Nowe kolumny do 1200zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Krokodyl
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:41

Nowe kolumny do 1200zł

#1

Post autor: Krokodyl »

Pora na kolejną część układanki.Jako,że kupiłem ostatnio wzmacniacz Sony TA-F444ES to teraz nadszedł czas by zacząć rozglądać się za kolumnami.Raczej wolałbym nowe w cenie 1000-1200 zł.Pokój około 18 m2,muzyka to głównie punk,hard-core.Jak w takim układzie sprawdziłyby się JAMO S 606?
zp14
Posty: 81
Rejestracja: 12 sty 2012, 03:37

Nowe kolumny do 1200zł

#2

Post autor: zp14 »

Pewnie się sprawdzą, ewentualnie spójrz na: Wharfedale Diamond 10.4, czy trochę droższe - Jbl Northridge E 80

Niedawno przechodziłem proces wyboru kolumn, więc wiem jakie są przy tym rozterki. Radzę, abyś zatargał swój wzmacniacz do saloon'u, uprzednio uzgodniwszy czy mają oczekiwane kolumny i posłuchał ... to tylko Ty sam możesz ocenić co będzie pasowało (dźwiękowo i finansowo - zawsze tu jest jakiś kompromis). Posłuchaj też kolumn z wyższego pułapu cenowego - ocenisz wtedy gdzie jesteś.

Jak się zdecydujesz na konkretne - to wróć do domu przemyśl jeszcze raz i .... poszperaj w internecie; dużo ludzi sprzedaje sprzęt roczny czy dwuletni ... często za 50-60% ceny. A może uda się kupić "lepszy dźwięk" za niższą cenę?

Obecnie z używek widziałem Monitor Audio br 5, poniżej masz linka; może jeszcze uda się coś utargować.
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/94696.php

Powodzenia w poszukiwaniach i zakupie.

PS Nie spiesz się - akurat w tym wypadku to zły doradca. A jeszcze jeśli zdecydujesz się na nówki - negocjuj cenę w salonie - często udaje się zejść o 10-15%, a czasem i więcej.

PS2 możesz jeszcze poszperać w monitorach - ale nie wiem, czy w tej cenie znajdziesz takie, które zapełnią 18 m2 dźwiękiem (są fajne ma rx2 - ale na pewno przekraczają budżet). A jeśli o pomyślisz o monitorach nie zapomnij o stendach czy najprościej 2 taboretach ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowe kolumny do 1200zł

#3

Post autor: Wojtek »

Skoro wymagane są nówki to raczej nie ma sensu gadać o używkach (starszych bądź "prawie nowych"), ale mogę z góry odradzić serię JBL Northridge.
Kaszana, nie kolumny :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zp14
Posty: 81
Rejestracja: 12 sty 2012, 03:37

Re: Nowe kolumny do 1200zł

#4

Post autor: zp14 »

Wojtek pisze:Skoro wymagane są nówki to raczej nie ma sensu gadać o używkach (starszych bądź "prawie nowych")
Była mowa o
Raczej wolałbym nowe ...
, czyli Krokodyl dopuszcza używki - stąd ta moja wzmianka.
Wojtek pisze: .... mogę z góry odradzić serię JBL Northridge
Kiedyś odsłuchiwałem JBL Northridge (chyba 90 lub 100) z jakimś denonem (1500?) oraz HK i wydobywające się dźwięki nie był takie złe (na korzyść denona). Ale trzeba posłuchać bo w ciemno nie da rady.

Dodając do listy (a usuwając JBL za radą Wojtka) może coś z Tannoy'a by się znalazło?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowe kolumny do 1200zł

#5

Post autor: kielek »

Sam przerabiając niedawno temat zakupów kolumn mogę stwierdzić,że w tej kwocie sensowniejsze(mając na uwadze nówki)były by kolumny podstawkowe,gdyż będą prawdopodobnie z nieco wyższej półki niż te podłogówki.Mając na uwadze taki budżet można spokojnie coś wybrać używanego w niemal salonowym stanie dużo lepiej brzmiącego niż najtańsze nowe podłogowe budżetówki,bo za 1200 zł nie ma co się oszukiwać nic lepszego nie trafimy.Zalecając spokój i rozwagę w zakupie i odsłuchu,polecałbym Ci:jeśli nowe to raczej szukaj w podstawkowych,a jeśli podłogowe to szukaj w używkach.
P.S Wharfedale ogólnie nie są zalecane do punka,gdyż nie najlepiej czują się w takiej muzyce(takie krążą opinie i sam przeżyłem to na swojej skórze).Nieźle w tym typie muzyki radzą sobie np.Mission'y .
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Nowe kolumny do 1200zł

#6

Post autor: pawel0777 »

Pewnie wywołam niezłą "burzę" :lol: ,ale jeśli będziesz miał okazje to posłuchaj zestawów STX na głośnikach AWX. Same głośniki od jakiegoś czasu wręcz królują w świecie DIY i są często porównywane z droższymi i bardziej markowymi.
Sklepowe zestawy startują od około 1,5 tys,za podobne pieniądze można zrobić ostatni hit DIY w obudowie z TL...no ale to już jest "zrób to sam" na które trzeba poświęcić sporo czasu ;)
Krokodyl
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:41

Re: Nowe kolumny do 1200zł

#7

Post autor: Krokodyl »

Z powyższych wnioskuję,że dobór kolumn będzie najtrudniejszy.Rozważałem Wharfedale,ROTH Oli,Jamo S 606,sprawdzę jeszcze jak wyglądają ceny Tannoy.Widziałem stronę producenta STX ,piękne kolumny :clap:
Pewnie łatwiej jest w większym mieście,w sobotę będę w Bydgoszczy więc może uda się posłuchać kilku zestawów.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowe kolumny do 1200zł

#8

Post autor: kielek »

Posłuchaj w/w kolumn w miarę możliwości jak najwięcej,ale poczytaj też sobie opinii na wielu portalach i nie tylko krajowych.Weź też pod uwagę swój wzmacniacz,bo nie wszystkie wzmacniacze dobrze współgrają z danymi kolumnami(niektóre trochę np.podbarwiają itp).Twoje odczucia będą najważniejsze,ale warto poczytać o danych kolumnach w sieci,by mieć jak największą wiedzę i żeby nieco zawęzić pole poszukiwań do minimum.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Nowe kolumny do 1200zł

#9

Post autor: pawel0777 »

Krokodyl pisze: w sobotę będę w Bydgoszczy więc może uda się posłuchać kilku zestawów.
Większość "marek" znajdziesz w pierwszym lepszym media markt ...
Krokodyl
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:41

Re: Nowe kolumny do 1200zł

#10

Post autor: Krokodyl »

"Poszukiwania" skończyły się na zakupieniu Mission M64i.Jestem zadowolony,to jest w tym najważniejsze.
ODPOWIEDZ