JBL L 19 na ścianę?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#1

Post autor: dobro »

Cześć wszystkim.
Mam okazję kupić wyżej wspomniane kolumny za 200 zł.
Były niejednokrotnie polecane na tym forum.
Sprzedający twierdzi , że kolumny są w dobrym stanie.
Czy nadałyby się do salonu 23m i do podwieszenia na ścianie? I czy mała przestrzeń wokół nich nie wpłynie znacząco na jakość dźwięku? (fotografia)
Na podłodze nie ma na nie miejsca jak i na podstawki . Kolejny argument to małe dzieci .
Słucham rozmaitej muzyki -raczej cicho od instrumentalnej po acid-jazz. Dużo kobiecych głosów.
Wzmacniacz jaki miałby je napędzać to pioneer a-301.
Z góry dziękuję za porady.
Załączniki
salon z aneksem
salon z aneksem
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

JBL L 19 na ścianę?

#2

Post autor: Winters »

Tak, da radę.

Nie jest to może najbardziej optymalne ustawienie, ale w miarę poprawne.
Dobrze, żeby były lekko pochylone w dół.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#3

Post autor: dobro »

Dzięki Winters.

No to jadę.
Dam znać jak zamontuję.
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#4

Post autor: dobro »

Niestety nie kupiłem. Na miejscu okazało się, że w jednej kolumnie głośnik wysokotonowy jest regenerowany tj. membrana z kopułką jest doklejona.
I to widać bo kopułka jest innych rozmiarów niż ta oryginalna z drugiej kolumny. To mnie odstraszyło. Nie znalazłem też głośników oryginalnych do nich w sieci.
Niskie częstotliwości były bardzo przyjemne ,tylko góra pozbawiona była przejrzystości. Być może za sprawą tej wymiany.
Gość miał porzucone w kącie inne kolumny, którymi się zainteresowałem tj. JM Lab Opal 19. Znacie je? Niby wysokotonowy spalony ale wydawał dźwięk dla mnie poprawnie.
Dźwieki niskie jakieś rozproszone w porównaniu do jbl . Oczywiście wszystko na jednej kolumnie w garażu i z muzyką umcy,umcy... może w innych warunkach zagrały by lepiej.
Może to rzekoma okazja i nie ma czymsię zachwycać. Co sadzicie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL L 19 na ścianę?

#5

Post autor: Wojtek »

Przynajmniej teraz wiemy dlaczego te JBL miały być tak tanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#6

Post autor: dobro »

W takim razie to powinienem dołożyć kilka stów i kupić coś kompletnego i konkretnego.
Tylko nurtuje mnie czy wzmacniacz mam odpowiedni, tak aby dzwięki były czyste, naturalne i pozwalałby kolumnom grać pełnią dźwięku przy małej głośności?
Przepraszam jeżeli nie w tym dziale.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

JBL L 19 na ścianę?

#7

Post autor: Robert007Lenert »

A pomyśl o tym: http://allegro.pl/kolumny-canton-plus-s ... 07321.html
Te maleństwa naprawdę zaskakują. W mojej opinii biją na łeb wiele większych, uznanych i 2 a nawet 3 krotnie droższych monitorów. Do tego spokojnie mogą wisieć na ścianie. Pewnie, że basu nie mają ogromnego, ale jest on wystarczający /podbijesz jego glośność o 2 działki na wzmacniaczu i nie będzie go brakować / Grają w stronę studyjnych monitorów bliskiego pola. Środkowy i górny zakres jest wzorcowy. Wiem co pisze bo mam 2 pary takich. A miałem też nowsze Canton plus GX /minimalnie zbyt rozjaśnione jak dla mnie/ ... teraz jedna z moich Pań na nich słucha i jest zachwycona.
Ps. I jest to opcja rozwojowa... zawsze możesz dokupić sub Canton C... a wtedy usłyszysz stopę/ba poczujesz ją/ jak na koncertach. Naprawdę nie przesadzam. No i ten Pionek spokojnie to wszystko napędzi.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: JBL L 19 na ścianę?

#8

Post autor: Robert007Lenert »

Robert007Lenert pisze:A pomyśl o tym: http://allegro.pl/kolumny-canton-plus-s ... 07321.html
Te maleństwa naprawdę zaskakują. W mojej opinii biją na łeb wiele większych, uznanych i 2 a nawet 3 krotnie droższych monitorów. Do tego spokojnie mogą wisieć na ścianie. Pewnie, że basu nie mają ogromnego, ale jest on wystarczający /podbijesz jego glośność o 2 działki na wzmacniaczu i nie będzie go brakować / Grają w stronę studyjnych monitorów bliskiego pola. Środkowy i górny zakres jest wzorcowy. Wiem co pisze bo mam 2 pary takich. A miałem też nowsze Canton plus GX /minimalnie zbyt rozjaśnione jak dla mnie/ ... teraz jedna z moich Pań na nich słucha i jest zachwycona.
Ps. I jest to opcja rozwojowa... zawsze możesz dokupić sub Canton C... a wtedy usłyszysz stopę/ba poczujesz ją/ jak na koncertach. Naprawdę nie przesadzam. No i ten Pionek spokojnie to wszystko napędzi.
Ps. No i one świetnie graja przy cichym słuchaniu. Mam też sub...ale używam go sporadycznie, na dłuższą metę meczy swoim zbyt niskim zejściem, choć w przypadku organów hammonda, bądź ostrej muzyki rockowej taki zestaw potrafi powalić.
Upsss... dubel powstał przypadkowo.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL L 19 na ścianę?

#9

Post autor: Wojtek »

Skoro Cantony Plus są dostępne to również mogę się przychylić do polecenia ich przy planowanej konfiguracji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#10

Post autor: dobro »

Może nie do końca opisałem czego oczekuję. Jak najbardziej chcę kolumny, które potrafią grać przyjemnie przy małej mocy i jednocześnie coraz częściej pojawiają się momenty ,kiedy dzieci są u dziadków a wtedy wszyscy mamy po 20 lat : dance: .
Niskie tony w JBL l19 to ten kierunek. Czy te monitorki potrafią tyle? Nie chcę subwoofer'a tylko klasycznie stereo.Bardziej wrzechstronne.
Dobre opinie mają tannoye i tak sie składa, że kolega ma model m1 i w tygodniu będę miał okazję je posłuchać. Posiada równiez jakieś cantony. Bardzo mi się podobają cantony w drewnianej obudowie.
Wezmę swoich parę płyt i zobaczymy.
Przynajmniej będę miał odniesienie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: JBL L 19 na ścianę?

#11

Post autor: Robert007Lenert »

Mam też Tannoy M 1 oryginalne /UK/ bo te co teraz bywają ...to różnie z nimi /Madziary- te są w miarę ok, lub całkiem nieokreślony kraj producenta/chyba Chiny/- tutaj już bez rewelacji. Tannoy M1 , to znakomite monitory, ale nie na ścianę! One musza mieć z tyłu przestrzeń min. 15-20 cm...mniej się nie da, bo zagrają źle.
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#12

Post autor: dobro »

Zrobienie wysięgników to żaden problem, mam zacięcie stolarskie( biblioteka, stół kuchenny i lampa są mojej roboty).
A jak będzie mało sztywnie to koledzy z sąsiedniej firmy mogą mi zespawać coś masywniejszego.
Taki pomysł przyszedł mi do głowy po poście Winters'a odnośnie ustawienia kolumn.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

JBL L 19 na ścianę?

#13

Post autor: Pawelec »

Ja bym na twoim miejscu pozbył się biureczka, przesunął rehalik trochę w prawo, telewizorek powiesił na ścianie (pewnie niedługo będzie większy to i tak się nie zmieści na biureczku) porządne kolumny podłogowe ustawił - jedna w rogu (też mało szczęśliwie ;) ) druga obok regału od strony aneksu kuchennego. Pomiędzy kolumną a regałem z prawej strony zrobił zestaw (masz zacięcie stolarskie) pod sprzęt audio i dyżurne płyty. Na górze zestawu miejsce na gramofon :D , a laptopik i tak wyląduje na ławie przy foteliku z którego będziesz słuchał muzy :) . Miejsce ma kolumny trzeba zostawić z zapasem by móc je troszkę wysunąć i dać im trochę powietrza. To taka moja fantazja ;) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
dobro
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:37
Lokalizacja: Kraków

JBL L 19 na ścianę?

#14

Post autor: dobro »

Bardzo dobry pomysł ale nie na ten okres w moim życiu.
Myślałem o przesunięciu biblioteki na prawa stronę co nie zmienia faktu, że kolumny mają być na ścianie.
ODPOWIEDZ