Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

#16

Post autor: Winters »

Tam jest GDN 30/60/3 z magnesem Alnico, nie żaden GDN30/60/8. Pewnie u Ciebie stemple są rozmyte i z 3 wyszło 8. Bardzo dobry jak na polskie realia, ale delikatny. Do tego co Ty słuchasz to te kolumny się raczej nie nadają i żaden wzmacniacz nie pomoże. Nie zmieniaj głośnika, to w sumie dosyć rzadkie okazy w oryginalnym stanie i szkoda je pod tym względem rozdziewiczać.

Sprzedaj ZG-886D, kup coś innego. Ewentualnie dołóż do zestawu porządny subwoofer, zachowując te kolumny.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

#17

Post autor: Kocewicz »

Bronson pisze:Gram house i prawie wszystkie jego odmiany. Wydaje mi sie że gdn 30/60/8 jes troche słaby. Czy moge zmienić na 30/100??? Na oryginalnej zwrotnicy??? Czy moge zregenerować na gdn 30/100/11 na tym koszu???
Ja się nie dziwię że nie ma popytu na wintydż, skoro ludzie takiej muzyki słuchają. Miałem fazę na "basy" w wieku 14-15 lat, ale obecnie wszystkie syntetyczne metody uwypuklania niskich tonów uważam za prostackie ;) Nie chcę w tym momencie nikogo obrażać, po prostu trudno oczekiwać że ta konstrukcja stawi czoła takim wymaganiom. Kiedy to produkowano to nikomu do głowy nie przyszło, że ktoś kiedyś będzie tak wyśrubowywał dźwięk.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

#18

Post autor: Wojtek »

Kocewicz pisze:Ja się nie dziwię że nie ma popytu na wintydż
A nie ma? :) Nie widać.

Właśnie o to się obawiałem jak przeczytałem, że brakuje bassu. Przychylam się do rady Wintersa.
Tu żaden Radmor czy inne darmowe/tanie Tonsile nie pomogą, chyba że jakieś duże Altusy, ale i tak jak chcesz "młócenie" to pomysł o tubie/subwooferze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Bronson
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:00

Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

#19

Post autor: Bronson »

Witam ponownie. Temat zg 886d za pare dni zamykam. Ostatnie pytanie. Czy mogę zamienić gdn 30/60/8 na gdn 30/100/ nowy. Ale na oryginalnej zwrotnicy??? Gdm 18/40 już wymieniłem na gdm 18/80. pzdr.
Bronson
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:00

Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

#20

Post autor: Bronson »

Dzięki za wszystkie odp i porady. ,,Kasty,, zostawie i wystrugam dwa suby aktywne na gdn 30/100/11. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra zg 886 d. Jaki wzmacniacz??? Pomocy...

#21

Post autor: Winters »

Ja nie bardzo rozumiem jaki jest sens tego całego przedwsięwzięcia. Miałem w tych kolumnach GDN 30/100/11 i różnica pomiędzy tym głośnikiem, a oryginalnym nie była wielka i raczej na korzyść GDN 30/60/3.

A od wymiany GDM 18/40 na 18/80 to basu więcej nie dostaniesz w żadnym wypadku, bo to jest głośnik średniotonowy i obydwa te modele są bardzo podobne. Stracone pieniądze, bo w takich kolumnach liczy się najbardziej oryginalność.
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ