Kolumny do 100 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Kolumny do 100 zł

#1

Post autor: Piotr__ »

A co mi tam nie będę pies ogrodnika. Kolumny Panasonic SB-CH 84. Trójdrożna konstrukcja półkowa, składana w Hiszpanii. Kolumny te często zostają ludziom po padniętej wieży Panasonica więc się ich pozbywają za grosze.
U mnie grają na półce podłączone bardzo grubym Cordialem pod germanowego Grundiga RTV 700 za 200zł. Mają potężny jak na gabaryty bas, Grundig ma jeszcze potężniejszy dlatego gałka basu jest przekręcona nieco bardziej w stronę minusu. Kolumny mimo że półkowe postawiłem dodatkowo na akrylowych walcach tak więc "pływają na nich" nie stykając się z podłożem półki ani z jej bokami czy ścianą, dzięki czemu nic nie buczy i nie rezonuje.
O co tak naprawdę chodzi w tej kombinacji bo jak wiedzą odrobinę bardziej kumaci grają całe systemy a nie poszczególne komponenty. No więc jest to zestaw dla mini kina domowego i musicyoutuba z domowego laptopa za 300zł ze standardowo wbudowaną jakąkolwiek tam kartą po kablu minijack ze słuchawkowego. Doskonała płynność i barwa germanów przysłania cyfrowe naloty, a przesunięcie ciężkości na bas tworzy złudzenie potężnej dynamiki nie męcząc komputerową chudzizną i górą której i tak tam nie ma. Kino domowe bez basu to pomyłka. Kino domowe z łupiącym jak kafar basem to standard ale dla mnie wymysł ułomów bo muzyki na tym nie posłuchasz. Kino domowe w formie opisanej powyżej jest naprawdę bardzo fajne - potężna podstawa basowa robiąca efekty ale że bez prymitywnego efektu kafaru to wydobywane są w filmie odgłosy nawet z 2 i 3 planu, łącznie z cichymi szmerami w tle, przy tym podlane jest to wszystko analogową barwą i muzykalnością.
U mnie gra to nad łóżkiem na dłuższej ścianie w pokoiku 6m2 a więc bliskie pole choć nad głową.
ps. porównywane z Koetsu Black ;)
ps2. jeśli jakiś kołek po tym zawyży ceny tych tanich gratów to kupcie podobne ale z innymi numerkami w nazwie :P jak powiedziałem liczy się cały system i jego umiejętne zastosowanie a nie poszczególne komponenty
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny do 100 zł

#2

Post autor: Piotr__ »

dodam jeszcze do całej układanki powyżej jeden istotny element i to w osobnym spisie bo na to zasługuje - przester. Kierowanie przesterem nazwijmy po prostu zgłaśnianie na wirtualnym suwaku w laptopie. Karty muzyczne nawet te wbudowane i proste mają choć minimalne wzmocnienie sygnału oby te najtańsze komputerowe pasywne głośniczki lub 2 watowe móc podpiąć. Jak się mówi najważniejszy pierwszy wat w lampach :)) Mając podpięty mocniejszy wzmacniacz i kolumny mamy jeszcze w nim potencjometr głośności - przester (czyli głośniej ;P|) oczywiście głównie tworzymy na tym wirtualnym. Jako że taki dźwięk to łupanka i skowyt szatana to dobrze się to uzupełnia z miodem na uszy z germaniaka tworząc swoistą synergię :lol: Śmichy chichy ale finalnie nie mając wcale kasy można mieć na serio i kino domowe i całkiem ok w porównaniu do marketowego hi-fi muzykę, czego w dzisiejszym debilnym świecie wmawiają nam że nie ma.
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
ODPOWIEDZ