Kolumny vintage B&O do winyli ?!

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
MATRIX60
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2024, 11:45

Kolumny vintage B&O do winyli ?!

#1

Post autor: MATRIX60 »

Dzień dobry, jestem nowy. Chciałbym uzyskać poradę, które z wymienionych kolumn B&O tzn.: M70, S45-2, S75, H4700 a może inne byłyby najlepsze do odsłuchu w pierwszej kolejności winyli, rzadziej cd. Wiele dobrego słyszałem/czytałem o nich, odbierane są bardzo pozytywnie. Słucham na 15m2 różnych gatunków głównie jazzu, muzyki filmowej, rock z lat 70. i klasyki. Mój sprzęt to wzmak AMC XIA/XIA50 i Pro-Ject z MM 2M Red. W odbiorze szukam relaksu, ciepła, przestrzeni, głębi i zrównoważenia, lubię też poczuć bas "na klacie". Po drodze przewaliłem mnóstwo zestawów, które pomimo tego, że nowsze z wyższej półki i droższe to na starość wróciłem do korzeni. Nie znalazłem w tej nowoczesności "tego czegoś". Wyśrubowane parametry na mnie nie działają. Ma być muzykalnie a nie klinicznie. Mam na myśli sprzęt dla lubiących muzykę w dobrej jakości a nie krezusów snobów. Słucham muzyki a nie sprzętu. Wszystkie wymienione wcześniej modele B&O są dostępne w podobnej cenie i kondycji ale z mieszaniną różnych głośników (seas, itt, philips, peerles, inne). Jak sądzicie/sądzisz, które z tych B&O by najbardziej pasowały do mojego sprzętu i preferencji? A może jakieś inne typy w cenie do max 1,5kzł w układzie 3 drożnym w obudowie zamkniętej ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny vintage B&O do winyli ?!

#2

Post autor: Wojtek »

Martynka chyba zjadł zęby na B&O wiec pewnie coś doradzi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MATRIX60
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2024, 11:45

Re: Kolumny vintage B&O do winyli ?!

#3

Post autor: MATRIX60 »

Dziękuję, nie bardzo wiem jak się skontaktować z Martynką ! Jak przesłać moje zapytanie ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny vintage B&O do winyli ?!

#4

Post autor: Wojtek »

A wyślij mu maila albo wiadomość prywatną, tu masz jego temat - viewtopic.php?f=65&t=13431
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ