Diatone z Japonii

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Diatone z Japonii

#16

Post autor: darkman »

No co tu dużo gadać Mario. :clap: :clap: :clap: piękne są! I spore :)
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3815
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Diatone z Japonii

#17

Post autor: mrcnoos »

Są wielkie i wyglądają jak należy :clap:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Diatone z Japonii

#18

Post autor: Wojtek »

Skoro takie fajne to może też sobie kupię? :think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Diatone z Japonii

#19

Post autor: Mawis »

Bajecznie piękne :clap: :clap: :clap:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Diatone z Japonii

#20

Post autor: pablos »

xytrasik pisze:
03 lut 2024, 12:41
zawieszenie
Kawał kolumny:)
Super że cieszą nowego właściciela.
Jakieś spa będziesz im fundować?
...
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Diatone z Japonii

#21

Post autor: xytrasik »

Wszystkie głośniki w oryginale, zawieszenie woofera i midbusa twardawe, zresztą założenie producenta było takie, aby było to wieczne zawieszenie. Jak się dokładnie przypatrzyłem to jest to zawieszenie szmaciane pokryte jakby twardą gumą. Producent ma płyn do konserwacji i zaleca raz na rok przecieranie zawieszenie po stronie zewnętrznej. Ale wiadomo, jak zawieszenie nie zmiękczane przez lata to zaczyna strzelać jak chipsy. Kupiłem ten płyn w JP ale nie zgodzili się na transport i oddałem przesyłkę do utylizacji.
Na YT dużo ruskich nie ściąga płynu do konserwacji, jest drogi i długi czas oczekiwania, płyn ten odpowiada i za zmiękczanie i konserwację.
Wyjmują głośniki, na plecy, w zawieszenie w rowek wlewają płyn hamulcowy, czekają parę godzin, wycierają płyn i pędzelkiem zanurzonym w glicerynie malują od środka.
Chcąc zrobić taki zabieg mam problem, gdyż pomimo wykręconych wszystkich śrub głośnik nie chce drgnąć. Mam 3 szprychy rowerowe to spróbuję zahaczyć i korzystając z dźwigni oderwać go od uszczelki gumowanej. Zrobię zabieg z gliceryną, jak będzie słabo to głośniki wyślę do Adama ARSound na wymianę zawieszenia aby było z głowy.
I zawieszenie szmaciane nie jest gumowane tylko jest napuszczane żywicą. W Japonii stosują od środka zawieszenia smar do hamulców i mają na lata.
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Diatone z Japonii

#22

Post autor: Ukaniu »

xytrasik pisze:
03 lut 2024, 15:49
w zawieszenie w rowek wlewają płyn hamulcowy, czekają parę godzin, wycierają płyn i pędzelkiem zanurzonym w glicerynie malują od środka.
Gdybym miał na coś lać płyn hamulcowy to zaczął bym od przeżegnania się. Nie wiem co oni tam piją i palą i może to jest właściwa metoda ale płyny hamulcowe są w kilku rodzajach i mających zupełnie inne właściwości chemiczne. Większość bardzo mocno łagodnie powiedziawszy "zmiękcza" powłoki na tyle, że jak chcę zdjąć uporczywy lakier a nie mam dichlorometanu to moczę w płynie hamulcowym... Poszukaj arkuszy bezpieczeństwa tego japońskiego szuwaksu może będzie opis głównych składników.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Diatone z Japonii

#23

Post autor: pablos »

xytrasik pisze:
03 lut 2024, 15:49
zabieg
Zerknij na zwrotnicę - tam są kondy elektrolityczne, a po 40 latach to mogą wymagać wymiany.
Oczywiście jak grają pięknie, to tylko się cieszyć, ale po zrobieniu zwrotnicy mogą jeszcze lepiej :D
...
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Diatone z Japonii

#24

Post autor: sylwesterjaszewski »

Gratuluję zakupu. Mam parę typów kolumn do ściągnięcia z JP i te są jednymi z nich. Mam nadzieję, że posłużą długo, Jakbyś jednak się znudził to daj znać. Co do płynu hamulcowego to, że tak powiem, daj sobie spokój. Jednym ruchem zniszczyć takie rarytasy było by szkoda.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Diatone z Japonii

#25

Post autor: Wojtek »

Prędzej bym wpuścił kropelkę płynu hamulcowego na zastane zawieszenie igły niż potraktował nim te kolumny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Diatone z Japonii

#26

Post autor: xytrasik »

Niestety płynu poza Japonią nie ma, on i zmiękcza i konserwuje.
Najlepszy to płyn hamulcowy DOT-3.



Te, które posiadam stały parę lat bez grania, więc jak zacznę ich słuchać to będę obserwował to zawieszenie. Nie jest takie miękkie jak piankowe ale wszystko działa prawidłowo. Chemia organiczna to nie jest moja specjalizacja, na forach to same głupoty piszą, stosują tetrachloroeten, toluen, rozpuszczalniki, aceton, benzyna, ogólnie jest, że związek odparowuje i zawieszenie pozostaje takie same. Albo się rozpada i wówczas wymiana na piankę.
Zrzut ekranu 2024-02-04 100756.png
Głośniki klejone i nie chcą drgnąć pomimo wykręconych śrub. Zdjęcie poglądowe środka.
ODPOWIEDZ