Kolumny podstawkowe do jazzu

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kolumny podstawkowe do jazzu

#16

Post autor: eenneell »

Tylko po co to komu i na co! dane techniczne; "na chłopski rozum"
Jeżeli taka firma (niemiecka) tego nie podaje, to coś w tym jest!! ;)
(Pomieszczenie 28-55mkw; tzn, że jak mamy 25m2, lub 56m2 to trzeba szukać czegoś innego??)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny podstawkowe do jazzu

#17

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Tylko po co to komu i na co! dane techniczne; "na chłopski rozum"
Choćby dla zaspokojenia ciekawości czy też porównania.
eenneell pisze:Jeżeli taka firma (niemiecka) tego nie podaje, to coś w tym jest!! ;)
Tzn. co w tym jest? Canton w tym czasie po prostu wolał podawać inną miarę, ale mimo wszystko te dane podaje.
Byłoby niepoważnie gdyby to pomijali całkowicie.
eenneell pisze:(Pomieszczenie 28-55mkw; tzn, że jak mamy 25m2, lub 56m2 to trzeba szukać czegoś innego??)
Pewnie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kolumny podstawkowe do jazzu

#18

Post autor: eenneell »

Wyrazłem wątpliwaści dla " zaspokojenia ciekawości" :D
Porównanie "tworu chińskiego", z produktem firmowym o takich samych parametrach jakoś mija się z celem, choć teoretycznie są "identyczne"; dopiero słuchając można oceniać ;)
A porównywać wyższy/ średni/ niższy produkt tej samej firmy; to tak "sztuka dla sztuki".
Ot! taki OT przy porannej kawie :D
PS
a tak naprawdę to jestem ciekawy wrażeń "nausznych" tych cantonów (gle-100) :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny podstawkowe do jazzu

#19

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Porównanie "tworu chińskiego", z produktem firmowym o takich samych parametrach jakoś mija się z celem, choć teoretycznie są "identyczne"
Kiepski przykład, skoro mija się z celem. Póki co piszemy jedynie o produktach "firmowych" :)
eenneell pisze:A porównywać wyższy/ średni/ niższy produkt tej samej firmy; to tak "sztuka dla sztuki".
Czymś się muszą różnić, prawda? :) Choćby po to by odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto dopłacać do wyższego modelu.
Jeśli ktoś nie widzi w tym sensu no to cóż, nic na to nie poradzę :D
eenneell pisze:a tak naprawdę to jestem ciekawy wrażeń "nausznych" tych cantonów (gle-100) :?:
tarkus pewnie jeszcze coś nam o tym powie, ale pamiętasz chyba jeszcze to, że Barnaba też ma ten model?
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=49 ... 763#p22763
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kolumny podstawkowe do jazzu

#20

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Kiepski przykład, skoro mija się z celem. Póki co piszemy jedynie o produktach "firmowych"
raczej skrajny; można porównywać "lepszą" i "gorszą", "równoważną" firmę na tej samej zasadzie...
Wojtek pisze:czymś się muszą różnić, prawda? :) Choćby po to by odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto dopłacać do wyższego modelu.
Jeśli ktoś nie widzi w tym sensu no to cóż, nic na to nie poradzę
Dla mnie "wyższy" model jest po prostu "wyższy" (czytaj lepszy)
Pewnie znajdą się jakieś odstępstwa od tej reguły...
A zawsze (tak myślę) trzeba stosować zasadę; jakość/cena (to co jest droższe np 2x niekoniecznie musi być lepsze 2x i odwrotnie :) )
PS Ogólnie rozumiem chęć poznania różnic (przez "dociekliwych") tyle, że opierając się wyłącznie na danych technicznych można "się przejechać"!
No ale to taka dyskusja "akademicka": bo to co opisują producenci korygują "krytycy", użytkownicy...
Tylko pozostaje problem "zaufania" do opinii...
Więc czekamy na "zaufaną" recenzje ;)
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Kolumny podstawkowe do jazzu

#21

Post autor: Excalibue »

Ostatnio wszedłem w posiadanie B&O S120/MC120.2 i w Jazzie jak i w zasadzie wszystkich gatunkach spisują się rewelacyjnie ( no może oprócz ostrego łojenia )
Baardzo neutralne i wyrównane brzmienie, niczego nie brakuje, instrumenty jak ''żywe'' , no i myślę, że byłyby lepszym wyborem od tych Cantonów, które z reguły mają jasne koncertowe brzmienie co dla mnie jest nieco męczące.
Beovoxy spokojnie nagłośniłyby i 30mkw mimo tylko 8'' głośnika basowego, który od ''środka'' jednak jest olbrzymi i zaskakuje niejednego potęgą brzmienia.
Nie wiem czy ktoś z forumowiczów słyszał te kolumny, dla poszukiwaczy polecam się poważnie nimi zainteresować..
Pozdrawiam.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny podstawkowe do jazzu

#22

Post autor: Wojtek »

Jak nie ma ofert dot. danego modelu to można sobie gadać o lepszym/gorszym wyborze... :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
taurus
Posty: 85
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:49

Re: Kolumny podstawkowe do jazzu

#23

Post autor: taurus »

Ale porównywałeś swoje B&O i gle-100 czy też B&O są lepsze bo je masz? Całkiem możliwe, że te B&O są lepsze, podejrzewam, że znajdzie się jeszcze więcej lepszych modeli. Mnie do zakupu przekonali Wojtek, strona Hifi-Wiki i forum Brauna, na którym w wątku o zakupie dobrych braunów, zostały polecone w pierwszej kolejności Cantony gle-70 i gle-100.

pozdrawiam
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Kolumny podstawkowe do jazzu

#24

Post autor: Excalibue »

Oceniam przez pryzmat serii Quinto, B&O po prostu grają dużo bardziej neutralnie zachowując przy tym dobry detal i scenę.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
taurus
Posty: 85
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:49

Kolumny podstawkowe do jazzu

#25

Post autor: taurus »

Czyli oceniasz coś czego nie słyszałeś, czy tak ? I to jeszcze przez pryzmat :) Tu masz przykład, że niektórym bas w s120 dudni http://diyaudio.pl/showthread.php/14822 ... amp-O-s120 . I o czym to świadczy ? A no o niczym, jeden lubi tak, drugi inaczej, ja nie słuchałem ani jednych ani drugich więc nie będę oceniał, osobiście uważam, że tylko bezpośrednie ślepe porównanie ma sens, najlepiej jak jest jeszcze poparte pomiarami. Co to znaczy koncertowe brzmienie ? Jeśli masz jakieś linki do porównań tych kolumn lub jakieś wiarygodne recenzje gle-100 to poproszę.

pozdrawiam
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Kolumny podstawkowe do jazzu

#26

Post autor: Excalibue »

Heh, Quinto jest to nowsza wersja GLE więc musi grać bardzo podobnie, zresztą olbrzymia większość Cantonów ma podobny CHARAKTER brzmieniowy.
Ten link z dudnieniem S120 był już chyba na siłe.. Raz ze gość ma słabo urządzony akustycznie pokój, dwa, zwrotnica nie jest oryginalna, pochodzi najprawdopodobniej z innych Beovoxów ( gdzieś ją już widziałem w tych kolumnach ), oryginalna jest całkiem inna. Zresztą nawet najlepsze kolumny mogą zacząć dudnieć po nieodpowiednim ustawieniu.
Nie twierdze, że GLE-100 są złe, bo tak nie jest, ale S120 zagrały by przyjemniej i bez dobitnej góry która mi osobiście w Jazzowych kawałkach przeszkadza. Ty już kupiłeś, możliwe, że przypadną Ci do gustu, innym polecam dodać do odsłuchów produkty z nowszej linii B&O pochodzącej z 1983r ( Głównie modele S55/80/120 wzwyż.. )
Pozdrawiam.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny podstawkowe do jazzu

#27

Post autor: Wojtek »

Panowie, ta dyskusja chyba nie ma sensu, takie przebijanie się :)
Tak jak pisałem wcześniej, można sobie gadać o różnorakich modelach (czegokolwiek), ale jak czegoś nie można kupić, bo nie ma ofert... to takie rady zakupowe tracą trochę sens.

Przecież brzmienie całego zestawu zależy też m.in. od wzmacniacza i reszty nitki odsłuchowej.
Kto wie czy B&O Beovox S120 zagrałyby jazz (albo cokolwiek innego) na lampie taurusa lepiej niż Canton GLE-100 albo inny Quinto 540?
Tego nie jesteś w stanie tak po prostu rozsądzić Excalibue, a raczej nie w tym przypadku.

Świetne podsumowanie:
taurus pisze:I o czym to świadczy ? A no o niczym, jeden lubi tak, drugi inaczej
A do tego:
Excalibue pisze:która mi osobiście w Jazzowych kawałkach przeszkadza
Z podkreśleniem na "osobiście".

Zgadajcie się na priv. Może mieszkacie niedaleko i uda się zrobić test odsłuchowy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kolumny podstawkowe do jazzu

#28

Post autor: eenneell »

Temat jest taki jw tytule:
!
Excalibue pisze:statnio wszedłem w posiadanie B&O S120/MC120.2 i w Jazzie jak i w zasadzie wszystkich gatunkach spisują się rewelacyjnie ( no może oprócz ostrego łojenia )
A potem wszystko jasne :) ;)
Wojtek pisze:Zgadajcie się na priv. Może mieszkacie niedaleko i uda się zrobić test odsłuchowy
A może wystarczy porównać dane techniczne obu zestawów i wszystko będzie jasne, czyli które lepsze do jazzu? , które do "łojenia";)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny podstawkowe do jazzu

#29

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Temat jest taki jw tytule:
!
I już jest w sumie zakończony, bo kolumny zakupione :)
eenneell pisze:A może wystarczy porównać dane techniczne obu zestawów i wszystko będzie jasne, czyli które lepsze do jazzu? , które do "łojenia";)
Problem w tym, że nie ma takiego pytania na stole, a Panom tego typu porównanie raczej i tak by nie wystarczyło.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
taurus
Posty: 85
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:49

Kolumny podstawkowe do jazzu

#30

Post autor: taurus »

Ale chyba nie bardzo jest co porównywać, dotępne dane są bardzo ubogie (w wypadku gle-100) albo ja nie potrafię ich znaleźć, nigdzie nie widziałem np. jak wygląda pasmo (tu może by się wyjaśniło skąd to koncertowe brzmienie), nigdzie też nie znalazłem jak wygląda impedancja w funkcji częstotliwości. Kolumn jeszcze nie dostałem grrr.... , sprzedawca nie raczył odpowiadać na maile, a po wyslaniu sms'a odpisał, że wyśle w poniedziałek bo chce je dobrze spakować, żyjemy w kraju ignorantów.

pozdrawiam
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
ODPOWIEDZ