Kolumny Sansui?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cook74
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2012, 21:53
Lokalizacja: wrocław

Kolumny Sansui?

#1

Post autor: cook74 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie głośników Sansui.
Czy użytkuje, ktoś takie głośniki i jakie są opinie na ten temat ?
Pytanie o aukcję : http://allegro.pl/kolumny-sansui-sp-350 ... 94060.html
Warto ?
Pozdrawiam,
ToM,
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Sansui SP-3500

#2

Post autor: Winters »

Za kabuki? Tyle? Żart.
Znajdziesz lepsze kolumny za 500 PLN.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
cook74
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2012, 21:53
Lokalizacja: wrocław

Re: Sansui SP-3500

#3

Post autor: cook74 »

chodzi mi generalnie o głośniki firmy sansui , gdzieś kiedyś czytałem, że o ile sprzęt jest ok. o tyle z głośnikami już gorzej. Ewentualnie może jest jakiś model sansui którym warto by się zainteresować ? cena tych faktycznie odstrasza :(
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Sansui SP-3500

#4

Post autor: Winters »

To prawda. Generalnie nie mam najlepszej opinii o japońskich zestawach głośnikowych, może z wyjątkiem Pioneerów HPM, ale z drugiej strony ta seria to projekt człowieka z JBL.

Dobre kolumny Sansui to na przykład monitory z serii LM. Na rynek japoński trafiały dużo lepsze zestawy, bo oparte o głośniki JBL, ale w Polsce nie ma co tego szukać. http://audio-heritage.jp/SANSUI/speaker/sp-707j.html

Jeżeli chcesz dobre kolumny z lat 70., to lepiej zwróć uwagę na produkty amerykańskie i europejskie.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
cook74
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2012, 21:53
Lokalizacja: wrocław

Re: Sansui SP-3500

#5

Post autor: cook74 »

Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Sansui SP-3500

#6

Post autor: Winters »

Tak.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
cook74
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2012, 21:53
Lokalizacja: wrocław

Re: Sansui SP-3500

#7

Post autor: cook74 »

jak sądzisz jak one się mają pod względem muzycznym względem kanton caratów 200, które posiadam ? może mieć to znaczenie przy odsłuchu ? ew. głębszy bass ?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Sansui SP-3500

#8

Post autor: Winters »

Taka zamiana jest pozbawiona sensu.
Bas nie będzie głębszy, nie ma mowy.
Wysokie mogą być ciut lepsze, to tyle.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
cook74
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2012, 21:53
Lokalizacja: wrocław

Re: Sansui SP-3500

#9

Post autor: cook74 »

w amplitunerze wszystkie regulacje staram się mieć ustawione na zero a i tak wysokich to mam aż za nadto :) tak sądziłem, że to podobny pułap.
nie ukrywam, że marzą mi się takie wielkie konstrukcje sansui, którą mi pokazałeś- tylko, że pułap cenowy podejrzewam to abstrakcja no i jak wspomniałeś nie osiągalna na naszym rynku.
natomiast, gdyby przez przypadek coś godnego uwagi wpadło Ci w oko i pamiętałbyś o zatraceńcu sansui - to oczywiście będę bardzo wdzięczny za info i pomoc :)
ps. w moim wcześniejszym poście i zapytaniu o RA 500 - napisałem wzmiankę o szczęśliwym posiadaniu owego "plum,plum":) jest radocha :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sansui SP-3500

#10

Post autor: Wojtek »

1200 złotych za SP-3500? Bez sensu, ktoś poluje na jelenia :)
Egzemplarze tej serii już się pojawiały u nas, ale schodziły w okolicach 400-700 złotych z tego co kojarzę.
Kabuki wbrew pozorom też ma swoich entuzjastów :D
cook74 pisze:chodzi mi generalnie o głośniki firmy sansui , gdzieś kiedyś czytałem, że o ile sprzęt jest ok. o tyle z głośnikami już gorzej.
Wszystko zależy na co patrzymy, jak chociażby wspomniane przez Wintersa Sansui z głośnikami JBL czy też bardziej udane "kabuki" (choć czy tego typu kolumny można rozpatrywać w kategoriach mniej/bardziej udane to już też jest kwestia dyskusyjna ;) ).
cook74 pisze:Ewentualnie może jest jakiś model sansui którym warto by się zainteresować ?
W Polsce? Bez sensu podawać modele, bo Sansui też nie mało tego naprodukowało, a jak coś się trafi na naszym poletku to jest święto.
cook74 pisze:nie ukrywam, że marzą mi się takie wielkie konstrukcje sansui, którą mi pokazałeś- tylko, że pułap cenowy podejrzewam to abstrakcja no i jak wspomniałeś nie osiągalna na naszym rynku.
Nie przesadzaj.

Nie patrz ślepo tylko na jedną markę bo to rzadko kiedy jest dobra droga ;)
Piszę to jako fan i posiadacz sprzętu Sansui.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Sansui SP-3500

#11

Post autor: Winters »

Wojtek pisze: Kabuki wbrew pozorom też ma swoich entuzjastów :D
Tak jak i Altusy 140.
Brzmienie bardzo podobne, może to Ci sami?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sansui SP-3500

#12

Post autor: Wojtek »

Wybacz Winters, nie wiem czy w życiu miałeś już okazję usłyszeć kolumny Sansui bądź jakiekolwiek kolumny typu "kabuki", ale albo słyszałeś jakiś zwalony model albo znowu ślepo powtarzasz negatywne opinie zza oceanu.

Poza tym, Altusom zarzuca się głównie "mulastość", a kabuki generalnie trochę daleko do tego rodzaju brzmienia.

Znam m.in. Sansui SP-3000 i mogę je polecić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cook74
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2012, 21:53
Lokalizacja: wrocław

Sansui SP-3500

#13

Post autor: cook74 »

Wojtek pisze:Nie patrz ślepo tylko na jedną markę bo to rzadko kiedy jest dobra droga
Piszę to jako fan i posiadacz sprzętu Sansui.
faktycznie zafiksowałęm się bezgranicznie w tej marce i nic na to nie poradzę :)
a tak poważnie to jasne, że można znaleźć coś lepiej grającego, coś lepiej wyglądającego, i zawsze znajdzie się coś lepiej...
natomiast ja mam tak, ze chciałbym mieć cały zestaw z tej marki.
nie mam rozeznania jeszcze w tym całym gąszczu symboli.gubię się w rosnących ilościach linków i odnośników do stron w tej tematyce.
liczę natomiast na to że w końcu znajdę i takie głośniki, które dołączą do mojego zestawu. ( więc pytań z mojej strony może być jeszcze dużo :))
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Sansui SP-3500

#14

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Wybacz Winters, nie wiem czy w życiu miałeś już okazję usłyszeć kolumny Sansui bądź jakiekolwiek kolumny typu "kabuki", ale albo słyszałeś jakiś zwalony model albo znowu ślepo powtarzasz negatywne opinie zza oceanu.

Poza tym, Altusom zarzuca się głównie "mulastość", a kabuki generalnie trochę daleko do tego rodzaju brzmienia.

Znam m.in. Sansui SP-3000 i mogę je polecić.
Tak, miałem okazję obcować z kabuki i to niejednokrotnie.
Jeżeli Altusom zarzuca się mulastość, to to jest totalna bzdura. Słyszałem ich mnóstwo i rzekłbym, że jest zupełnie odwrotnie. Mulastość ze skrzeczącym, wysokoskutecznym GDWT? Dobre!

Jeżeli komukolwiek polecasz jakiekolwiek kabuki, to ja nie widzę najmniejszego sensu kontynuowania tej dyskusji.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sansui SP-3500

#15

Post autor: Wojtek »

cook74 pisze:a tak poważnie to jasne, że można znaleźć coś lepiej grającego, coś lepiej wyglądającego, i zawsze znajdzie się coś lepiej...
natomiast ja mam tak, ze chciałbym mieć cały zestaw z tej marki.
Pewnie. Szczególnie wyglądem przyciągają swoją uwagę :) Niektórym można nawet zarzucić, że właśnie o to chodziło, że brzmienie kaszaniaste, ale wygląd super ("tyle głośników!" itd. ;) ).

Coś się trafi cook74. Najwyżej sam się przekonasz czy "kabuki" jest dla Ciebie czy też nie.
Winters pisze:Tak, miałem okazję obcować z kabuki i to niejednokrotnie.
Z ciekawości, jakimi?

Ty jesteś z Łodzi, prawda? Jeśli źle pamiętam to popraw.
Muszę się tam kiedyś wybrać, bo w tamtym regionie musi być jakieś nastoletnie zagłębie audiofilskie :)
Winters pisze:Jeżeli Altusom zarzuca się mulastość, to to jest totalna bzdura. Słyszałem ich mnóstwo i rzekłbym, że jest zupełnie odwrotnie. Mulastość ze skrzeczącym, wysokoskutecznym GDWT? Dobre!
A co ma brzmienie mułowatego basu do skrzekliwego tweetera? :)
Winters pisze:Jeżeli komukolwiek polecasz jakiekolwiek kabuki, to ja nie widzę najmniejszego sensu kontynuowania tej dyskusji.
Trochę więcej ogłady Winters.

Kabuki nie są wybitnymi konstrukcjami, ale nie jest to też jakaś tragedia porównywalna z Altusami.
A przynajmniej, nie musi być :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ