Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slide
Posty: 51
Rejestracja: 12 sie 2012, 15:58

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#1

Post autor: slide »

Witam was
Od niedawna ponownie noszę się z zamiarem kupna jakichś fajnych głośniczków pod kompa i gramofony. Już ze dwa tygodnie zastanawiam się i nie mam pojęcia co lepiej zastąpi obecny zestaw. A Obecnie posiadam już parę lat komputerowe Creativy 4400 4.1 (wyglądają one tak http://www.erodov.com/forums/creative-i ... 19011.html. Do tej pory i tak grały w stereo. Filmy i gry również. Nawet gdybym chciał 5.1 to nie ustawiłbym sensownie tego tak jak powinno być, bo nie ma do tego warunków, biurko mam w rogu pokoju (jakieś 11m2). Może wrzucę potem zdjęcie jak to wygląda.
Przydało by się coś nieco lepszego i ciut mocniejszego i dobranego do warunków. Ogólnie zestaw ten co mam grają fajnie ale jak wiadomo jak takie małe plastykowe satelitki oddają dźwięki średnie i wysokie. Nie jestem audiofilem ale grają tak do 1/4 mocy, siedząc przed kompem grają w miarę ładnie, basu jest odpowiednio, na subie ustawione 1/4 volume. Gdy chcę pograć głośniej to jednak brakuje im tchu dźwięk staje się zniekształcony, a subek łapie zadyszke ;( Oczywiście nie słucham na maxa siedzać wtedy przy biurku. No dobra dość podniecania się tym gó**em.
Nie wiem czy jest sens szukać małych kolumienek 2.0 i wzmacniacza lub mini wieży. Miejsca na porządne kolumny 2.0 i wzmacniacz nie mam więc musi to być aktywny zestaw minimum 2+1, satelitki będą stały przy monitorze. Mówię musi być z subem bo nie wiem czy małe kolumny dadzą radę wydobyć z siebie odpowiednią ilość basu.

Jako opcja pierwsza wpadły mi w oko głośniki komputerowe 2.1 Modecom MHF-60 http://pclab.pl/art47654-8.html Jeśli chodzi o zestawy komputerowe to najważniejsze aby było sterowanie głośnością na pilocie (przewodowym) a nie na głośniku ani tym bardziej na subwooferze który będzie stał pod biurkiem. Subwoofer nie może być wyższy niż 29cm. A więc gabarytowo ten zestawik jak najbardziej pasuje, satelity nawet mogłyby być ciut większe. Fajnie że są dwudrożne, takich też szukam.

Mniej więcej kolumienki mogą mieć max 16-18cm szer, do 20cm głęb i wys do 30cm. Moc zestawu około 60W-100W. 100W powinno już nieźle młócić całym mieszkaniem. I nie tylko moim. Jeszcze nie zdarzyło się aby przyszedł sąsiad.
Dla przykładu, zmieściłbym spokojnie taką mini wieżę http://allegro.pl/pioneer-x-hm30-s-hdmi ... 58136.html

Także proszę o pomoc w wyborze czegoś do mojego pokoju w kwocie do... cena nie gra roli. Żartowałem, 300zł, 400zł może 500 jeśli będzie warto.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#2

Post autor: Wojtek »

Zmieniłem tytuł tematu bo człowiek by jeszcze pomyślał, że chodzi o prawdziwe kolumny.
slide pisze:Już ze dwa tygodnie zastanawiam się i nie mam pojęcia co lepiej zastąpi obecny zestaw.
Propozycja: jakiś wzmacniacz i dobre monitory?
slide pisze:Nie wiem czy jest sens szukać małych kolumienek 2.0 i wzmacniacza lub mini wieży. Miejsca na porządne kolumny 2.0 i wzmacniacz nie mam więc musi to być aktywny zestaw minimum 2+1, satelitki będą stały przy monitorze.
Ups, czyli propozycja przepada.
Sens jest jeśli zależy nam na jakości.
slide pisze:Mówię musi być z subem bo nie wiem czy małe kolumny dadzą radę wydobyć z siebie odpowiednią ilość basu.
Nie dadzą. Fizyki nie oszukasz :)
Przynajmniej nie jeśli mówimy o typowych "satelitkach" komputerowych lub tych udających coś lepszego (jak ten Modecom ;) ).
slide pisze:Moc zestawu około 60W-100W. 100W powinno już nieźle młócić całym mieszkaniem. I nie tylko moim. Jeszcze nie zdarzyło się aby przyszedł sąsiad.
Problem w tym że te watty w świecie głośników komputerowych to często niezła fikcja i oszukaństwo :)
A przynajmniej nie ma to sensownego przełożenia na pomiary mocowe bardziej tradycyjnych kolumn.

Jak chcesz "młócenie", a nie chce Ci się walić głową o ścianę to możesz też zainwestować w jakąś tubę z branży car audio :)
slide pisze:Dla przykładu, zmieściłbym spokojnie taką mini wieżę
Te dwie kolumienki miałyby stać po bokach monitora? :) Nie za wąsko?


Generalnie to jeśli to co masz nadal działa to ja nie widzę sensu w wymienianiu tego na coś z tej samej kupy.
A jak wiadomo, z gówna bata nie ukręcisz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#3

Post autor: zoombie »

Dokładnie jak w temacie. Na co warto wydać te 300 - 500 zł, nawet bliżej 500? Zakładam system 2+1, warunek konieczny: sprzęt nowy + faktura.
Oczywiście zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku, którego źródłem będzie karta muzyczna (mogą być różne, więc nie podaję typu). Do wykorzystania zarówno na biurku w pokoju biurowym (i tu głównie do słuchania muzyki uprzyjemniającej pracę), jak i do nagłośnienia średniej wielkości sali lekcyjnej (oczywiście przy założeniu, że słuchacze nie hałasują zbytnio ;) ) - głównie dźwięk z wyświetlanych filmów.
A może inne propozycje? (byle bez oddzielnego wzmacniacza)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#4

Post autor: vinylpiotrek »

Jakikolwiek prosty wzmacniaczyk / amplitunerek stereo + 2 małe kolumienki zagrają lepiej, a tak czy siak masz trzy elementy, do ew. przenoszenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#5

Post autor: zoombie »

Piotrek wiem, ale wzmaka i 2 kolumienek nikt mi nie kupi, a zestaw 2+1 tak. Ot, takie małe paradoksy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#6

Post autor: Wojtek »

Z tego co rozumiem to chyba chodzi o to, że zoombie ma coś komuś zaoferować (jakiejś instytucji? szkole? praca?) by ta kupiła ten sprzęt, stąd musi być nowy + faktura i "nikt mi nie kupi czegoś innego".
Dlatego tutaj nie ma co bawić się w nawracanie vinylpiotrek :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Głośniki komputerowe w cenie 300-500zł

#7

Post autor: zoombie »

Dokładnie, tym bardziej, że mnie nie trzeba w tym przypadku nawracać :)

Ale może jednak ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi zestawami, czy jednak pozostanie mi lektura nie zawsze wiarygodnych danych technicznych?
ODPOWIEDZ