kolumny podstawkowe do około 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#16

Post autor: Wojtek »

Jeśli już patrzymy na brzmienie JBL to raczej lepiej brać L56 niż L26, tym bardziej że są w tej samej cenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#17

Post autor: Winters »

L56 też można rozważyć, ale to już inne brzmienie od L26.
Niektórzy wolą L26, inni L56. Czebaby posłuchać.

L56 to nie jest stricte wyższy model, cena obydwu zestawów była bardzo podobna.
DIOMEDES KATO
cek
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2012, 23:28

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#18

Post autor: cek »

Hmm, z tych samych wzgledów co sprzedający nie mogę kupić tych L26, sa zdecydowanie za duże, a pewnie szkoda...
Jeśli te L56 są najlepsze z aukcji co podalem, to pewnie zdecyduję się na nie.
cek
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2012, 23:28

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#19

Post autor: cek »

Musze przyznać, że nie zwróciłem uwagi na ich rozmiar, a na zdjęciu wygladały na mniejsze.
A jak patrze to mają podobną wielkość co te L26. Będe musiał nad nimi pomyśleć.
W każdym razię dziękuję za opinie :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#21

Post autor: JacK »

Te tannoye mx2 słuchałem kiedyś w sklepie. Jakoś mnie nie zauroczyły, w tym czasie miałem w domu tannoye m1, m2, m2.5 oraz r1. Trzy pierwsze tanie, złożone ze słabych komponentów aż dziw że grały dobrze, zaś te ostatnie wykończone naturalnym fornirem, z przemodelowaną zwrotnicą grały jeszcze lepiej od m1 jednak szczupły bas ograniczał je do małych pomieszczeń.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#22

Post autor: Rajfal »

Podobno seria mx jest dużo gorsza od m. Piszę podobno, bo nigdy nie słyszałem serii mx.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#23

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#24

Post autor: Excalibue »

Ponownie nie chcę się powtarzać i ponownie zacytuje siebie :

CYTAT
Miałem niedawno podłogówki Monitor Audio MA 202, sprzedałem je za trochę ponad 400zł. W porównaniu z nowymi BR5, których cena, nawet używanych jest sporo wyższa.. nie było co porównywać, oczywiście na korzyść 202.


Tak wiec odradzam tanie nowsze serie od MA, w podobnych kwotach można kupić dużo lepiej grające starsze serie, choć może nie tak ładne.

Za 550zł masz ( Podkreślę, że nie moje, stoją już bardzo długo, nie wiem czemu.. ) http://tablica.pl/oferta/monitor-audio- ... 2aPSj.html .
Grają super, rewelacyjna góra, przestrzenna, precyzyjna i taka.. no czuć, że z wyższej półki. Grają raczej jaśniej, ale w ogóle nie czuć dyskomfortu tej jasności, nie jest wymuszona jak to bywa w klasowo niższych kolumnach. Instrumenty szarpane wybrzmiewały pierwsza klasa, ogólnie chyba są stworzone do grania unplugged.
Basu nie ma za dużo, ale jest za to dobrej jakości. W 10mkw było w sumie w sam raz, tylko niemiłosiernie mi się wzbudzał. Miały grać przy komputerze blisko ściany i niestety nie wyszło - tylny BR icon_sad.gif Po odsunięciu bylo ok, ale wtedy wystawały mi wszystkie kable od pc i musiałem je puścić dalej w świat.
Średnica ładnie oddawała barwy i przestrzeń, ale jak dla mnie grała nazbyt hmm.. czysto, klinicznie ? Sam nie wiem. Jednak w tym rejonie preferuje pewne ocieplenie i intymność przekazu, tutaj postawiono na otwartość, choć podkreślę, że nie kombinowałem z resztą zestawu !
Jeśli wolisz cieplejsze, mniej angażujące, bardziej relaksacyjne brzmienie to myślę, że Tannoye zaproponowane przez XXXXX będą dobrym wyborem.
R1 co prawda nie miałem, ale posiadałem M2, a teraz M1 na tyłach.. ale tutaj nie będę się rozpisywał bo jest multum opinii na necie.
Pozdrawiam.

Klasą MA700 z nowszych serii dorównuje seria rx, tańsze bronzy sobie odpuść.
Co do basu - wychowałem się od początku na podłogówkach w dodatku słucham różnorodnej muzyki więc opinia taka a nie inna.
Bas powiedziałbym ma siłę troszkę słabszą od Tannoy M2.
Wydasz niecałe 600zł, a te podstawkowcę przebiją i dużo droszę b&W i nowszę MA.
Podkreślę, że wszystko było poprzedzone odsłuchem.
Pozdrawiam.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
cek
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2012, 23:28

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#25

Post autor: cek »

Ok, Dziękuje za namiary.
cek
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2012, 23:28

kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#26

Post autor: cek »

Koniec końców stałem sie posiadaczem pary Monitor Audio MA-9 z alledrogo za cztery stówki.
Mam nadzieję, że spełnią pokładane w nich oczekiwania i że jakoś strasznie nie przepłaciłem ;).
Jak będę miał czas w spokoju posłuchać całego zestawu podzielę sie wrazeniami.
Raz jeszcze wielkie dzięki za wszystkie rady z moich 3 tematów!
cekmar
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2014, 10:24

Re: kolumny podstawkowe do około 1000 zł

#27

Post autor: cekmar »

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy wpis na tym forum!
Najpierw pytanie: co sądzicie o poniższych kolumnach Quadral Tribune:
http://allegro.pl/quadral-tribun-3-way- ... 44849.html

A teraz objaśnienie:
Słucham głównie progrocka i jazzu, oczywiście głównie winyle, do tej pory robiłem to na kinie domowym, czyli HK AVR 255 z JBL E80, oczywiście z wyłączoną regulacją tonów. Było tak sobie, choć nie tak najgorzej :)
Teraz muszę się przenieść do sypialni (11m2!!!) i zbudować zestaw od nowa. Myślę nad wzmakiem Marantz PM-66SE lub 44SE, ewentualnie jakiś NAD lub Rotel i potrzebuję kolumny podstawkowe w cenie, jak w temacie postu.

A teraz najważniejsze: interesuje mnie miękki dźwięk, z dużą ilością powietrza, głębi, basu i szczegółowej góry, po prostu dobry! Oprócz w/w przyglądałem się jeszcze następującym:
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-ca ... 11370.html
http://allegro.pl/kolumny-quadral-statu ... 49704.html
http://allegro.pl/heco-concertino-250-k ... 64467.html

Oczywiście będę też wdzięczny za propozycje kolumn, które nie znajdują się obecnie na allegro, a na które warto poczekać.
ODPOWIEDZ