Monitory aktywne do 700 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Monitory aktywne do 700 zł

#1

Post autor: motown »

Skoro w ShoutBoksie cisza, to zapytam tu ;]

Potrzebuję monitorów aktywnych bliskiego pola do komputera / odtwarzaczy multimedialnych. Budżet max. 700 zł.
Dlaczego aktywnych? Bo nie mam do czego podłączyć pasywnych.
Dlaczego monitory? Bo pomieszczenie jest małe, słuchacz będzie bardzo blisko głośników, a słyszałem, że takie monitorki potrafią dobrze zagrać właśnie na niewielkiej odległości. Im mniejsze monitory tym lepiej, bo miejsca mało.

Omijam z oczywistych powodów "głośniki komputerowe".

Proszę o wskazówki ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Monitory aktywne do 700 zł

#2

Post autor: Wojtek »

To co zaraz napiszę, może się Tobie nie spodobać, ale ja tak z dobrego serca, jak zwykle ;)
motown pisze:Omijam z oczywistych powodów "głośniki komputerowe".
A te oczywiste powody to...? Zawsze boję się o to co nowego/ciekawego się dowiem jak Ty wspominasz o jakichś oczywistościach.
Patrząc na odpowiedni pułap może być tak, że i jedno i drugie to "jedno gówno", szczerze.
motown pisze:Dlaczego aktywnych? Bo nie mam do czego podłączyć pasywnych.
A czy poczynienie odpowiednich kroków by było do czego podłączyć kolumny pasywne (czyli zakup wzmacniacza) to nie jest opcja?
motown pisze:Im mniejsze monitory tym lepiej, bo miejsca mało.
Tym gorzej jeśli musi być "aktywnie", bo w budzie musi się jeszcze znaleźć miejsce na wzmocnienie.

A konkretną poradę dam taką... jakiś mały fajny wzmacniaczyk (np. jakiś cienki Luxman, tj. L-x czy L-4xx), nawet nie musi być to coś vintage. Do tego dorzucamy lubiane na forum małe Cantonki. Powinno się to zmieścić w budżecie nawet, choć może być kłopot z upolowaniem.

A jak ma być niekonkretnie i pachnieć nowizną to można posłuchać sobie jakichś Wharfków, Behringerów czy inne tanie Yamahy w tej cenie. Ciężko mi tu coś konkretnego wybrać z aktywnych, bo nie mam żadnych faworytów :(

Musisz pamiętać jedno... dobre studyjne monitory nie muszą z automatu oznaczać dobre głośniki do domowego użytku :)
A zakładam, że to bardziej o to tutaj chodzi aniżeli o "pracę" z muzyką.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Monitory aktywne do 700 zł

#3

Post autor: zoombie »

W zasadzie to za Wojtkiem.
Swego czasu zadałem podobne pytanie, nie dostałem odpowiedzi, w związku z czym "na pałę" zakupiłem zestaw za ok. 450 zł (więc pułap cenowy trochę niższy). Efekt jednak był mocno niesatysfakcjonujący. Skończyło się tym, że na biurku stoi HK6300 (który ma tę dodatkową zaletę, że ma wejście PHONO :) i ZGZ-20/4-H5, co w sumie kosztowało ok. 200 PLN (głośniki były "ze śmietnika", trzeba było tylko wymienić zawieszenia basowych), a efekt zdecydowanie lepszy, choć niewątpliwie, gdyby podłączyć do tego jakieś lepsze monitorki byłoby jeszcze lepiej. Ale na razie wystarcza :D
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Monitory aktywne do 700 zł

#4

Post autor: motown »

Wojtek pisze:A te oczywiste powody to...? Zawsze boję się o to co nowego/ciekawego się dowiem jak Ty wspominasz o jakichś oczywistościach.
Patrząc na odpowiedni pułap może być tak, że i jedno i drugie to "jedno gówno", szczerze.
Mam, i w przeszłości miałem różne komputerowe głośniki. Nie gra to dobrze. Dlatego celuję w jakieś monitorki, żeby grało dobrze (albo chociaż trochę lepiej).
Z wielu opinii, które słyszałem / czytałem, wydedukowałem, że monitory zagrają lepiej od głośników komputerowych i że z powodzeniem nadają się do słuchania muzyki.

Wojtek pisze:A czy poczynienie odpowiednich kroków by było do czego podłączyć kolumny pasywne (czyli zakup wzmacniacza) to nie jest opcja?
Tak bym wolał, ale nie ma miejsca na biurku. Wzmacniacz to kolejny "grat", którego nie ma gdzie wcisnąć, dlatego to nie jest opcja niestety.

Wojtek pisze:Tym gorzej jeśli musi być "aktywnie", bo w budzie musi się jeszcze znaleźć miejsce na wzmocnienie.
Monitory bliskiego pola są zwykle małe i mają nieduży wzmacniacz, więc coś niewielkiego pewno się znajdzie ;]


Wojtek pisze:dobre studyjne monitory nie muszą z automatu oznaczać dobre głośniki do domowego użytku :)
A zakładam, że to bardziej o to tutaj chodzi aniżeli o "pracę" z muzyką.
Zgadza się, ale są też takie, które nadają się do domowego użytku - dlatego poprosiłem Was o radę ;]

zoombie - niestety, miejsce mam tylko na dwa monitorki, nic poza tym nie wejdzie.


Czyli co, nic się nie da zrobić? Pułap cenowy nawet podniosłem do 700 zł ;p
Lepiej waszym zdaniem głośniki komputerowe kupić?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Monitory aktywne do 700 zł

#5

Post autor: zoombie »

motown pisze:zoombie - niestety, miejsce mam tylko na dwa monitorki, nic poza tym nie wejdzie.
He, he, mnie też tak się wydawało :) I nagle przekonałem się, jak wiele z tych rzeczy, które były na biurku jest mi niepotrzebnych :) Podobnie zresztą z mnóstwem rzeczy na półkach w szafach w domu - na półkach, na których teraz stoją płyty :) Inna sprawa, że teraz to naprawdę już nie mam gdzie w domu układać kolejnych winyli :( Na szczęście w pracy jest jeszcze trochę miejsca ;)
No ale ja mam w sumie dość spore biurko, jeśli masz klasyczne biurko 60x120 cm, to faktycznie kiepsko ... :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Monitory aktywne do 700 zł

#6

Post autor: Wojtek »

Ekran jakiś jest? Znajdzie się miejsce pod/obok/za monitorem.
Stacjonarka jest? Znajdzie się miejsce pod/obok/na niej.
Itp. itd.
A przynajmniej tak przypuszczam, bo mam wyobraźnię :)
motown pisze:Z wielu opinii, które słyszałem / czytałem, wydedukowałem, że monitory zagrają lepiej od głośników komputerowych i że z powodzeniem nadają się do słuchania muzyki.
Nie wrzucaj wszystkich monitorów do jednego worka. Nie każdy jest aktywny, nie każdy do studia, nie każdy dobry do bliskiego pola, itp. itd.
motown pisze:Monitory bliskiego pola są zwykle małe i mają nieduży wzmacniacz, więc coś niewielkiego pewno się znajdzie ;]
Tak, ale zrozum, że musi on jednak być, a to powiększa wymiary całości, w porównaniu z konstrukcjami pasywnymi.

W ogóle może określ co to znaczy "niewielkie" w konkretnych wymiarach, co by od razu można było odrzucić zbyt duże konstrukcje.
motown pisze:Lepiej waszym zdaniem głośniki komputerowe kupić?
Do takiego użytku? Pewnie.

Ja osobiście nie słucham muzyki na laptopie (nawet na słuchawkach jest słabo, chyba że wepnę interfejs pod USB), a domową stacjonarkę mam i tak wpiętą do domowych zestawów audio po kablu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Monitory aktywne do 700 zł

#7

Post autor: motown »

Nie mam teraz tego biurka pod ręką, wymiaru nie pomnę, ale absolutnie nic poza laptopem i monitorkami się nie zmieści ;]
Dlatego to muszą być aktywne monitroki / głośniki komputerowe.

No dobra, to może powiedzcie co z tego wybrać:
http://allegro.pl/glosniki-creative-2-0 ... 01439.html
http://allegro.pl/glosniki-2-0-microlab ... 54057.html
http://allegro.pl/behringer-ms40-ms-40- ... 12793.html

a może warto dopłacić i kupić np. to: http://allegro.pl/taga-harmony-tav-500b ... 18126.html

albo co podobnego możecie polecić w tej cenie?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Monitory aktywne do 700 zł

#8

Post autor: Winters »

a Grundig Aktiv Box?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Monitory aktywne do 700 zł

#9

Post autor: Wojtek »

motown uparty jak zwykle :)
motown pisze:ale absolutnie nic poza laptopem i monitorkami się nie zmieści ;]
To biurko brzmi trochę jak taboret. Poza tym, kolumny nie muszą stać na biurku, ale po bokach, na standach (o ile jest na to miejsce oczywiście).

Zresztą, dokupywanie takich głośników do... laptopa. To już w ogóle traci sens, serio.
Chyba że doliczysz do rachunku jakiś sensowny interfejs/kartę dźwiękową pod USB (a może już masz?).

Z tego co wymieniłeś to mnie najbardziej przekonują te Microlaby i Taga, choć w specyfikacjach pewnie mają bzdury, ale to norma.
Winters pisze:a Grundig Aktiv Box?
Pewnie za duże :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Monitory aktywne do 700 zł

#10

Post autor: motown »

Wojtek pisze:
Winters pisze:a Grundig Aktiv Box?
Pewnie za duże :(
No, wyglądają na bardzo duże ;]
Gdzie to można ewentualnie kupić i za ile?
Wojtek pisze:To biurko brzmi trochę jak taboret. Poza tym, kolumny nie muszą stać na biurku, ale po bokach, na standach (o ile jest na to miejsce oczywiście).
Wierz mi, tam już na nic miejsca nie ma. Z jednej strony jest szafa, z drugiej ściana. Pod spodem mała szafka, u góry półki. Nie widziałeś bardziej zagraconego pokoju.
Wojtek pisze:Zresztą, dokupywanie takich głośników do... laptopa. To już w ogóle traci sens, serio.
Sens zdecydowanie jest. Różnica między dźwiękiem z laptopa czy z gównianych głośniczków, a dźwiękiem ze słuchawek czy mini-wieży jest duża. Mam sporą kolekcję flac'ów i czasem wypadałoby jakoś 'normalnie' tego posłuchać, nie na żałosnych głośniczkach komputerowych. Poza tym chciałbym podłączyć do tego Cowona, też mam tam dużo muzyki, a Cowon przecie ładnie gra.
Wojtek pisze:Z tego co wymieniłeś to mnie najbardziej przekonują te Microlaby i Taga, choć w specyfikacjach pewnie mają bzdury, ale to norma.
Taga mi się podoba najbardziej, tylko ta cena. Początkowo miało być max. 500 zł, a tu się zrobiło 800 zł...

No nic, może jakoś budżet wytrzyma ;]
Dzięki za pomoc, jak nic innego nie wymyśle, to pewnie będzie Taga ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Monitory aktywne do 700 zł

#11

Post autor: Winters »

motown pisze:Gdzie to można ewentualnie kupić i za ile?
Na allegro lub na niemieckim ebayu, cierpliwości trochę trzeba. Modeli tego było sporo i nie wszystkie są duże.

http://allegro.pl/philips-22rh541-aktyw ... 05941.html - to też może być fajne do tego zastosowania i radzę się nad tą ofertą zastanowić.

http://allegro.pl/aktywne-kolumny-phili ... 22876.html
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Monitory aktywne do 700 zł

#12

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Sens zdecydowanie jest. Różnica między dźwiękiem z laptopa czy z gównianych głośniczków, a dźwiękiem ze słuchawek czy mini-wieży jest duża.
Tak, ale zrozum, że tu nie tyle chodzi o głośniki, ale o sam układ dźwiękowy. Chipy w laptopach ogólnie rzecz biorąc, nie powalają.
Dlatego wspomniałem o dokupieniu czegoś pod USB jeśli faktycznie chcesz to porównywać z czymkolwiek.
motown pisze:Mam sporą kolekcję flac'ów i czasem wypadałoby jakoś 'normalnie' tego posłuchać, nie na żałosnych głośniczkach komputerowych. Poza tym chciałbym podłączyć do tego Cowona, też mam tam dużo muzyki, a Cowon przecie ładnie gra.
Podłączenie laptopa do już posiadanego zestawu audio... też nie jest opcją?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Monitory aktywne do 700 zł

#13

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Tak, ale zrozum, że tu nie tyle chodzi o głośniki, ale o sam układ dźwiękowy. Chipy w laptopach ogólnie rzecz biorąc, nie powalają.
Dlatego wspomniałem o dokupieniu czegoś pod USB jeśli faktycznie chcesz to porównywać z czymkolwiek.
Powalają czy nie, dźwięk z gównianego chipa lepiej brzmi na dobrych głośnikach niż na gównianych głośnikach - jakby nie patrzeć jeden "gówniany" element mniej ;]
Nie mam może jakiegoś audiofilskiego układu, tylko standardowy Intel HDA, ale potrafi on odtwarzać flaki 24bit/96kHz. I wierz mi, jest ogromna różnica jak słucham takiego flaka na głośniczkach komputerowych, a jak na słuchawkach czy nawet mini-wieży...
Wojtek pisze:Podłączenie laptopa do już posiadanego zestawu audio... też nie jest opcją?
No gdyby to była opcja, to bym przecież nie pytał. Nie da rady podłączyć, zresztą i ten zestaw należałoby wkrótce wymienić...



Kupiłem jednak Tagę, i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jakość wykonania i dźwięku bardzo dobra. Naprawdę solidne kolumienki, dobre materiały.
Dodatkowy plus - wejście USB, na karty SD i Bluetooth - można bezprzewodowo puszczać muzykę z telefonu czy Cowona. Fajny bajer ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Monitory aktywne do 700 zł

#14

Post autor: Wojtek »

motown pisze:tylko standardowy Intel HDA, ale potrafi on odtwarzać flaki 24bit/96kHz
Yyy... chyba nie wiesz, że proces dekodowania (czyli w praktyce odtwarzania) plików odbywa się na procesorze głównym, a nie na układzie dźwiękowym. On ma tylko przerobić surowy sygnał cyfrowy na analogowy :)
motown pisze:I wierz mi, jest ogromna różnica jak słucham takiego flaka na głośniczkach komputerowych, a jak na słuchawkach czy nawet mini-wieży...
Nic w tym dziwnego.
motown pisze:No gdyby to była opcja, to bym przecież nie pytał.
Nie miałem takiej pewności.
motown pisze:Nie da rady podłączyć
Czemu?

Najważniejsze, że jesteś zadowolony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ