Głośniki komputerowe do 200 złotych

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
lowca_makaronow
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2010, 19:48

Głośniki komputerowe do 200 złotych

#1

Post autor: lowca_makaronow »

Nieczęsto goszczę na forum, ale trochę gotówki mi ostatnio skapnęło i zaczynam kompletować sprzęt audio różnego rodzaju. Oczywiście nie wszystko na raz (jak nie wiadomo o co chodzi...). Będą mi potrzebne m.in. nowe kolumny do mojej "wieży" oraz odtwarzacz do kompaktów, ale to potem.

Na chwilę obecną chcę zainwestować w na prawdę solidny zestaw do komputera (niestety nie wszystko mogę mieć na winylu/kompakcie, więc z tego znienawidzonego wynalazku szatana zwanego mp3 muszę korzystać względnie często), dlatego chciałbym zasięgnąć rady ludzi mądrzejszych i bardziej ogarniętych w temacie niż ja. Na ten cel mam:

200 PLN

poszukiwany zestaw 2.0 lub ewentualnie z subuferem,

słucham głównie:
klasycznego bluesa, bluesa z chicago, soulu, wszystkiego, co pojawiło się w muzyce rockowej w latach 60' o 70'

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe

#2

Post autor: Wojtek »

Może wyjdę tutaj na ignoranta, ale jak dla mnie wszystkie zestawy głośników komputerowych brzmią tak samo ;)

Logitech i Creative Labs (ich oddział w Cambridge zajmuje się głośnikami) słyną z dobrej jakości głośników komputerowych.


A nie pomyślałeś może o połączeniu komputera z wieżą? Czy może nie jest to technicznie możliwe (sprzęty w innych pokojach itd.)?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Głośniki komputerowe do 200 złotych

#3

Post autor: eenneell »

lowca_makaronow pisze: Na ten cel mam:

200 PLN
Mr Wojtek ma rację!
lepiej mieć ampl+"kolumienki" niż kombinować pod komputer :!: :?: mp3 też "zyska" :)
lowca_makaronow
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2010, 19:48

Re: Głośniki komputerowe do 200 złotych

#4

Post autor: lowca_makaronow »

W sumie chyba racja, żeby podłączyć kompa do wzmacniacz, więc teraz poszukiwania zmieniają obiekt. Przed wszystkim muszę upolować odpowiednio długi kabel (tak na spokój z 4/5 metrów), ale przede wszystkim kolumny.

Mój wzmacniacz to keenwood ka-4004.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki komputerowe do 200 złotych

#5

Post autor: Wojtek »

lowca_makaronow pisze:Przed wszystkim muszę upolować odpowiednio długi kabel (tak na spokój z 4/5 metrów)
Spokojnie można dostać dobry kabel 2xRCA-2xRCA o tej długości. Ja nawet mam taki 10m ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
lowca_makaronow
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2010, 19:48

Re: Głośniki komputerowe do 200 złotych

#6

Post autor: lowca_makaronow »

Racja, właśnie sprawdziłem allegro i kable są bez problemu a przejściówkę na mini jacka już mam. Teraz kolumny. Najlepiej coś starszego.
lowca_makaronow
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2010, 19:48

Głośniki komputerowe do 200 złotych

#7

Post autor: lowca_makaronow »

PYTANIE POBOCZNE:

Czy, jeżeli tymczasowo będę chciał słuchać kompaktów przez komputer podłączony do wzmacniacz, to stracę dużo na jakości? Innymi słowy, czy odtwarzacze wbudowane w komputery są z reguły przyzwoitej jakości?
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Głośniki komputerowe do 200 złotych

#8

Post autor: Krzyś »

lowca_makaronow pisze:PYTANIE POBOCZNE:

Czy, jeżeli tymczasowo będę chciał słuchać kompaktów przez komputer podłączony do wzmacniacz, to stracę dużo na jakości? Innymi słowy, czy odtwarzacze wbudowane w komputery są z reguły przyzwoitej jakości?
jeżeli przetwarzaniem dźwięku na postać analogową zajmie się czytnik CD/DVD/Blu-Ray zamontowany w komputerze, to dużo stracisz (taka sytuacja będzie miała miejsce np. w przypadku, gdy podłączysz wzmacniacz do wyjścia słuchawkowego na przednim panelu napędu optycznego, albo użyjesz programiku odtwarzającego płyty "analogowo" przy pomocy kabelka wychodzącego z napędu optycznego i wchodzącego do karty dźwiękowej.

W ten sposób działają programy odtwarzające muzykę z kompaktów przy pomocy podsystemu MCI (np. starsze wersje Odtwarzacza CD, prawdopodobnie również Winamp).

Jeżeli będziesz odtwarzał płytę "cyfrowo" - program będzie odczytywał ścieżki z kompaktu w postaci cyfrowej - to wtedy wszystko zależy od jakości karty dźwiękowej. Karty Creative podobno są w miarę dobre, choć oczywiście można znaleźć i lepsze (tak nawiasem mówiąc to Creative sprzedaje tanie karty na USB mające jedynie wyjście i wejście RCA do wieży za ok. 200 zł).

W ten drugi sposób może działać np. Windows Media PLayer (on ma gdzieś checkboxa do wyboru sposobu odtwarzania kompaktów).

Jedyny problem przy odtwarzaniu "cyfrowym" może być taki, że przy odtwarzaniu kompaktu może trochę przeskakiwać etc (duże szybkości obrotowe napędu w połączeniu z porysowaną płytą, albo wręcz kiepsko nagraną (=z dużą szybkością) kiepskiej jakości płytą CD-R) - dlatego mimo wszystko lepiej zgrać płytę na dysk twardy jakimś programem (polecam Exact Audio Copy) i ewentualnie skompresować bezstratnie (choć przy dzisiejszych pojemnościach dysków twardych różnica między zajmującymi 500 MB plikami wav i zajmującymi 250 MB plikami flac nie gra dużej roli).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
lowca_makaronow
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2010, 19:48

Re: Głośniki komputerowe do 200 złotych

#9

Post autor: lowca_makaronow »

Dzięki, Krzyś za wyczerpującą i fachową odpowiedz. Dzięki niej doszedłem do wniosku, że daruję sobie odtwarzanie kompaktów na kompie.
ODPOWIEDZ