Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#31

Post autor: natalleos »

Ale DIY nie przejdzie u kolegi forumowicza , mimo że prezentuje jedne z najlepszych projektów DIY jakie powstały w ciągu ostatniego roku w Polsce . Każdy profesjonalnie pomierzony nawet już nie dla głośników ale dla całej konstrukcji ( odbicia frontów , kompensacja rezonansów u fal stojących aspektów charakterystyk i kupa innych pomiarów ) połowy tych pomiarów nie wykonuje szanujący sie producent . A każdy projekt jęki pokazałem był wraz z całym kontekstem związanym z jago produkcją czyli możesz wręcz prześledzić każdy wkręt i klejenie .
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#32

Post autor: Pilot »

Więc zaprezentuj swoje DIY, wrzuć fotki, opisz, może jakieś recki odsłuchowe. Nie zamykam się na tego typu konstrukcje. Gramofon mam DIY i nie żałuję wydanego grosza na niego. Czy to jest tylko Forumowe DIY i poza forum nie poszło dalej?
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#33

Post autor: Robertson »

Czytanie recenzji .....ok ! A czy byłeś już w jakim sklepie , salonie , studiu Hi Fi ...jak zwał ta zwał .Jest chyba kilka takich miejsc w Trójmieście? Nie musisz od razu nic kupować.Zrób tylko poważną minę , zadaj kilka konkretnych pytań i poproś o prezentację. Posłuchaj różnych konstrukcji .Wyrobisz sobie zdanie na ich temat i skonkretyzujesz swoje poszukiwania ;)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#34

Post autor: Pilot »

Robertson, była tylko prośba o podanie kilku modeli wartych zainteresowania. Na odsłuchy można ruszyć, posłuchać niewygrzanych kolumn w pomieszczeniach przystosowanych do odsłuchów. W Sobotę odwiedzę Gdańsk, posłucham Pylonów i przy okazji innych kolumn w podobnej cenie. Czy tak trudno napisać, pilot warte są takie czy takie zainteresowania. przed odsłuchami warto trochę poczytać recek o danych kolumnach od osób, które już je mają, używają. Nowe nie ma problemu, odsłucham w sklepie a używane?? Modele, których już np nie produkują. Nie o to mi chodzi żeby ktoś tu wrzucał linki z alle i mówił, kupuj te a na pewno będziesz zadowolony bo tak to nie działa.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#35

Post autor: vinylpiotrek »

Jeśli masz forsę i jesteś zmotoryzowany i w miarę mobilny to pójdź za radą Jacka.
Bo rzeczywiście na ebay, nawet niemieckim zdarzają się fajne okazje , rewelacyjnego sprzętu, ale z odbiorem osobistym tylko.
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#36

Post autor: Robertson »

To fajnie , że ruszysz w miasto :) Oprócz tego ,że podsuniemy Ci kilka konkretnych propozycji będziesz mógł sam bardziej precyzyjnie i świadomie wybrać ten rodzaj głośników , które podczas odsłuchów najbardziej przypadły Ci do gustu. Mam tu na myśli konstrukcje, skóteczność , przetwornik itp a nie konkretne modele....chyba , że akurat taki trafisz ;) A co najfajniejsze ...kilkakrotnie mnie to spotkało ...słuchałem sprzętu , o którym wcześniej czytałem i ...nijak się to miało do rzeczywistości :snooty:
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Re: Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#37

Post autor: natalleos »

Pilot pisze:Więc zaprezentuj swoje DIY, wrzuć fotki, opisz, może jakieś recki odsłuchowe. Nie zamykam się na tego typu konstrukcje. Gramofon mam DIY i nie żałuję wydanego grosza na niego. Czy to jest tylko Forumowe DIY i poza forum nie poszło dalej?
Podrzuciłem wcześniej już link do nowo powstającego Gramofonu ale podkleję raz jeszcze . http://diyaudio.pl/showthread.php/22604-Gramofon-DIY

tu Wzmacniacz HLLY z przebudowanym zasilaczem . Standartowo zasilany 60W zasilaczem .Teraz dostał dużo oddechu na 150W PSU od Fortona po przeróbce na Pasywny i połączeniu 2 lini 12V . Działają wszystkie systemy zabezpieczeń niczego nie wycinałem . http://i40.tinypic.com/2mwcpg.jpg

Trzy fotki z produkcji Paczek
http://i43.tinypic.com/sm7foz.jpg
http://i42.tinypic.com/imi6on.jpg
http://i39.tinypic.com/29xadqx.jpg tu jeszcze przed maskownicami (kolor kobaltowy)

konstrukcja typu "oversized" na gdn 20/80/4 sc + gdwk 4.1.200.4 pc od STX
Zwrotka projektu kQoo Obrazek

po krótce konstrukcja OZ front 38mm reszta 19mm w środku usztywnienie z sklejki o jakiejś tam konstrukcji i ustawieniu (miało być krótko opisane )
wypełnienie watą polipropylenową by uzyskać większą objętość pozorną i niższe strojenie (35hz) litraż netto 19,82L litraż pozorny około 25L
Wypełnienie całkowite dobrze pomogło z falami stojącymi , Duża przestrzeń za głośnikiem (kolumny trochę jamnikowate - zbliżone proporcjami do Qba Sobieski)

Ok teraz sfera odsłuchowa :
Mam już je około 6 miesięcy więc zdążyły się wygrzać . Warunki odsłuchowe - trójkąt równoramienny o boku 3m . Pomieszczenie około 20m2 ściana naprzeciw rozprasza na poziomie dostatecznym , pokój rozprasza dość dobrze .
podłączone do Hlly amp-20 kable 2x4* Calliber banany Vitalco
RCA - OCC MRS King Series
źrodło - Julia 44 . plik Flac

numer pierwszy : Zaz - la toy session : je veux
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AQ9zeDd0mpg[/youtube]

dwa instrumenty , jedna wokalistka , sesja live

Wokal słychać tak jak widać czyli koło 1,5 metra przed tobą bardziej delikatny mogę stwierdzić że piosenka była śpiewana "tylko dla mnie" instrumenty poprawne choć gitara mi się trochę rozmywała brak było jej "Zadziora" . Kontrabas detaliczny i głęboki słychać za równo wibracje pudła jak i wysmykiwanie się strun z pod palców . Ocena odsłuchu Poprawna

Numer drugi : Gusgus - Over
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K703vlIgens[/youtube]

tu już jest inna materia . Po raz kolejny numer jest grany tak jak byś miał być jedynym odbiorcą . Zwłaszcza słychać to w wokalach wypchnięte silnie przed zestaw . Syntezatory tłuste , pełne mocy , mające analogowe mięcho (mimo że nie są to analogi ale może właśnie ujawnia się znany lampowy posmak Tripatha)
Bass głęboki odepchnięty bardzo od sceny brzmieniowej troszkę ślamazarny ale ma moc . Ocena odsłuchu Poprawna

numer trzeci : Owsey - Places We Never Went Together
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G--L0dJjhzo[/youtube]

Klasyka hyperdubu . Bass we wszelkich postaciach :) głęboki nisko schodzący (jak to w konstrukcjach Oversized na 20# ) nie jest to kompresja ale ma swoisty sposób zapierania tchu . Przeszkadzajki i inny sprzet perkusyjny w szerokiej scenie dość analitycznie wyszczególniony w swoich miejscach . Wokal niesprecyzowany w scenie , ale chyba miało tak być . ocena odsłuchu dobra

ogólnie wydałem na te paczki 700zł myślę że jestem w stanie postawić je przy dwukrotnie droższych i dalej się nie wstydzić
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#38

Post autor: vinylpiotrek »

natalleos pisze:ogólnie wydałem na te paczki 700zł myślę że jestem w stanie postawić je przy dwukrotnie droższych i dalej się nie wstydzić
Czy dobrze rozumiem, że porównujesz klasę swojego DIY z nowymi kolumnami z przedziału cenowego około 1400zł za parę?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#39

Post autor: Pawelec »

Wciąż nieustający problem :D Kiedyś takiego nie było (mały wybór). Przeszło dwadzieścia lat temu odłożyłem grosz i poleciałem kupić wymażone monitorki ESA Trillo. Głośnik wysokotonowy Scan Speak, niskotonowy Seas. Jak na małe monitory piękne brzmienie wraz z głębokim basem (jak na monitorki :D ). Bardzo polecam tego producenta. Byłem i słuchałem nowych zestawów, ale niestety te które pasowały do mojego ucha są w innym budżecie ;) http://www.esa.com.pl/neo4.htm. Dwa lata temu kupiłem używane KEF Q7. Czytałem bardzo wiele sprzecznych opinii na temat KEF jako producenta i konkretnie tego modelu. Naprawdę skrajnych. Jedni proponowali śmietnik, inni chwalili. Dlatego rozumiem jak trudno jest podjąć decyzję o wyborze. Nie wszystkie modele da się odsłuchać, a zwłaszcza na swoim sprzęcie i w SWOIM DOMU :? . Po podłączeniu Q7 i kilku korektach ustawienia mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że bardzo mi pasują. Średnica pełna, super zestrojona z górą i dołem. Góra delikatna, bez agresji i syczenia, bardzo precyzyjna. Dla niektórych znajomych nie do przyjęcia ZA SŁABA!!! Dół potężny szybki i precyzyjny. Musiałem poprawić zawieszenie sufitu podwieszanego (specjalne wieszaki akustyczne z przekładką gumową) bo konstrukcja dzwoniła. No i fajny wygląd. Cena używek w super stanie 1900 PLN. Pilot, jak będziesz w okolicach W-wy to wpadnij na darmowy odsłuch w warunkach domowych :) . Ja obecnie pracuję nad własną konstrukcją. Jest to moim zdaniem jedyny sposób na dopasowanie do indywidualnych potrzeb dysponując rozsądnym budżetem.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Re: Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#40

Post autor: natalleos »

vinylpiotrek pisze:
natalleos pisze:ogólnie wydałem na te paczki 700zł myślę że jestem w stanie postawić je przy dwukrotnie droższych i dalej się nie wstydzić
Czy dobrze rozumiem, że porównujesz klasę swojego DIY z nowymi kolumnami z przedziału cenowego około 1400zł za parę?
Tak dobrze rozumiesz mimo wykorzystania tańszych ale dobrze skonstruowanych głośników. Dobrze zaplanowanej konstrukcji , użytych podzespołów zwrotnic , oraz szczegółowym pomiarom , bo na niczym nie oszczędzam. Jestem wstanie postawić je obok Pylonów Amber czy monitorów ze stajni STX i sądzę że dadzą radę bez problemu .
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#41

Post autor: Robertson »

Dziejsusss...ile to już razy słyszałem i słuchałem domowych konstrukcji opartych Scan Spikach , Seasach, jedwabnych kopułkach , kewlarowych membranach itd. Po za właścicielem tego ustrojstwa zasłuchanego w ich "super" brzmieniu nikt inny nie podzielał jego entuzjazmu :doh: Przypomniała mi się pogawędka jaką uciąłem sobie podczas któregoś Audio Show z szefem firmy Voice.Zawsze na jego ekspozycji spędzam najwięcej czasu . Dla nie wtajemniczonych konstruktorem Pro Jetów czy lampowców JJ electroic. Było to chwilę po tym jak próbował swoich sił w kwesti produkcji głośników.Złożył kilka skrzynek z najlepszych komponentów kosztujących na prawdę nie mało .Obudowy mdf, wytłumienia, zwrotnice wszystko na tip top. W sumie koszt nie mały i co....w efekcie zagrały o wiele gorzej niż kolumny oparte na mniej zaawansowanych technologicznie produktach i kosztujące połowę tego co wydał na same komponenty ! Dodam tylko, że były to kolumny markowych firm z wieloletnim doświadczeniem. A "ludki" w domowym zaciszu z pomocą zaprzyjażnionego stolarza tworzą prawdziwe dzieła sztuki niczym Sonus Faber :clap:
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#42

Post autor: Pilot »

Moja pani już mlaska, tak jej się podobają Swasy (tylko kolor) :lol: Szkoda że w necie tak mało jest o nich.

http://allegro.pl/swans-diva-4-2f-czerw ... 00562.html
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#43

Post autor: vinylpiotrek »

natalleos pisze:Tak dobrze rozumiesz .
No to słaba rekomendacja, wyroby nowe z przedziału cenowego <3tysięcy za parę, to słaby poziom.
Zresztą utrata wartości jest ogromna, całkiem świeze używki chodzą, często po 1/4 ceny nowej pary kolumn, lub nawet mniej.
Ostatnio na Allegro parka mission M33i stała jakoś poniżej 400zł.
Obrazek
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#44

Post autor: Pilot »

Miałbym prośbę, żeby podając kolumny podstawkowe, brać pod uwagę metraż pokoju. To tylko 30 m kw ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pilot poszukuje kolumn - oj, bedzie się działo

#45

Post autor: Pawelec »

Robertson pisze:Dziejsusss...ile to już razy słyszałem i słuchałem domowych konstrukcji opartych Scan Spikach , Seasach, jedwabnych kopułkach , kewlarowych membranach itd. Po za właścicielem tego ustrojstwa zasłuchanego w ich "super" brzmieniu nikt inny nie podzielał jego entuzjazmu :doh:
generalizujesz i nic nie proponujesz. Napisz lepiej czym się kierujesz w doborze odpowiednich dla siebie kolumn, co możesz powiedzieć o swoich i jeżeli czegoś im brakuje to czego. Jeżeli byś chciał zmienić to na co i jakich będziesz szukał? ;) . To będzie dla mnie, może Pilota i innych jakaś wskazówka. Aby ruszyć w miasto na odsłuch trzeba wiedzieć czego i jak szukać. Te same kolumny w Gdańsku i w Gdyni będą grały inaczej :D .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ