Kolumny do 500 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
franek
Posty: 33
Rejestracja: 06 gru 2012, 00:54

Re: Kolumny do 500zl

#136

Post autor: franek »

Dzięki eenneell.
Te Celestiony wyglądają ciekawie. Robert też sugerował jakieś angielskie. Aukcja potrwa jeszcze7 dni. Ile warto za nie dać (przesyłka 100zł)?
franek
Posty: 33
Rejestracja: 06 gru 2012, 00:54

Kolumny do 500zl

#137

Post autor: franek »

Witam ponownie. Nikt nie wspomniał o :
franek pisze:2. YAMAHA NS-G10
http://allegro.pl/kolumny-yamaha-ns-g10 ... 28914.html
3. JVC S-P33 BE
http://allegro.pl/2-kolumny-jvc-s-p33-b ... 74869.html
Wnioskuję więc, że nie są warte uwagi ?
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Kolumny do 500zl

#138

Post autor: Excalibue »

Z wszystkich wymienionych, wybrałbym Bang Olufsen'y s80. Miałem oczko wyższy model i są naprawdę dobre, szczególnie na średnicy, nieco przyciemnione na górze i z masywnym dolnym pasmem ( w s80 pewnie będzie nieco odchudzony ).
Tylko te membrany w niskotonowym mi się nie podobają, nie jestem pewny czy do końca są oryginalne..
http://allegro.pl/bang-olufsen-mc120-2- ... 81972.html tutaj masz opis jak grają i ogólną budowe. ( Nie koloruje opisów przy sprzedawaniu przedmiotów : ) )
Teraz zmieniłem na Monitor Audio MA202 i co prawda góra pasma jest lepsza ( jasna i analityczna ), ale już barwa nie ta..
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
franek
Posty: 33
Rejestracja: 06 gru 2012, 00:54

Re: Kolumny do 500zl

#139

Post autor: franek »

Dzięki Excalibue. Wypowiedzi Twoje oraz Roberta i eenneella spowodowały, że zdecydowałem się na ...BEOVOX S 45. Pozwolisz, że zacytuję tu fragment opisu z Twojej aukcji: "Jeżeli ktoś godzi się na podbrawienia i lubi jasne i detaliczne brzmienie to lepszym wyborem będzie seria S45/S75." Jasne i detaliczne brzmienie - tego szukam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#140

Post autor: Wojtek »

franek pisze:Wnioskuję więc, że nie są warte uwagi ?
Nie specjalnie :)

Daj znać jak już Beovoxy dojdą i je podłączysz ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
franek
Posty: 33
Rejestracja: 06 gru 2012, 00:54

Kolumny do 500zl

#141

Post autor: franek »

Dam znać
franek
Posty: 33
Rejestracja: 06 gru 2012, 00:54

Re: Kolumny do 500zl

#142

Post autor: franek »

Głośniki dotarły w poniedziałek.
Rozpakowałem... No tak, trzeba będzie delikatnie przeszlifować fornir i pomalować. Podstawkom również przyda się trochę farby. Podłączyłem. Na początek "Made in Japan" - winyl. Przesłuchałem 3 strony. Brakuje basu. Ale za to średnica!!!. Następnie: "Echoes" Pink Floyd (cd), Bob Dylan (cd). Później były winyle; Yes "Relayer", The Shadows, "Marek i Wacek grają utwory romantyczne", Led Zeppelin II oraz The Beatles tzw. "Red Album" i The Beatles 1 (cd). Po takiej dawce miałem mętlik w głowie. Przepięknie brzmiał duet Marek i Wacek. Jedyne co mi przeszkadzało to lekkie trzaski wynikające z jakości płyty. Dylana słuchało się bardzo przyjemnie, tylko w "All Along The Watchtower" harmonijka, była momentami dość agresywna. "Relayera" słuchałem na raty. Pierwsza strona i dominacja wysokich tonów. Później były następne płyty i wróciłem do "Relayera" strona 2. Dużo lepiej. W "Made in Japan" (i nie tylko) pojawiło się dużo szczegółów, których wcześniej nie słyszałem. Rock stał się jakby lżejszy.
Wnioski. Będę musiał się do nich przyzwyczaić. Troszkę brakuje mi basu, ale za to jest on bardzo czysty. Głośniki są bardzo detaliczne we wszystkich pasmach. Super stereo... Takie są moje pierwsze odczucia. Dodam, że w zasadzie jestem laikiem w tym temacie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze tych głośników.
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Kolumny do 500zl

#143

Post autor: Excalibue »

Ostrzegałem, że grają jasnym brzmieniem : ) Być może s80 lepiej by Ci pod pasowały, ale teraz to już tylko gdybanie.
Po jakim czasie na pewno się przyzwyczaisz. Ewentualnie można spróbować przestawić kolumny, bas może uciekać w miejscach odsłuchu.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#144

Post autor: Wojtek »

Ja po samej konstrukcji S45 nie spodziewałbym się zbytnio mocnego basu, tak więc nie ma co się dziwić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Kolumny do 500zl

#145

Post autor: Rajfal »

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich!
Do rzeczy, miałem kolumny Heco professional 450, jednak nieszczęśliwy wypadek spowodował, że już ich nie mam. Teraz chciałbym kupić coś co będę mógł postawić w miejsce Heco. Nazbierałem 400zł i do takiej kwoty szukam kolumn. Przede wszystkim chciałbym, żeby nowe kolumny grał lepiej od poprzednich, bo jak już zmieniać to na coś lepszego. Jeżeli chodzi o wymagania to żeby głębokość nie przekraczała 27cm i jak już będzie bass reflex to z przodu. Myślałem o Pionieer HPM-30, Yamaha NS-144 i Summit softline hs-500. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 500zl

#146

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Kolumny do 500zl

#147

Post autor: Rajfal »

Przyznam szczerze, że podobają mi się i to bardzo. Lepiej to zagra od moich byłych Heco?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 500zl

#148

Post autor: Wojtek »

Rajfal pisze:Lepiej to zagra od moich byłych Heco?
Raczej tak :) Śmiało próbuj licytować.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Kolumny do 500zl

#149

Post autor: Rajfal »

A od Magnatów zero 4?
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Kolumny do 500zl

#150

Post autor: Rajfal »

Wygrałem te kolumny. Cena trochę przekroczyła mój budżet, razem z przesyłką 450zł. Jak dojadą to opiszę wrażenia. Dzięki Panowie za pomoc.
ODPOWIEDZ