Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
jahsiotr
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2012, 23:37

Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#1

Post autor: jahsiotr »

Witam,
Chciałem prosić o radę w sprawie kolumn do w/w amplitunera. Budzet mam niewielki, bo chciałbym sie zmieścić w 400zł MAX. Sprzęt tylko do użytku domowego. Pokój ok. 19m kw. Słucham starszej muzyki elektronicznej, ambientów, trip-hopu, downtempo. Byłbym wdzięczny za pomoc. Z góry dzięki.
jahsiotr
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2012, 23:37

Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#2

Post autor: jahsiotr »

Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#3

Post autor: Winters »

Nie słuchałem tych Marantzów nigdy, ale patrząc na zastosowane głośniki nie widzę powodu, żeby to miało rzeczywiście fajnie zagrać za taką cenę. Na Twoim miejscu pomyślałbym o mniejszych, dobrych monitorach z, powiedzmy, lat 90. Dobrych konstrukcji wtedy na rynku było dosyć sporo.

http://allegro.pl/mission-701-i2791212499.html
http://allegro.pl/glosniki-celestion-5- ... 52750.html
http://allegro.pl/kolumny-canton-fonum- ... 51653.html
DIOMEDES KATO
jahsiotr
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2012, 23:37

Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#4

Post autor: jahsiotr »

O dziekuje, to juz jaka poszlaka. Czytalem jeszcze sporo o Tannoyach M1. Jest akurat aukcja z nimi wydaja sie w byc w dobrym stanie, ale jak jest z jakoscia?
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#5

Post autor: Excalibue »

Hmm.. do 20m małe monitorki takie jak tannoye M1 ? Coś nie bardzo.
W obserwowanych z ciekawszych do 400 zł mam Piloty RS2, Infinity RS3000 oraz Stare Philipsy 22AH466/01R, które osobiście wybrałbym do twojego ampli. Do Pilotów Twój pioneer może być za słaby przy głośniejszych fragmentach, a infinity będą marnować swój potencjał, który mają spory.
Słyszałem dwa modele Philipsa z tego okresu i brzmienie naprawdę mega przyjemne.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#6

Post autor: Winters »

Excalibue pisze:Hmm.. do 20m małe monitorki takie jak tannoye M1 ? Coś nie bardzo.
Jak kolega słucha głośno to owszem, ale bez przesady. 20m2 to taka wartość graniczna rozmiaru pomieszczenia jeżeli chodzi o monitory tych rozmiarów.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#7

Post autor: Robert007Lenert »

Tannoy M1 bez problemu naglosni i 25 m 2. Jesli te z aukcji sa produkcji UK to polecam, made in Hungary juz spisuja sie troche gorzej ... a jesli jakies nieokreslonej, badz wschodniej produkcji...to nie polecam, bo roznica jest kosmiczna!
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Jakie kolumny do Pioneera SX-626?

#8

Post autor: Excalibue »

Zagrają nawet i w 40m kwestia tylko jak ? Przy muzyce niewymagającej wypełnienia w niskich rejestrach może i dadzą rade, ale przy kawałkach elektronicznych wątpię.. Już w 20m słychać ich wyraźnie ograniczenia, dla tego celowałbym jednak w coś większego.

PS: Już chyba po ptokach, bo widzę, że j...r kupił Philipsy. Teraz życzyć tylko miłego odsłuchu i koniecznie daj znać jak to razem brzmi : )
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
ODPOWIEDZ