Kolumny do mojego zestawu

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Kolumny do mojego zestawu

#16

Post autor: zoombie »

Jeśli w Altonach tylko sparciały zawieszenia górne membran (co jest najczęstszą przypadłością, sam tak miałem w swoich Altusach), a Ty masz dwie w miarę sprawne ręce, to chyba proponowałbym naprawę i cieszenie się dźwiękiem z kolumn, a w międzyczasie składaniem na lepsze. W sieci szybko powinieneś znaleźć instrukcję jak to zrobić, zawieszenia możesz kupić w http://www.umifon.pl lub na dowolnym portalu aukcyjnym.
Jeśli faktycznie musiałbyś inwestować w nowe głośniki, to raczej skórka nie warta wyprawki.
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Kolumny do mojego zestawu

#17

Post autor: kaczy »

zoombie pisze:Jeśli w Altonach tylko sparciały zawieszenia górne membran (co jest najczęstszą przypadłością, sam tak miałem w swoich Altusach), a Ty masz dwie w miarę sprawne ręce, to chyba proponowałbym naprawę i cieszenie się dźwiękiem z kolumn, a w międzyczasie składaniem na lepsze (...)
Obie ręce sprawne, ale jedna lewa ;) Dostałem te kolumny z głośnikami w opłakanym stanie, ale przygarnąłem sądząc, że naprawię je dość szybko i tanio. Niestety, podczas tej naprawy "coś poszło nie tak" i jeden z głośników niskotonowych przestał śpiewać, a drugi zaczął mruczeć (bas trochę jakby ze studni). Wstyd się przyznać, ale wychodzi na to, że lepiej to grało z uszkodzonym zawieszeniem (jak to w Altonach, rozleciała się pianka) i lepiej bym zrobił jakbym nie "naprawiał".
zoombie pisze:Jeśli faktycznie musiałbyś inwestować w nowe głośniki, to raczej skórka nie warta wyprawki.
Myślę, że te głośniki spokojnie dałoby się jeszcze jakoś uratować, gdyby zajął się tym tematem ktoś kto się na tym zna, ale nie mam na miejscu nikogo kto mógłby mi w tym pomóc, więc musiałbym się bawić w przesyłki. Sens takiej naprawy jest jednak mimo wszystko dość wątpliwy :D
DENON DP-300F (Silver)
ODPOWIEDZ