Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4734
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#76

Post autor: Mawis »

To juz sie epopeja robi jak przy wzmacniaczu... ;) Ja bym po prostu kupil te karaty 100 i sprawdzil. Jak to nie bedzie to , sprzedal i kupil kolejny model. Majac 1400 zeta mozna by kupic od razu ze dwa modele. Np. Karaty i telefunkeny. Nie pasuje, sprzedac i szukac dalej. Ale bedzie juz cos wiadomo, a tak to... :think:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#77

Post autor: Tarkus »

Mmarioo pisze:
27 paź 2023, 14:41
Sprawdź https://audiosciencereview.com/forum/in ... iew.12232/
Są na allegro...
ELAC Debut Reference B62 DBR62 - minimalnie przekraczają budżet, "za chwilę" powinno być mnie stać. :) Poczytałem o nich https://www.stereolife.pl/archiwum/test ... ence-dbr62, brzmi obiecująco.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Mmarioo
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Stg

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#78

Post autor: Mmarioo »

W tej cenie nie ma nic lepszego. I to faktycznie sprawdzonego, popartego testami pod każdym względem na ASR. Nie jak ucho Kowalskiego, który myśli, że słyszy bardziej niż dobrze. Sam posiłkuje się tylko i wyłącznie już tamtym forum. Nie zawiodłem się.
H/K Dvd 31 / Sabaj A20d / AVM COMPETITION AMP / Smsl A300/ AudioPhysic TEMPO 2/ Heco superior 700
Mmarioo
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Stg

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#79

Post autor: Mmarioo »

Bylo wróżenie z kuli, a jest cisza? Nie dziękuj. Sprawdzaj pomiary.
H/K Dvd 31 / Sabaj A20d / AVM COMPETITION AMP / Smsl A300/ AudioPhysic TEMPO 2/ Heco superior 700
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#80

Post autor: Tarkus »

Mmarioo pisze:
28 paź 2023, 18:59
Bylo wróżenie z kuli, a jest cisza? Nie dziękuj. Sprawdzaj pomiary.
Dziękuję za radę, prawdopodobnie za nią pójdę. Sprawdzam pomiary na tyle, na ile je rozumiem. Napisałem do sprzedającego, czy da się coś utargować. Jak nie, to coś dołożę i zapłacę, ile gość chce, niemniej spróbować nie zaszkodzi (chyba żeby mnie ktoś ubiegł, ale może nie).
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#81

Post autor: amrowek »

Tarkus pisze:
28 paź 2023, 19:12
Dziękuję za radę, prawdopodobnie za nią pójdę.
Nie śledzę aż tak tej mody na sukces ale na co padło?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#82

Post autor: Tarkus »

amrowek pisze:
28 paź 2023, 19:57
Tarkus pisze:
28 paź 2023, 19:12
Dziękuję za radę, prawdopodobnie za nią pójdę.
Nie śledzę aż tak tej mody na sukces ale na co padło?
Na prowadzeniu: ELAC Debut Reference B62 DBR62.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#83

Post autor: kinky »

Tarkus pisze:
28 paź 2023, 21:29
ELAC Debut Reference B62 DBR62.
Tarkus to te? Tu są za 969,- nówki.
https://www.tophifi.pl/glosniki/glosnik ... 4pEALw_wcB
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#84

Post autor: Tarkus »

kinky pisze:
28 paź 2023, 21:56
Tu są za 969,- nówki.
Ale to cena za sztukę, nie za parę!
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#85

Post autor: kinky »

Tarkus pisze:
28 paź 2023, 22:04
Ale to cena za sztukę, nie za parę!
:o Nie zauważyłem, sorry :D
Ale są raty 20 x 0% ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#86

Post autor: Tarkus »

Mmarioo pisze:
27 paź 2023, 22:42
W tej cenie nie ma nic lepszego. I to faktycznie sprawdzonego, popartego testami pod każdym względem na ASR.
OK, jeśli faktycznie są tyle warte - a nie, jak u Norwida, "tyle warte, ile nowe" - to biorę! :)
PS. W specyfikacji czytam, że schodzą do 44 Hz, a góra sięga 35 kHz. Jeśli to nie jest czysty marketing, to jak na małe podstawkowce źle nie jest!
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#87

Post autor: Arkadyo »

Tarkus pisze:
29 paź 2023, 12:12
Mmarioo pisze:
27 paź 2023, 22:42
W tej cenie nie ma nic lepszego. I to faktycznie sprawdzonego, popartego testami pod każdym względem na ASR.
OK, jeśli faktycznie są tyle warte - a nie, jak u Norwida, "tyle warte, ile nowe" - to biorę! :)
PS. W specyfikacji czytam, że schodzą do 44 Hz, a góra sięga 35 kHz. Jeśli to nie jest czysty marketing, to jak na małe podstawkowce źle nie jest!
Muszę posłuchac tych elacy bo coś za różowe te recenzje. Po skuteczności 86 db @ 6 ohm widać, że w zwrotnicach stosunkowo mocno jest kompensowany BS stąd fajne granie dołem pasma i chwalona równowaga - słychac to nawet na testach porównawczych na yt jednak reszta będzie się rozbijać o jakość kopułki i co ona gra. Jakoś porównywanie do konstrukcji kilkukrotnie droższych, że prawie to samo za ułamek kwoty do mnie nie przemawia :). W każdym razie w tym budżecie konstrukcja wyglada na bardzo przemyślaną i dobrze zaprojektowaną. Podoba mi się maks. mozliwe zbliżenie kopułki do midbasa i falowód dla kopułki zapewne poprawiający doł pasma granego przez kopułkę gdzie 25mm szmaciaki mają największy problem.
Po zebraniu samych internetowych informacji o nich rzeczywiście wyglądają na "best buy" i napewno jest wiele droższych kolumn które mogą nie przypaść tak jak one do gustu. Wyglada, że elac w stosunkowo tanie budy wstawił zupełnie fajne bebechy - takie renault clio z silnikiem V6 świata audio :)
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#88

Post autor: Arkadyo »

PS. W specyfikacji czytam, że schodzą do 44 Hz, a góra sięga 35 kHz. Jeśli to nie jest czysty marketing, to jak na małe podstawkowce źle nie jest!
f3 jest przy 50hz także przy dobrym ustawieniu 40hz powinno jeszcze działać zupełnie przyzwoicie. Nie wiem czy w Twoim pokoju będzie to osiągalne ale ogólnie na brak dołu nie powinienes narzekać. A te 35khz na górze... :) Gdybyśmy byli nietoperzami to moznaby pogadać a tak...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#89

Post autor: Tarkus »

No i są już u mnie! Przyszły parę godzin temu, ale podłączyłem dopiero teraz, bo wcześniej nie było czasu - mam pilną i dość dużą robotę.
W pierwszej chwili wydawały się "za ciemne". Ale postawiłem je na prowizorycznych "kolcach" (mój patent) i okazało się, że "nadmiar dołu" to był rezonans. Teraz wydają się grać bardzo miło - na razie testuję na muzyce poważnej kameralnej.
Są wyraźnie większe od starych M1 i najpierw się tego trochę wystraszyłem - ale coś za coś. Cuda się zdarzają, ale nie w fizyce - nie zrobisz kontrabasu wielkości mandoliny. Nie chce mi się bezpośrednio porównywać, jednak mniej więcej pamiętam, jak te biedne Tannoye grały i teraz jest zdecydowanie lepiej.
Przy następnej kasie trzeba się zabrać za akustykę pomieszczenia!
Dziękuję Mmarioo za polecenie mi tych kolumn. Oczywiście dam im pograć parę dni, zanim wydam ostateczny werdykt, ale na razie jestem więcej niż zadowolony.
Arkadyo pisze:
31 paź 2023, 09:20
Jakoś porównywanie do konstrukcji kilkukrotnie droższych, że prawie to samo za ułamek kwoty do mnie nie przemawia :). W każdym razie w tym budżecie konstrukcja wyglada na bardzo przemyślaną i dobrze zaprojektowaną.
I o to chodziło. Więcej się nie spodziewałem (wierzący to ja może i jestem, ale nie łatwowierny ;)). Jak już mnie będzie stać na high-end, to wtedy będzie high-end.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Mmarioo
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Stg

Re: Kolumny do Luxman L-405 - Niemcy czy Anglia?

#90

Post autor: Mmarioo »

Te kolumny nie mają cukierkować, powinny grać tak jak źródło. Osobiście grałbym z jakas klasa D.
H/K Dvd 31 / Sabaj A20d / AVM COMPETITION AMP / Smsl A300/ AudioPhysic TEMPO 2/ Heco superior 700
ODPOWIEDZ