Kolumny do 500 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#46

Post autor: atylla »

http://allegro.pl/show_item.php?item=2672672116 szukam głośników do takiego cacka i takie pytanie 4 czy 8 ohm?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#47

Post autor: Wojtek »

atylla pisze:i takie pytanie 4 czy 8 ohm?
W sumie to obojętnie, bo nawet z 4 ohm sobie ten amplituner poradzi.

Czyli szukasz kolumn do Pioneer SX-838 do 500 złotych?
Zero oczekiwań czy też wytycznych? Gabaryty, muzyka? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#48

Post autor: atylla »

uuuu, no jasne mają grac możliwie najładniej;)
ale do rzeczy - muzyka, od punka do opery (częściej punk:), kolumny monitory podstawkowe.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500zl

#49

Post autor: kielek »

W punku( i nie tylko ;) ) nieźle sprawdzają się Mission'y .Lubię też taką muzę i synowi zapodałem 701,co prawda to takie nieco gabarytowo większe podstawkowce,ale ogólnie Mission charakteryzuje się dosyć szybkim i mocnym basem a to przy tej odmianie rocka uważam za ważne.Nieco gorzej grają górą,ale w wypadku tego akurat konkretnego modelu bardziej wina "wysokotonowców" rodem z Tonsila.Proponuję rozejrzeć się w nieco starszych modelach rodem w całości z UK.
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Re: Kolumny do 500zl

#50

Post autor: atylla »

kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500zl

#51

Post autor: kielek »

Osobiście ich nie słyszałem,więc nie mogę się do nich odnieść.Opinie na Audiokarmie pochlebne,więc powinny być ok.,choć w tym konkretnym przypadku widać,że jeden głośnik jest po jakichś "przejściach" i trudno określić po focie czy wszystko jest w porządku.Poczekaj zresztą z propozycjami na naszych ekspertów(Wojtek,Winters itp). Moja opinia na temat Missionów jest na podstawie tego co gra u syna i tego co wcześniej poczytałem sobie w necie i uważam,że w dużej mierze jest to zgodne.Poza tym nie wiem jak te kolumny zgrały by się z Twoim Pioneerem.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 500zl

#52

Post autor: Winters »

Missiony byłyby w porządku, ale cena za tą parę nie jest okazyjna, jak to u handlarzy na allegro. Osobiście żywię awersję do kupowania sprzętu od takich majstrów. Ten jeden głośnik ma wgniecioną kopułkę przeciwpyłową z tego co widzę - to nie jest żaden problem, ma wpływ raczej tylko na wygląd, a naprawa jest banalna - odkurzacz i precyzyjna końcówka. Tylko uważać, żeby nie wciągnęło nam głośnika ;)

http://allegro.pl/tannoy-611-okazja-sta ... 31032.html - to są świetne kolumny, głośnik dual-concentric z membraną bierną. Precyzyjne, z dość dokładnym basem. Niestety trochę wyjdą poza budżet, ale moim zdaniem warto. Nie są to wbrew pozorom kolumny podłogowe, raczej duże monitory.

http://allegro.pl/jbl-l40-made-in-usa-k ... 25975.html - stary JBL to JBL, w tej parze trzeba wymienić zawieszenie głośników niskotonowych, nie ma z tym problemu - w kraju jest kilka zakładów, które się tym zajmują. Można też zrobić to samemu, nie jest to neurochirurgia.

http://allegro.pl/vintage-high-end-alte ... 65552.html - Altec to legenda jeszcze bardziej prastara niż JBL, porządny model z lat 70., w brzmieniu przypominają produkty Acoustic Research (np. AR-2). Nie wiem tylko czy do punka to będzie dobre, bo to raczej łagodnie brzmiące głośniki.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500zl

#53

Post autor: kielek »

Te Tannoy'e fajnie się prezentują :) Sam mam M1 i grają świetnie,choć najlepiej wypadają raczej w spokojniejszych brzmieniach niż punk. Ogólnie mam słabość do brytyjskiej szkoły brzmienia(zarówno w kwestii kolumn,jak i wzmacniaczy).
Dziwi mnie nieco w tych Altecach ,że w opisie jest że nie były naprawiane ,ani regenerowane,bo wierzyć się nie chce,że 40 letnie zawieszenie z gumy było by idealne?Nie wiem czy mi się wydaje,ale oglądając foto tak chyba do końca nie jest.
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#54

Post autor: atylla »

spoko, punk będzie okazjonalnie i sentymentalnie, nie chcę rozwodu:P
I tannoy i altec mnie kusżą. Tylko tannoy się licytuje i mam obawy o finał, a altec, tak jak kielek pisze - mam podobne obawy;)
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#55

Post autor: Kocewicz »

Przecież guma to nie pianka, jeśli jest regularnie użytkowana, to przeważnie nic się nie dzieje.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#56

Post autor: Robert007Lenert »

Kocewicz pisze:Przecież guma to nie pianka, jeśli jest regularnie użytkowana, to przeważnie nic się nie dzieje.
Kocewicz ma 100% racji.
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#57

Post autor: atylla »

hm....40 letnia gumka...np. w antykoncepcji się może nie sprawdzić:) po 50 latach nawet stal w lufach karabinów się rozwarstwia:)
Szukamy dalej:)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#58

Post autor: Robert007Lenert »

W antykoncepcji to moze tak :mrgreen: .Mam "piec" Fendera . ktory ma wiecej niz 40 lat i dostaje ostro na scenie. Glosnik ma zawieszenie z gumy i przez te lata nic a nic mu nie jest. Cantony /jedne z glosnikow jakie mam w domu/ tez maja zawieszenie gumowe i dzialaja bez zastrzezen...a mlode nie sa.
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#59

Post autor: atylla »

o widzisz, to się chyba przekonam:) No nic, idę się potargować o te altec-i :)
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#60

Post autor: atylla »

AAA ważne pytanie-czy przy moim wzmacniaczu lepsze 8 Omh czy 4? Skoro takie obsługuje?
ODPOWIEDZ