Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#31

Post autor: Arkadyo »

W miliczu jest epos es 14 za 1450 i warto byłoby sie zainteresować ale basrefleks z tyłu...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#32

Post autor: Tarkus »

Arkadyo pisze:
23 paź 2023, 14:33
Ja zresztą wolę zestawy tzn głównie kolumny, po jasnej stronie choć słyszałem kilka ciemnych, które również mi się podobały. Wiesz dla mnie jasny czy ciemny charakter grania nie ma takiego znaczenia jak np prezentacja detali zwłaszcza przez kopułkę. Też wolę kopułki szmaciane tyle, że szmaciana kopułka która detalem dogoni nowe metalowe kopułki np B&W czy tam seasy tdfcg kosztuje w zestawach fortunę.
Widzisz, ja właśnie lubię zestawy cieplejsze.
Co do prezentacji przez kopułkę - również jest to dla mnie istotne. Tyle że ja chronicznie cierpię na zatoki i prawdopodobnie właśnie przez to nie mogę zbyt długo słuchać ostrych dźwięków, bo mnie głowa rozboli. Np. Luxman L-5 (jaśniejszy od L-405, a nawet od L-190!) z kolumnami Tannoy F-1 (więcej góry, mniej dołu niż w M-1) - to przez pierwszą godzinę była euforia... a potem odesłałem kolumny, bo mnie zmęczyły. (W tej chwili L-5 dość ładnie zgrał mi się z Tannoy V-1 - łagodniejsza góra nawet od M-1, choć i niestety trochę mniejszy od nich bas - i może to być całkiem dobry zestaw "awaryjny"). Myślałem nawet przez chwilę o daniu szansy tymże F-1 z ciemniejszym L-405, ale - tak jak pisałeś - w aktualnym budżecie można mieć coś lepszego; poza tym obawiałem się, że wciąż góra będzie dla mnie za ostra.
Ogólnie w tej chwili widzę / słyszę to tak: trochę jaśniej od M-1, ale nadal ciepło. No i miękkie wysokie, nawet kosztem trochę mniejszej szczegółowości. Rzecz jasna w tzw. granicach rozsądku, tj. zupełnego mułu też nie chcę. Np. próbowałem L-405 (a wcześniej L-190) z Tannoy V-1 i góra była stanowczo zbyt zamulona. Mam nadzieję, że to da Wam jakiś punkt odniesienia.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#33

Post autor: amrowek »

Tarkus pisze:
23 paź 2023, 15:05
Mam nadzieję, że to da Wam jakiś punkt odniesienia.
Yamahy ns x30, takie miękkie granie, dość przyjemne z ciepłym wzmakiem.,
Ja to nie wiem co wy chcecie od tych metalowych kopułek, mam AVM A2 i Universum 6000 i dla mnie do super połączenie. Miałem je spięte z Lucjanem i też grały fajnie.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#34

Post autor: Tarkus »

amrowek pisze:
23 paź 2023, 21:02
Yamahy ns x30, takie miękkie granie, dość przyjemne z ciepłym wzmakiem.
Masz na myśli Yamaha NS-30X? 47,5 cm wzrostu... Nie ma jakiejś mniejszej siostry? Chciałem czegoś poniżej 40 cm... Yamaha NS-5X to chyba ta sama rodzina, ale tych ani tamtych nikt aktualnie nie oferuje.
amrowek pisze:
23 paź 2023, 21:02
Ja to nie wiem co wy chcecie od tych metalowych kopułek
Kojarzą mi się z twardym dźwiękiem, być może nie zawsze słusznie.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#35

Post autor: Arkadyo »

amrowek pisze:
23 paź 2023, 21:02
Tarkus pisze:
23 paź 2023, 15:05
Mam nadzieję, że to da Wam jakiś punkt odniesienia.
Yamahy ns x30, takie miękkie granie, dość przyjemne z ciepłym wzmakiem.,
Ja to nie wiem co wy chcecie od tych metalowych kopułek, mam AVM A2 i Universum 6000 i dla mnie do super połączenie. Miałem je spięte z Lucjanem i też grały fajnie.
No mnie tez zastanawia dlaczego metalowe kopułki kojarzą się z ostrym graniem :). Miałem kilka w domu i może nie każda mogła sie równać z seasem tdcfg czy tbcfg ale żeby były ostre... Słyszałem ostrzejsze i sypiace piachem szmaty - zresztą w klasie kolumn o jakich tutaj rozmawiamy to każda jedwabna kopułka przy tych seasach to albo zwykły rozdarciuch :) albo piaskarka.
Nawet w dali 450 na forach jest mod kopułki na lepsiejszego morela bo ta stockowa lubi zaszeleścić.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#36

Post autor: Arkadyo »

Kojarzą mi się z twardym dźwiękiem, być może nie zawsze słusznie.
Nic podobnego ale nie zamierzam Cie namawiac na metal - choc jak bedziesz miał okazje pozyczyc gdzieś np B&W 685 i posłuchać to zrób to - zwłaszcza w torze gramofonu. Dla mnie to najlepsze monitory do 3 koła jakie słyszałem. Szkoda, że mieszkasz tak daleko od wrocławia bo miałbyś okazję posłuchać kilka różnych rozwiązań. Nawet stosunkowo tanich ale "grzebnietych". Dobra mam dzisiaj chwilę i popatrzę na serwisy co tam ciekawego w monitorach drzemie.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#37

Post autor: Arkadyo »

Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#38

Post autor: Arkadyo »

Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#39

Post autor: Arkadyo »

Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#40

Post autor: Arkadyo »

posłuchałbym tez tego
https://www.olx.pl/d/oferta/paradigm-ti ... Wf4hI.html
tytanowa kopułka chłodzona przez ferrofluid i niski podział pasma.
Lubię ten sposób grania gdy tweeterowi pozwala sie zagrać kawał srednicy. Oczywiście przy szmatach mozna zapomniec o takich zabiegach
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#41

Post autor: Arkadyo »

świetne monitory
https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-au ... VRi2f.html
niestety br z tylu
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#42

Post autor: Arkadyo »

Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#43

Post autor: amrowek »

Tarkus pisze:
23 paź 2023, 23:11
Masz na myśli Yamaha NS-30X? 47,5 cm wzrostu
oj tak mea culpa przestawiłem X
Tarkus pisze:
23 paź 2023, 23:11
Kojarzą mi się z twardym dźwiękiem, być może nie zawsze słusznie.
też mi się tak wydaje
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#44

Post autor: Arkadyo »

Jeżeli paradigmy to lepiej te czyli seria studio:
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-par ... U9c7P.html
Wygląd jest jaki jest ale to lepiej grające paradigmy.
Wyżej wstawiłem link do paradigm monitor ale je pomylilem z innymi i jak teraz sobie je przypomniałem to nie. Napewno za tysiąc kupisz cos lepszego - w zasadzie malo co nie bedzie lepsze.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#45

Post autor: Tarkus »

Arkadyo pisze:
24 paź 2023, 08:52
Tym bym sie zainteresował
Focal Chorus 706 - napiszesz o nich coś więcej? Czytam, że nie polecane do bardzo bliskiego odsłuchu. A u mnie ma to grać w klitce 2x4, przy czym mogę je ustawić tylko przy dłuższym boku pomieszczenia, więc będą mi grały "prosto w pysk". No i trzeba by poczekać do końca miesiąca, bo przekraczają budżet o 100...
Focal chora 806 - z tego, co czytam, za duże.
Monitor Audio M2 - brzmieniowo strona jasna, czy ciemna?
Paradigm Titan Monitor V.5 - znowu kolubryny, prawie 47 cm! Zresztą Paradigmów (Monitor 3 v2) właśnie się pozbyłem.
Monitor audio Bronze BX2 - Czytam, że "brzmią jasno". Nie całkiem to, czego szukam. :(
Paradigm Studio 20 v 4 - wg opisu https://audio.com.pl/testy/stereo/kolum ... dio-20-v-5 to nadal... Paradigm. Nie bardzo moje klimaty.

Generalnie, jak pisałem, sytuuję się po cieplejszej stronie. Miałem wyraźnie jasne Heco P 2302 i to było nie to, czego chciałem. Chcę, żeby było trochę jaśniej od Tannoy Mercury M1, ale nadal ciepła strona, miękka góra, choć nie muł.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ