Jaka jest realna wartość tych monitorów Tannoy?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka jest realna wartość tych monitorów Tannoy?

#1

Post autor: kielek »

Chcę wziąć udział w licytacji tych kolumienek,ale za bardzo nie wiem jaka jest maksymalna wartość tego sprzętu,by nie przepłacić http://allegro.pl/tannoy-fusion-1-i2031640208.html
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaka jest realna wartość tych monitorów?

#2

Post autor: JacK »

Fusion to następca bardzo dobrej serii "M" tannoya. Niestety na moje ucho są gorsze od poprzedniczek zwłaszcza te najmniejsze jedynki. W serii "M" zastosowano lepszej jakości przetwornik wysokotonowy i lepiej zestrojono zwrotnicę tak że najmniejsze m-ki były w swojej klasie głośnikami bardzo dobrymi jeżeli nie wybitnymi. W serii fusion pojawiły się oszczędności co niestety przełożyło się na uzyskany dźwięk.
Ja bym tych z aukcji po prostu nie brał, zapolowałbym na M1 lub jeszcze lepiej R1 (taka ekskluzywna wersja serii M). Cena w zależności od stanu zachowania i kolorystyki od 300 nawet do 600 zł.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka jest realna wartość tych monitorów?

#3

Post autor: kielek »

Dzięki Jack ;) Czyli mam polować na M1 (M2 też mi doradzano).Chciałem monitory zawiesić na uchwytach,ale tyle co mi radzono to może byc problem,bo M1(i M2 też) mają bass reflex z tyłu i wymagana jest odległość od ściany,a wtedy musiały by stać na standach a to nieco komplikuje sytuację.Wziąłem te pod uwagę właśnie ze względu na przedni bass reflex(rozważałem też monitory Missiona z tego samego powodu),ale skoro są wyraźnie "słabsze" od polecanych przez Ciebie M1 to sobie odpuszczę.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka jest realna wartość tych monitorów?

#4

Post autor: kielek »

Korzystając z okazji to czy te warte są licytacji? http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-ta ... 94537.html
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Jaka jest realna wartość tych monitorów?

#5

Post autor: Robert007Lenert »

Wygladaja na zadbane. W mojej ocenie warto.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka jest realna wartość tych monitorów?

#6

Post autor: kielek »

Dzięki Panowie za rady :)
ODPOWIEDZ