Kolumny do 500 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500zl

#61

Post autor: kielek »

Panowie odnośnie tej gumy może i macie rację,tylko sami twierdzicie,że tak się dzieje kiedy guma jest używana a w tym wypadku wątpię by te kolumny były cały czas na chodzie.Poza tym te kolumny już raz zostały niby sprzedane(nie wiadomo czy nie osiągnęły ceny minimalnej),a wygrał je gość z zerowym dorobkiem na allegro.Jak dla mnie to trochę dziwne... Często można poczytać,że co niektórym handlarzom ceny w czasie licytacji podbija rodzina,znajomi itd by wciągnąć do licytacji jakiegoś napalonego jelenia.Warto by dopytać dlaczego są drugi raz w sprzedaży.
http://allegro.pl/vintage-high-end-alte ... 56291.html
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2012, 19:39 przez kielek, łącznie zmieniany 1 raz.
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#62

Post autor: atylla »

Dzięki kielek, to rozsądne co mówisz-odpuszczę sobie, szukam dalej.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Kolumny do 500zl

#63

Post autor: Winters »

kielek pisze:Panowie odnośnie tej gumy może i macie rację,tylko sami twierdzicie,że tak się dzieje kiedy guma jest używana a w tym wypadku wątpię by te kolumny były cały czas na chodzie.Poza tym te kolumny już raz zostały niby sprzedane(nie wiadomo czy nie osiągnęły ceny minimalnej),a wygrał je gość z zerowym dorobkiem na allegro.Jak dla mnie to trochę dziwne... Często można poczytać,że co niektórym handlarzom ceny w czasie licytacji podbija rodzina,znajomi itd by wciągnąć do licytacji jakiegoś napalonego jelenia.Warto by dopytać dlaczego są drugi raz w sprzedaży.
http://allegro.pl/vintage-high-end-alte ... 56291.html
Zawieszenia z gumy są trwałe, oczywiście następuje jakaśtam degradacja przez lata, ale wpływ na dźwięk nie jest duży. Tym bardziej widać, że mamy tutaj do czynienia ze sprzętem zadbanym.

Co do tej aukcji - mogło to być ostateczne podbicie przez samego sprzedającego, który uznał, że cena jest za niska, a nie chciało mu się zapłacić kilku złotych za ustawienie ceny minimalnej. Dopytać można, ale nie widzę, żeby to miało jakiś wielki wpływ na wybór tych kolumn.
DIOMEDES KATO
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#64

Post autor: atylla »

ale co sądzicie o parametrach?
Mogę arabską metodą zapytać go czy za 300 pln też są do wzięcia.
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#65

Post autor: atylla »

kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500zl

#66

Post autor: kielek »

W opisie facet ma,że kosztowały 495 marek niemieckich,tyle że NRD-owskich :D Jakoś nie przypominam sobie,by produkty Hi-Fi rodem ze wschodnich Niemiec brylowały na salonach audiofilskich ;)
Masz wintydżowy amplituner,więc wskazane jest mieć do tego kolumny z tego okresu.Podobnie jak Jack nie jestem wielkim fanem takiego sprzętu,choć wiem że w tym okresie robiono dobre i trwałe sprzęty,i szanuję ludzi którzy się w tym lubują. Na aukcji były/są Tannoye R1 w zbliżonej cenie,które by zapewne nosem wciągnęły te NRD-owskie cuda,tyle że to są to raczej współczesne kolumny...
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#67

Post autor: atylla »

Co racja, to racja....szukamy dalej;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 500zl

#68

Post autor: Winters »

Jak mają być stare i dobre to rozważyłbym:

- ALTEC Capri

- http://allegro.pl/vintage-klh-thirty-on ... 79012.html - maskownice do małej naprawy, nie jest to raczej duży problem

- http://allegro.pl/monitory-braun-l730-1 ... 50877.html
DIOMEDES KATO
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#69

Post autor: atylla »

no te alteci, owszem rozważam, te brauny też mi się podobają (chociaż nie kojarzę ich w audiofilskich rozważaniach?) . Lepsze 4 ohm? czy 8? może to lamerskie pytanie, ale nie znam odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#70

Post autor: Wojtek »

Rozbawiła mnie ta gadka o gumowym zawieszeniu :) Materiał jest dość trwały, to wystarczy.
atylla pisze:Lepsze 4 ohm? czy 8? może to lamerskie pytanie, ale nie znam odpowiedzi:)
W sumie powtarzasz się nieco, bo już się o to pytałeś pod kątem amplitunera.
Powtarzam, że praktycznie nie powinieneś na to jakoś mocno zwracać uwagi.
Z drugiej strony, teoretycznie przy 4 ohm jest nieco więcej zniekształceń sygnałowych.
Ogółem nie ma chyba dobrego argumentu dlaczego nie rozważać kolumn o impedancji niższej niż 8 ohm, w sytuacji kiedy wzmacniacz je pociągnie.
atylla pisze:(chociaż nie kojarzę ich w audiofilskich rozważaniach?)
A to już długo w tym siedzisz? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#71

Post autor: atylla »

właśnie o to mi chodzi -wzmacniacz 4 ohm, to dla" dobra dźwięku", kolumny też lepiej 4 niż 8, tak?
Długo,nie długo:) po prostu niewpadłem na taką markę, ale jak człowiek przebiera w mercedesach, może przegapić fakt istnienia bugatti;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#72

Post autor: Wojtek »

atylla pisze:to dla" dobra dźwięku", kolumny też lepiej 4 niż 8, tak?
Nie. Źle to sobie tłumaczysz :)
Już w tamtych czasach takim standardem dla kolumn była impedancja 8 ohm (pod ten parametr są też podawane pozostałe parametry techniczne). Jedynie przy kolumnach 8 ohmowych wzmacniacz da radę pociągnąć 2 pary kolumn (jeśli Cię to interesuje).
Głośniki 4 ohm ciągną też więcej prądu, przez co wzmak się bardziej grzeje, itp. itd.

Dlatego to, że wzmacniacz jest w stanie pociągnąć jedną parę 4 ohmową nie znaczy to, że taka kolumna będzie ogólnie lepszym wyborem od innej kolumny z wyższą impedancją.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Re: Kolumny do 500zl

#73

Post autor: atylla »

dzięki, to jest odpowiedź:) szukam dalej:)
atylla
Posty: 76
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:42

Kolumny do 500zl

#74

Post autor: atylla »

Towarzysze!
Przyszedł amplituner-okazało się, że jedyna opcja to głośniki podłogowe, nie ma miejsca na podstawkowe;)
Co polecacie?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500zl

#75

Post autor: kielek »

Ale podstawkowe są przecież mniejsze :shock:
ODPOWIEDZ