Kolumny do 500 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500 zł

#496

Post autor: kielek »

Missiony są ok. Miałem je kilka latek. Fajny basik ,bardzo dynamiczne i super do rocka,''gwizdki'' co prawda tonsilowskie,ale tragedii nie ma ;)
Ard
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2015, 09:34

Kolumny do 500 zł

#497

Post autor: Ard »

Wczoraj ktoś przelicytował mój pierwszy wybór, Tannoy Mercury M2 (poszły za ~760zł). Kolejnym był KEF 140, które wciąż widnieją na allegro (~480-550zł). Czy to dobry wybór, czy jednak jest coś przyjemniejszego?

http://allegro.pl/kef-k-140-swietne-bry ... 94219.html
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500 zł

#498

Post autor: kielek »

760 zł za M2 :shock: no ładnie...
Te Kefy to takie porządne budżetówki,nic wybitnego ale też nie jest to chłam. Z uwagi na charakter brzmienia i obudowę zamkniętą bedą miały mniej basu. Wszystko zależy co je będzie napędzać oraz w jakim pomieszczeniu mają grać.
Ard
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2015, 09:34

Re: Kolumny do 500 zł

#499

Post autor: Ard »

kielek pisze:760 zł za M2 :shock: no ładnie...
Chyba kwestia tego, że ładne zdjęcia były ;) Stan nieskazitelny.
kielek pisze:Te Kefy to takie porządne budżetówki,nic wybitnego ale też nie jest to chłam. Z uwagi na charakter brzmienia i obudowę zamkniętą bedą miały mniej basu. Wszystko zależy co je będzie napędzać oraz w jakim pomieszczeniu mają grać.
Nie mam czym napędzać. Zaczynam od kolumn, potem wzmak i gramofon. Nie mam specjalnych wymagań co do wszystkiego. Budżet to ~1500zł (na całość). Sprzęt będzie leżał na dość sporym biurku w ~13m2 pokoju. Chciałbym po prostu podłączyć jeszcze komputer do tego.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500 zł

#500

Post autor: kielek »

Jeśli w takim pokoju to powinny wystarczyć.
Kolumny i gramofon na jednym biurku to nie jest dobry pomysł( chodzi o drgania przenoszone przez kolumny będą mialy zły wpływ na gramofon)
Ard
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2015, 09:34

Kolumny do 500 zł

#501

Post autor: Ard »

W sumie fakt, nikt mi wcześniej uwagi nie zwrócił, a to przecież istotne. Na szczęście mogę sobie to rozmieścić bez większych problemów, więc o to się nie martwię. Na początku muszę zmontować zestaw :)

Może ktoś jeszcze coś poleci? Grana muzyka to przede wszystkim rock/metal. Budżet do ~500zł. Może wspomniane wcześniej CANTON GLE 60? Niestety jestem zupełnie lewy jeżeli o to wszystko chodzi. Obecnie korzystam z leciwej mini wieży i chciałbym zbudować sobie takie 'budżetowe' cudo, aby poczuć zasadniczą różnicę ;)

Ps. Te wszystkie moce, impedancje to dla mnie czarna magia, mam wrażenie, że będę miał nawet problem, aby odpowiednie kable kupić do podłączenia tego wszystkiego. Trochę wstyd :oops:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500 zł

#502

Post autor: kielek »

Na Cantonach się nie znam,ale możesz też szukać coś z Mission.
Co do kabli to kup dwa równe odcinki z porządnej miedzi o przekroju 1,5 mm kw.
Impedancją na razie się nie martw,pierw coś kup a wtedy dalej Cię tu pokierują.
Pamiętaj by rozstawione kolumny były na jednej wysokości,najlepiej by przy odsłuchu tweetery kolumn były na wysokości uszu a rozstaw między nimi to ok.1.80 ~ 2 m.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Kolumny do 500 zł

#503

Post autor: Acia »

Po przeczytaniu różnych postów wyszło mi, że zadowalające mnie wizualnie kolumny to Tannoy, Mission lub Luxman czy to za wysoka półka myślicie? Czy to nie w poście do 500zł? Przypomnę posiadam Luxmana Pd 370 i wzmacniacz Luxman L5, plus wkładka Shure M75 i niestety to wszystko gra w tej chwili z kolumnami Rega:) Technicznie nie znam się na kolumnach, nie wiem czym różnią się monitory od kolumn a czym od głośników, jak zupełnie nie mam pojęcia o ich mocy. Ja nie potrzebuję czegoś extra mocnego, mój pokój ma może z 25 m te Rega jeżeli chodzi o głośność w zupełności mi wystarczają ale chciałabym coś co zmiękczy dźwięk na bardziej dywanowy:) Nie potrzebuję nic co wzmocni mi jeszcze bardziej bas:)Nie będę kupowała teraz tego sprzętu bo potrzebuję co najmniej 2 miesiące na odłożenie(mam też inne priorytety) dlatego chciałabym wiedzieć abyście trochę zawęzili moje pole poszukiwań i polecili mi np jakiś konkretny jeden model. Luxmanów chyba nie da się tak znaleźć szybko bo już szukałam a reszta która jest wypisana jest super droga albo tak stara, że nie ufam sprzedawcom:)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500 zł

#504

Post autor: kielek »

Musisz powiedzieć jakie konkretnie modele Cię interesują,bo Tannoy czy Mission tych kolumn trochę naklepali.Wiele i to baardzo wiele zależy od ustawienia,miejsca odsłuchu i ogólnie akustyki pomieszczenia,więc te 25 m kw. to jak dla mnie nie jest wystarczającym parametrem.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Kolumny do 500 zł

#505

Post autor: Acia »

kielek pisze:Musisz powiedzieć jakie konkretnie modele Cię interesują,bo Tannoy czy Mission tych kolumn trochę naklepali
ale ja nie wiem jakie:) Widziałam parę modeli na różnych stronach i blogach i po prostu ich stylistyka mi przypadła do gustu, większość pewnie niedostępna w Polsce. To jest tak,że często znajduję sobie coś w internecie co mi się podoba potem staram się dowiedzieć czy to jest dobre i to kupić. Niestety nie mogę od tej drugiej strony zacząć bo mi bracia wmawiali, że najlepsze kolumny to są od Manty a najlepszy dźwięk to jest cyfrowy i nic tego nie przebije :D więc z braćmi sobie już na ten temat nie pogadam. Co do akustyki pomieszczenia to jest to temat zupełnie niezgłębiony przeze mnie i trochę odsunięty na bok, mam tak zagospodarowany pokój, że to jest jedyne miejsce gdzie może stać gramofon a co za tym idzie kolumny grają sobie jakieś 4 metry do przodu w stronę okna, niestety w bok odchodzi druga część pokoju do której te głośniki stoją już bokiem ale że są kwadratowe i nieporęczne innej opcji dla nich nie ma, plus nie planuję nic podwieszać pod sufitem ani nad ziemią gdziekolwiek bo po prostu nie pasuje mi to do wystroju.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 500 zł

#506

Post autor: kielek »

A może zacznijmy od początku,czyli jakie masz te Regi( co to za model) i czego Ci brakuje w ich brzmieniu?
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Kolumny do 500 zł

#507

Post autor: Acia »

Ha, wpisałam Rega a mi chodziło o Rema:) nie wiem skąd mi ta Rega wskoczyła. Tak to wygląda jak w tej aukcji.
186016515_1_644x461_kolumny-rema-hifi-rybnik.jpg
One są nijakie, wszystko mi brzmi bylejak, stąd dochodziłam do wniosku, że może wkładkę zmienić ale tak naprawdę to te głośniki to najsłabsze ogniwo tego zestawu. Chciałabym mieć takie miękkie brzmienie, nie wiem jak to wytłumaczyć, bardziej przestrzenne i nie wkurzające. Jeżeli chodzi o kolumny, które mi się podobają to wybrałam takie chyba najbardziej znane ale wybrałam je jak już pisałam ze względu na wygląd, jak jest opcja kupienia czegoś w tej cenie całkiem dobrego i ładnego to jestem chętna. Wizualnie chciałabym aby było coś takiego.
5566[2].jpg
Kingdom 15.jpg
pr-prec62-01.jpg
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Kolumny do 500 zł

#508

Post autor: zbyszek1982 »

Te Twoje kolumny stoją normalnie na podłodze?
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Kolumny do 500 zł

#509

Post autor: Acia »

mają podkładki z filcu :oops:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Kolumny do 500 zł

#510

Post autor: zbyszek1982 »

W takim razie, nic dziwnego, że masz za dużo basu. Postaw je chociaż na stołkach. Od razu usłyszysz zmianę.
ODPOWIEDZ