Jakie kolumny do 300 zł?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jakie kolumny do 300zł?

#691

Post autor: kielek »

Chyba aż tak źle z wzmacniaczami Saby źle nie było skoro głównie były to konstrukcje Sanyo.Poza tym kolumny za 300 zł nie potrzebują chyba jakiegoś wybitnego wzmacniacza...
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jakie kolumny do 300zł?

#692

Post autor: misienka2008 »

Mierny nie znaczy zly. Mialem raczej na mysli zachecenie do wspinania sie po drabinie Hi-Fi. :)

W tym modelu sa nagminne klopoty z wlacznikiem sieciowym. Jesli dziala to obchodzic sie jak jajkiem aby wytrzymal jak najdluzej. Trudno o czesci.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jakie kolumny do 300zł?

#693

Post autor: kielek »

misienka wiadomo można zawsze lepiej :)
Nasze dywagacje to gra słów, czyli zły to mierny a może nie? Nie o to chodzi tak samo szczegół odnośnie wyłącznika sieciowego,bo ja tej samej zasadzie można się przyczepić do często polecanych przez Ciebie wzmacniaczy Onkyo i problemów z selektorem wejsć itp.
Reasumując moim zdaniem w/w model Saby nie przedstawia się tak źle jak go na początku opisałeś,gdyż znam masę gorszych wzmacniaczy w podobnej cenie,tym bardziej że budżet na kolumny nie wymusza lepszego wzmacniacza,ale to moja opinia z którą masz prawo się nie zgadzać ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jakie kolumny do 300zł?

#694

Post autor: misienka2008 »

Wylacznik nie byl kryterium oceny tego wzmacniacza. To tylko info dla wlasciciela. Onkyo maja oczywiscie klopoty. Zawsze i we wszystkich wzmacniaczach moze cos sie popsuc. :evil: :) Onkyo polecam bo sa zapytania o ich ocene. Moja bajka sa natomiast Denony. Nigdy nie schodza ponizej pewnego poziomu. Firma solidna i produkujaca sprzet studyjny. Kiedys wyjechalem na 3 tygodnie a receiver mial pamietac stacje przez 3 dni bez zasilania. Po powrocie wszystkie zapamietane stacje byly na swoim miejscu. Trick marketingowy mysle dzis ale wtedy zrobilo to na mnie niesamowite wrazenie. Koncze ten off-top i pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie kolumny do 300zł?

#695

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:A Ty potrafisz przekonujaca uargumentowac, ze to dobry wzmacniacz?
Jasne. Ilość funkcji, dobre dane techniczne jak na tą klasę sprzętu, solidna konstrukcja i ogólnie dobra opinia nie pozwalają mi go gnoić.
Co Tobie pozwala? Póki co używasz argumentu, który jest inwalidą, a to nie pomaga.

Brudny, niesprawdzony przez sprzedawcę egzemplarz to nawet w Polsce bym za stówę nie polecał nikomu poza majsterkowiczom.
misienka2008 pisze:Chcesz mi powiedziec, ze Niemcy nie znaja sie i nie szanuja rodzimego sprzetu? Zapewniam, ze tak nie jest.
Nie. Chcę powiedzieć że póki co gnoisz bez pokrycia niezły wzmacniacz. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak jest.
Polecam ten sprzęt od lat. Chciałbym wiedzieć dlaczego robiłem źle przez ten czas i dlaczego Ci co się na niego zdecydowali (nie jako pierwszy, ale kolejny wzmacniacz) do tej pory jakoś nie narzekali.
Bez urazy.
kielek pisze:Chyba aż tak źle z wzmacniaczami Saby źle nie było skoro głównie były to konstrukcje Sanyo.
Akurat ta seria (MI 212, MI 215, MT 201, MD 292, może jeszcze jakiś model którego nie pamiętam) była bodajże ostatnią wyprodukowaną przez Sabę w Niemczech.
Wyróżniają się (w pozytywnym znaczeniu).


Co do sedna sprawy wyboru kolumn to nie mam na razie nic do dodania, po wpisie pan_winyl :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jakie kolumny do 300zł?

#696

Post autor: misienka2008 »

Chociaz bys polecal to nie zmienia faktu, ze prasa audio i internet nie wspomina o tych wzmacniaczach ani nie wspomina o sukcesach wyrobow Saby. Juz przedtem prosilem o jakies linki do literatury, opinii, testow itd ale sie nie doczekalem. To, ze wyprodukowano je w Niemczech a nie w Chinach tez o niczym nie swiadczy. Napisalem, ze to solidny ale mierny wzmacniacz co nijak ma sie do Twojego zarzutu o gnojeniu.

To czesc parametrow tego wzmacniacza:

Gesamtklirrfaktor: 0,3% bei Nennleistung
Dämpfungsfaktor: 30 an 4 Ohm, 50 an 8 Ohm
Frequenzgang: 8...100000 (-3dB, 1% Klirr)
Signalrauschabstand: 80 dB bei Nennleistung
Stereokanaltrennung: 40 - 60 dB

Jesli uwazasz, ze wspolczynnik tlumienia 30-50 to dobry wynik a separacja kanalow 40-60 tez jest niezla to ja jestem innego zdania. To sa bardzo wazne czynniki jakosci brzmienia wzmacniacza. Te parametry sa glowna przyczyna mojej oceny choc przydalaby sie tez wieksza moc.

To, ze nikt sie nie skarzyl mnie nie dziwi. Kto sie przyznaje do rozczarowania zwlaszcza po wysluchaniu opinii fachmana? Bez urazy ;)

Ciekawi mnie tez, dlaczego nie polecasz Denonow mimo ze to renomowana firma produkujaca rowniez sprzet studyjny, do dzis bardzo mocna na rynku ale zachwalasz wyroby Saby ktora dawno zniknela bez sladu i malo kto o niej pamieta. Powtorze: Telefunken, Dual, Grundig byly o wiele lepsze i nie bez powodu zostaly w ludzkiej pamieci.

To, ze wzmacniacz z linku jest zaniedbany nie ma dla mnie znaczenia. Jesli cos jest wartosciowe ludzie kupia to, wyczyszcza i odbuduja.

O wylaczniku wspomnialem mimochodem w ramach ostrzezenia bo taka informacje znalazlem i tyle. :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Jakie kolumny do 300zł?

#697

Post autor: klin »

Aż kusi żeby go kupić i posłuchać ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jakie kolumny do 300zł?

#698

Post autor: misienka2008 »

Jest nie sprawdzony wiec to kot w worku. Dla mnie najbardziej wymowny jest brak zainteresowania. Cena nie jest tak wazna.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Jakie kolumny do 300zł?

#699

Post autor: pan_winyl »

misienka2008, ale w ogóle tak kusi żeby go kupić i sprawdzić czy jest tak źle jak piszesz :) niekoniecznie z tego linku. Ja stoję na stanowisku, że jest to wzmacniacz porządny- nie hi end ale porządny. Podejrzewam że wykonano z większym pietyzmem niż wyroby krajowe, pewnie bije też sporo kenwoodów, sony i innych hebli. Nie podejrzewam też by kolega który go posiadał był niezadowolony ze swojego zakupu - skoro szuka do niego kolumn. Wszystkie parametry, które podałeś są ważne, ale na końcu stoi ucho, które nie jest urządzeniem hi endowym, ma swoje wady i swoje gusta, więc przymknijmy na to oko i cieszmy się sprzętem jako takim.

Zgodzę się z Tobą co do jakości Telefunkenów, większości Grundigów oraz jakości Duali, o których krążą legendy.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie kolumny do 300zł?

#700

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:ze prasa audio i internet nie wspomina o tych wzmacniaczach ani nie wspomina o sukcesach wyrobow Saby
Oj bzdury. Wybacz, ale Ty naprawdę przeglądasz niemiecki internet czy tylko udajesz że to robisz? :)
misienka2008 pisze:Juz przedtem prosilem o jakies linki do literatury, opinii, testow itd ale sie nie doczekalem.
Dlaczego oczekujesz, że mam Tobie zastępować google'a? Mogę to zrobić, ale to takie śmieszne trochę, że nie jesteś w stanie znaleźć nic dobrego.
Chyba że się czegoś boisz, nie wiem :morda: Rzucę pierwszą lepszą dyskusją:
http://www.hifi-forum.de/viewthread-84-3815.html
misienka2008 pisze:To czesc parametrow tego wzmacniacza:
Może lepiej posługujmy się pełną specyfikacją z instrukcji:
http://www.saba.pytalhost.com/MI212/MI212-19.jpg (po niemiecku)
http://www.saba.pytalhost.com/MI212/MI212-21.jpg (po angielsku)

Pomyliłeś się przy współczynniku tłumienia, a raczej, nie wiem skąd wziąłeś zaniżone dane :)
Hifiwiki jest fajne, ale mimo wszystko bardziej wierzę papierom producenta w tym wypadku.

Jak na tamte lata to był naprawdę niezły sprzęt w swojej klasie. Rozumiem, że 10 kilo wagi w tym małym i solidnym wzmacniaczu wzięło się z tego, że Saba włożyła cegłę do środka? :morda:
misienka2008 pisze:To, ze nikt sie nie skarzyl mnie nie dziwi. Kto sie przyznaje do rozczarowania zwlaszcza po wysluchaniu opinii fachmana? Bez urazy ;)
Myślę, że ludzie nie mają tego typu chorych obaw i jak coś jest nie tak to jednak o tym piszą.
Byłoby śmiesznie gdyby faktycznie było inaczej.
misienka2008 pisze:Ciekawi mnie tez, dlaczego nie polecasz Denonow mimo ze to renomowana firma produkujaca rowniez sprzet studyjny, do dzis bardzo mocna na rynku ale zachwalasz wyroby Saby ktora dawno zniknela bez sladu i malo kto o niej pamieta.
Szczerze mówiąc nie wiem co ma piernik do wiatraka :) Wyjaśniałem to kiedyś publicznie w dyskusji z kielkiem. W skrócie:
Stare Denony (sprzed 80's) są bardzo fajne i faktycznie firma nie schodziła poniżej pewnego poziomu, szczególnie jeśli chodzi o wzmacniacze czy gramofony (pomijam pseudo-Denony co trafiły do Niemiec).
Później... eh, mocno obniżyli pułap i by ekonomicznie wytrwać to podobnie jak Sansui zaczęli robić sprzęty od "dla Kowalskiego" po znaną dla tej firmy wysoką półkę.
Upaść nie mogli, bo mieli mocne plecy (wytwórnię Columbia).

Dlaczego nie polecam większości Denonów, jakie można u nas znaleźć z późniejszych lat do 1000 złotych? Słyszałem ich trochę i nie mogę po tych wrażeniach powiedzieć o nich wiele dobrego, ale to akurat subiektywna kwestia. Mimo że są bardzo dostępne i marka jest znana to w sumie całkiem niewielu forumowiczów zostaje z tymi sprzętami. Sam nie wiem jak to wytłumaczyć :)
Może Ty masz na to jakąś lepszą teorię, typu "ludzie nie wiedzą co dobre" ;)
misienka2008 pisze:Powtorze: Telefunken, Dual, Grundig byly o wiele lepsze i nie bez powodu zostaly w ludzkiej pamieci.
Dual to tak trochę nie na miejscu w tym zestawieniu (nie mieli pełnego przekroju sprzętowego).
Fakt faktem, Grundig, Telefunken i Saba (tak, i Saba) to byli główni producenci sprzętu RTV na rynku niemieckim.
klin pisze:Aż kusi żeby go kupić i posłuchać ;)
Polecam. Słyszałem zarówno MI-212, MI-215 jak i amplituner 9260. W swojej klasie jak na tamte lata to cud, miód i orzeszki, szczególnie że często można je znaleźć w dobrej cenie.
Problem w tym, że nie pojawiają się zbyt często. W odróżnieniu od Denonów :morda:

Podsumowując: MI-212 to naprawdę fajny wzmacniacz z dawnych lat do 400 złotych i jak najbardziej nie widzę wstydu w dobieraniu do niego kolumn do 300 złotych :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jakie kolumny do 300zł?

#701

Post autor: kielek »

Wojtek pisze: Akurat ta seria (MI 212, MI 215, MT 201, MD 292, może jeszcze jakiś model którego nie pamiętam) była bodajże ostatnią wyprodukowaną przez Sabę w Niemczech.
Nie chodziło mi o kraj produkcji tylko o to,że były zbliżone konstrukcyjnie z Sanyo.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie kolumny do 300zł?

#702

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:Nie chodziło mi o kraj produkcji tylko o to,że były zbliżone konstrukcyjnie z Sanyo.
A ja myślałem że pijesz do tego, że wszystkie późniejsze Saby były wyprodukowane właśnie przez Sanyo :)
Podobnie zresztą było z Dualami CV, choć mieli bardziej "swojski" design dopóki produkcja nie wyszła z Niemiec.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#703

Post autor: zbyszek1982 »

misienka2008 pisze: Jesli uwazasz, ze wspolczynnik tlumienia 30-50 to dobry wynik a separacja kanalow 40-60 tez jest niezla to ja jestem innego zdania. To sa bardzo wazne czynniki jakosci brzmienia wzmacniacza. Te parametry sa glowna przyczyna mojej oceny choc przydalaby sie tez wieksza moc.
Co do separacji kanałów, to warto pamiętać, że żadna wkłądka gramofonowa się nawet nie zbliża do takich parametrów, więc wartości oferowane przez ten wzmacniacz są w zupełności wystarczające.

Możesz napisać coś więcej o współczynniku tłumienia?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jakie kolumny do 300zł?

#704

Post autor: misienka2008 »

Dyskusja na HI FI Forum dotyczy modelu MI 215. Model MI 212 jest wspomniany tylko na poczatku. Mam wrazenie, ze to ty nieuwaznie czytasz.

Dane z http://www.saba.pytalhost.com/MI212/MI212-19.jpg nie budza we mnie zaufania. Producenci maja to do siebie, ze wybieraja wygodne metody pomiaru aby pokazac produkt w jak najlepszym swietle. Dlatego wazne sa opinie, testy itd. Zwlaszcza wspolczynnik tlumienia 100 budzi usmiech. Tyle to nie ma wiele wspolczesnych wzmacniaczy. Takze bylbym ostrozny jesli chodzi o wiarygodnosc. Kryterium wagi pomine bo po prostu nie wiem co na to odpowiedziec. Chyba to co juz powiedzialem: nie przecze, ze jest solidny.

Gdyby na tym Forum czesciej dyskutowloby sie o Denonach moze liczba zainteresowanych by wzrosla? Sa gorsze bo lzejsze albo maja plastikowe pokretla?
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Jakie kolumny do 300zł?

#705

Post autor: ISOPHON »

Ech...konstrukcyjnie to te wzmacniacze biorą swój rodowód z konstrukcji odbiornika z serii 9240,9241,9260.Nic tam nie ma z Sanyo.Bardzo przyzwoite wzmacniacze,ładna konstrukcja po porządnym serwisie grają super.Wyłącznik faktycznie upierdliwy ale da się naprawić.Mówię bo miałem styczność.Co do Denonów z pózniejszych lat (80) to mam takie samo zdanie jak admin-ładne skrzynki,średnie brzmienie-też miałem.Co więcej w jednym z wysokich modeli (PMA-980R) transformator w obudowie uległ uszkodzeniu,jakież było moje zdziwienie gdy wyłuskałem go z obudowy sugerującej olbrzymiego toroida.Zwykły transformator EI i do tego bardzo mały.
ODPOWIEDZ