają w dużych pomieszczeniach. Jazz jak najbardziej wskazany (też gram w tym stylu). Polecam jednak spróbować przesłuchać bo kupowanie z opisu kolumn jest nie halo. ;)
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-ke ... 63816.html
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
michmaz
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do 4000 PLN

#4

Post autor: michmaz »

Dzięki za odpowiedzi ;) Pewnie wybrany model przesluchamy, chciałem tylko popatrzeć co jest wartego uwagi za tę cenę.
Zastanawiam sie nad infinity kappa 7 tylko nie wiem czy ten wzmacniacz je napędzi...?? :(
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Kolumny do 4000 PLN

#5

Post autor: Pawelec »

Spoko, da sobie radę. Bardzo fajne kolumny :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Kolumny do 4000 PLN

#6

Post autor: Pilot »

Cztery tysiaki to już ładna sumka jest, jednak pomęczył bym ojca czy by ze dwa jeszcze nie znalazł na Minas Anor Studia 16 Hertz. Masz też na alle używki po 5k. Warto o nich poczytać i zapoznać się z tematem.
Awatar użytkownika
michmaz
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do 4000 PLN

#7

Post autor: michmaz »

Poczytamy i chetnie przesluchamy, dzięki :D wlasnie o takie kwiatki mi chodzilo ;)
ahndriej
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2015, 15:45

Kolumny do 4000 PLN

#8

Post autor: ahndriej »

Chciałbym podbić wątek. Zastanawiam się, czy w tej cenie można i warto kupić jakieś nowe polskie kolumny. Czytałem pochlebne opinie o tonsilowskich Pulse, unitrowskich ZGWS-R-301-CO tudzież o kolumnach produkowanych przez Pylon Audion, że warte są znacznie większych pieniędzy. Sam zastanawiam się nad wymiana moich Heco Mythos 500 na coś nowego. Ostatnio porównywałem je z Magnatami Quantum Edelstein i przyznam, ze te regałowe kolumny brzmią selektywniej i pozwalają usłyszeć więcej szczegółów. Oczywiście z reprodukcja niskich tonów nie mogą się równać z podłogowymi, ale i te wcale nie były jakieś nadzwyczaj biedne. Zależałoby mi więc na dynamicznym i selektywnym brzmieniu z mocnym basem. Ostatnio głownie słucham jazzu, choć w kolekcji mam też rzeczy z innych półek gatunkowych. To czym mógłbym napędzić te kolumny wymieniłem w moim poście powitalnym: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=8&t=7392. Dodam, ze pomieszczenie do nagłośnienia ma ok 20 m2 i nie ma w nim zbyt wielu sprzętów a podłoga wyłożona jest panelami bez żadnych dodatkowych dywanów czy wykładzin.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Kolumny do 4000 PLN

#9

Post autor: klin »

Proponuję przyjrzeć się polskiej firmie - Studio 16 Hertz.
ahndriej
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2015, 15:45

Kolumny do 4000 PLN

#10

Post autor: ahndriej »

Dzięki za wskazówkę. Poszukam jakichś opinii o ich produktach, bo strona domowa póki co nie działa. Poza tym wpadły mi w oko (dosłownie) TANNOY REVOLUTION DC6 T (SE). Ktoś ma jakieś doświadczenia, opinie o nich? Gdzie ja tego wszystkiego posłucham? A tak swoja drogą, jest we Wrocławiu jakiś sklep, salon z dobrą ofertą sprzętu audio z naciskiem na kolumny?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, 17:16 przez ahndriej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Kolumny do 4000 PLN

#11

Post autor: MeqhabTion »

Jeżeli bierzesz pod uwagę podłogówki polskiej produkcji to zwróć też uwagę na AudioAcademy.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny do 4000 PLN

#12

Post autor: klin »

Faktycznie strona leży ale za niedługo pewnie powstanie :)
ODPOWIEDZ