Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#46

Post autor: Pilot »

Nie zapomnijcie dodać w jakiej temperaturze i wilgotności powietrza grają naj naj naj 8-)
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#47

Post autor: natalleos »

Uważam generalnie że nie ma odsłuchania to nie ma kolumn . Recenzje to sobie można poczytać i tyle z nich pomocy .
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#48

Post autor: Robertson »

Hmmm ...ja na razie niczego nie szukam i niczego mi nie brakuje. Tu nie chodzi o mnie tylko o Pilota. Zasugerowałem aby poprzez kilka odsłuchów sam się przekonał które konstrukcje bardziej mu leżą .Rodzaj głośnika , obudowy , otwarta , zakmnięta , bas reflex z tył czy z przodu, podłogowe czy podstawkowe itd. Po to ma "ruszyć w miasto " wtedy będzie wiedział czego szukać...czy to tak trudno zrozumieć ?
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#49

Post autor: Pilot »

1 chcąc kupić używane kolumny nie ma możliwości ich odsłuchania więc ta rada jest jednym słowem do d ( tu przydają się sugestie modeli)
2 jaki jest sens odsłuchiwać niewygrzanych kolumn, przecież po wygrzaniu ich specyfika się zmieni, zmieni się góra, dół, środek i nie wiadomo czy każdej opcji przybędzie po równo czy też np góry więcej a dołu mniej. Oczywiście mogę się mylić.
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#50

Post autor: natalleos »

Robertson pisze:A "ludki" w domowym zaciszu z pomocą zaprzyjażnionego stolarza tworzą prawdziwe dzieła sztuki niczym Sonus Faber
wystarczy wejść na diyaudio.pl są tam różne projekty . Dla ciekawych para coaxiali Eminence kosztuje 250zł i drugie tyle gwizdki do nich , teraz poszukajcie na nich konstrukcji "firmowych" poniżej 6000 zł SSki są charakterystyczne w brzmieniu nie każdemu się podoba (mnie nie) . Za to AWX od STX w labiryntówce czyni cuda , choć to budżetowy cevlar .
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#51

Post autor: Wojtek »

Pilot pisze:1 chcąc kupić używane kolumny nie ma możliwości ich odsłuchania więc ta rada jest jednym słowem do d ( tu przydają się sugestie modeli)
To nie jest "prawda absolutna". To zależy od sprzedawcy i Twojej mobilności.
Choć prawda, najczęściej oferty używek są daleko od nas, a nie każdy jest gotów przejechać pół Polski by się przekonać, że to jest to/to nie jest to.

Jednakże przyznam rację Robertsonowi co do objechania salonów audio i wyrobienia sobie zdania nt. konstrukcji w nich obecnych, jeśli nie mamy wyrobionego zdania.

Bez przesady z tym wygrzaniem, temperaturą i wilgotnością ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#52

Post autor: Pilot »

Nie pozostaje nic innego jak zrobić objazd. Przeglądałem stronę np Albatrosa w Gdyni, wybór kolumn i firm ogromny ale większość ciekawych na zamówienie. Nie wierzę w to żeby zechcieli zamówić dla mnie specjalnie kolumny do odsłuchu nie miejąc pewności czy je kupię a ja ich co do tego nie zapewnię. Jutro będę o kilka modeli odsłuchowych mądrzejszy
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#53

Post autor: kielek »

Ja również sugerowałem Pilotowi odsłuch tu na forum i nie tylko ;) (choćby w trójmiejskim Albatrosie a nie w MM),by załapać" czego naprawdę szukam" ,"jakie brzmienie mi się podoba" i "jaki obrać kierunek";)
Nie zgodzę się też do końca,że każdy zakup używek jest pozbawiony odsłuchu,bo sam uczestniczyłem w takim procederze parę razy,a dwa razy sprzedawca za kaucją pozwolił mi zabrać sprzęt do domu(raz to był wzmacniacz,a raz kolumny). Wiadomo dotyczy to okolic miejsca zamieszkania.
Co do odsłuchu niewygrzanych kolumn w salonie to też nie jest to zawsze prawda,gdyż często do prezentacji są przeznaczone egzemplarze już po takim zabiegu.Wiadomo,że odsłuch w salonie,czy u kogoś w mieszkaniu nie jest do końca miarodajny ze względu na inne warunki akustyczne,inne źródło,wzmacniacz etc.,ale chyba lepsze to niż kupowanie na podstawie recenzji obcej osoby,która ma także inne warunki ,a na dodatek ma inny słuch,upodobania itd.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#54

Post autor: Pilot »

Topsze. Temat uważam za wyczerpany i raczej zakończony. Zdam się na własne ucho, pani oko i cosik wybiorę.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#55

Post autor: kielek »

Pilot pisze:Topsze. Temat uważam za wyczerpany i raczej zakończony. Zdam się na własne ucho, pani oko i cosik wybiorę.
Miało się dziać,a tu co? Koniec? Tylko cztery strony spokojnej dysputy...Ech,co za czasy nastały ;)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#56

Post autor: Pilot »

Właśnie, cztery strony pisania a konkretów?? Dwie czy cztery propozycje? Chodziło mi tylko o modele warte zainteresowania. Resztę znalazł bym w sieci a zakupu nie widzę innego jak po odsłuchaniu.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#57

Post autor: Robertson »

Napisz proszę co Ci przypadło do gustu z tego co uda się odsłuchać....a na pewno pociagniesz tematy i posypią się bardziej konkretne propozycje ;) A wtedy na pewno będzie się działo :twisted:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#58

Post autor: Winters »

Jakbyś chciał kolumn z lat 60. to byłoby o czym rozmawiać, współczesne to trochę nuda.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#59

Post autor: Kocewicz »

Ale o te starsze milion razy trudniej, żeby były bardzo dobre i do tego w kraju.
Are you Shure?
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Re: Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#60

Post autor: Pilot »

Robertson pisze:Napisz proszę co Ci przypadło do gustu z tego co uda się odsłuchać....a na pewno pociagniesz tematy i posypią się bardziej konkretne propozycje ;) A wtedy na pewno będzie się działo :twisted:
Znając życie i realia usłyszę kup te, które ci się bardziej spodobały. Ha ha ha. Spoko, tematu dotyczącego wzmacniacza też nie założę.

Winters, jakieś starsze roczniki, chyba nawet hamerykańskie wkleiłem linki z alle na pierwszej stronie. Sprzedaje je gostek z Gdyni.
ODPOWIEDZ