Słuchawki do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Freediver
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 02:28
Lokalizacja: Wrocław

Słuchawki do 1000 zł

#1

Post autor: Freediver »

Siemanko!

Słuchawki do 1000 zł, nowe, zakupy w PL, najbardziej skłaniam się ku otwartych nausznych. Sprzęt to nowo zakupiony Onkyo A-7 z Projectem Debutem III :) Słucham muzyki klasycznej i rocka/metalu w proporcjach 1:1. Póki co posiadam CALe a odsłuchiwałem Senki HD 555 i AKG k701 (te drugie bardziej mi się podobały brzmieniowo, ale nie były niestety testowane na decelowym sprzęcie - Onkyo dojdzie pewnie pod koniec tygodnia). Myślicie, że k701 będę miały prawo się zgrać? A k601? Muszę postanowić co sprowadzić do domu na testowe odsłuchy. Proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Słuchawki do 1000 zł

#2

Post autor: Sindsoron »

Brałbym K701, ale jeszcze najlepiej przesłuchaj senki 600 (da radę je dostać na allegro za ~1000zł)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Słuchawki do 1000 zł

#3

Post autor: Waluch »

do rocka K701 się nie nadają, co więcej potrzebują porządnego wzmacniacza słuchawkowego żeby pokazały w pełni na co je stać

polecam posłuchać HIFIMAN HE-300

oraz

Beyerdynamic DT990
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słuchawki do 1000 zł

#4

Post autor: Wojtek »

Przychylam się do Sennków i Beyer, ale ostatecznie to Twoje uszy powinny decydować :)

Swoją drogą, nie wiem czy jako kolejny krok po Creative Aurvana Live! rozsądne jest rzucanie się na słuchawki za kafel, ale to nie moje pieniądze :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Freediver
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2012, 02:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słuchawki do 1000 zł

#5

Post autor: Freediver »

Waluch pisze:do rocka K701 się nie nadają, co więcej potrzebują porządnego wzmacniacza słuchawkowego żeby pokazały w pełni na co je stać
Przy Onkyo A-7?


Wojtek pisze: Swoją drogą, nie wiem czy jako kolejny krok po Creative Aurvana Live! rozsądne jest rzucanie się na słuchawki za kafel
Chciałbym żeby był to sprzęt na bardzo długie lata :)
Z tańszych rzeczy co byś polecił?
karolbmx
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2012, 11:58

Re: Słuchawki do 1000 zł

#6

Post autor: karolbmx »

Posiadam CAL! i Beyerdynamic DT 990 2005 600 Ohm, miałem też dłużej styczność modelem 880 Pro, Grado Sr60 i Sr80, Alessandro MS1.
Moim zdaniem ciekawą opcją mogą być Brainwavz HM5, bardzo zrównoważone tonalnie słuchawki, niemęczące i łatwe do wysterowania. Scena jak na zamknięte słuchawki jest bardzo duża, na pewno większa od CAL i tych modeli Grado, które wymieniłem. Nazywane są przez recenzentów zamkniętymi HD600, niestety tych drugich nie słuchałem więc nie mogę potwierdzić.

Z tańszych słuchawek polecam Superlux HD 681 i 668B (sprawdź recenzje na forum mp3store), dźwiękowo przewyższają CAL znacznie (zakres wysokich tonów, szybki i przejrzysty, ale nie anemiczny bas, przestrzeń) a są taniuśkie. Mimo plastikowego wykonania są wygodne (681 bardziej) i wygląda na to że posłużą długo. Oba modele są z budowy klonami AKG K240, mają jednak przetwornik 50mm, przez co bez problemu odtwarzają całe pasmo. Szczegółowość obu modeli jest na poziomie słuchawek za 500-1000 zł.
668B mają szerszą scenę, łagodniejsze wysokie i bardziej oddalony dźwięk, 681 sa bardziej efektowne, instrumenty są większe, lepiej wychwytują detale. Talerze i gitary mają więcej energii, mocniej zaznaczone są sybilanty. Po zmniejszeniu wysokich na EQ (7kHz) oba modele grają bardzo podobnie. 681 lepiej grają z telefonami, odtwarzaczami, do stacjonarnego sprzętu wolę 668B, chociaż czasami to zależy od konkretnej muzyki.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Słuchawki do 1000 zł

#7

Post autor: Waluch »

Freediver pisze:Przy Onkyo A-7?
niestety Oknyo to za mało by je prawidłowo napędzić
karolbmx pisze:Z tańszych słuchawek polecam Superlux HD 681 i 668B
także jestem ZA i niech Cię ich cena nie zwiedzie

jakość użytych materiałów (plastiki, muszle ) jest niska, ale dźwięk wysokich lotów

wg mnie nie jest to półka B 880 ale na moje ucho są lepsze od CAL!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słuchawki do 1000 zł

#8

Post autor: Wojtek »

Jak dla mnie to "słuchawki w teren", a "słuchawki do domu" to dwie oddzielne kategorie sprzętowe (niezależne od ceny) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ