Jakie kolumny do 300 zł?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chelepperro
Posty: 27
Rejestracja: 14 lis 2012, 10:31
Lokalizacja: Jarosław

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#121

Post autor: chelepperro »

chelepperro pisze:Witam
Posiadam ostatnio zakupiony Optonica SM-1616 bedący fundamentem do mojego przyszłego zestawu słuchania czarnego krążka.
Może poradzicie coś do 300-400 zł. :D
Oczywiście mówimy o używka(najlepiej lata 70 ,80)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jakie kolumny do 300zł?

#122

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Jakie kolumny do 300zł?

#123

Post autor: Stelma »

znalazłem takie oto leciwe marantze HD 440
http://allegro.pl/wysokiej-jakosci-kolu ... 64000.html

mam na podorędziu u siebie model 770 i nie zamieniłbym na inne no ewentualnie na wyższy z tej serii :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
chelepperro
Posty: 27
Rejestracja: 14 lis 2012, 10:31
Lokalizacja: Jarosław

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#124

Post autor: chelepperro »

zdecydowałe się na CELESTION 120.Cóż,zotał do zestawu tylko gramofonik :D
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#125

Post autor: Florek »

Zastanawiam się nad takim typem Grundig Box fl10.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2818512554

Co sądzicie? Przeznaczenie: do wzmacniacza o mocy 60/85 W i pokoju 25 m2.

PS. Juz się nie zastanawiam, bo kupiłem, ale i tak jestem ciekaw Waszego zdania.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jakie kolumny do 300zł?

#126

Post autor: Robert007Lenert »

Ja jestem ciekaw jak to zagra.... bo konstrukcja mocno dyskusyjna.
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#127

Post autor: Florek »

Robert007Lenert pisze:Ja jestem ciekaw jak to zagra.... bo konstrukcja mocno dyskusyjna.
Przyznaję, że konstrukcja jest niebanalna, ale właśnie gdy piszesz, że jest dyskusyjna to na tę dyskusję liczę. A jeszcze bardziej na doświadczenia. Nawet z podobnymi płaskimi konstrukcjami.

Osobiście liczę też, że kolumny zagrają ładnie i równie ładnie będą wyglądać, ale to się ma okazać jutro. Ja będę mógł jedynie powiedzieć czy mi się podoba, bo to moje pierwsze większe kolumny. Opinie użytkowników na temat tych kolumn w necie zachodnim są bardzo pozytywne, w szczególności jeśli chodzi o średnie i wysokie tony, za to przyznają, że bardzo niskich basów z siebie nie wydają, zakres to 40-25000 hz(mnie to akurat nie przeszkadza, jeżeli tylko będą grały wyraźnie). Chwalone są za bezproblemową ustawialność (np. brak konieczności zapewnienia z tyłu dużej przestrzeni, możliwość powieszenia na ścianie).Początkowa cena około 1000 DM w latach 1978-1979, słuszna waga kompletu ok. 30 kg, mogą świadczyć o dobrej początkowej jakości. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#128

Post autor: Robert007Lenert »

To podziel sie koniecznie opinia. Ja jestem zwolennikiem malych monitorow. Nie cierpie zdudionego basu. Przyznaje, ze te kolumny ladnie sie prezentuja, ale nigdy nie slyszalem tak plaskich dobrze brzmiacych, stad moja ciekawosc. Natomiast wiem, ze malenstwa chocby takie jak Canton Plus S potrafia zaskoczyc brzmieniem. Moze sie okazac ze i tutaj ktos tak to zaprojektowal, ze zagra pieknie. Tego nie wykluczam, ale nie wiem, bo nie znam tych zestawow.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jakie kolumny do 300zł?

#129

Post autor: eenneell »

Florek pisze: Osobiście liczę też, że kolumny zagrają ładnie i równie ładnie będą wyglądać, ale to się ma okazać jutro.
Napisz! Opisz!
i
Robert007Lenert pisze: podziel sie koniecznie opinia
Czekamy!
madlib55
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2012, 13:14

Jakie kolumny do 300zł?

#130

Post autor: madlib55 »

Witam!

Chciałam się poradzić w kwestii doboru odpowiednich kolumn w granicach 300zł. Posiadam gramofon TECHNICS SL-Q2 oraz wzmacniacz TECHNICS SU-V707. Jakie kolumny byłyby Waszym zdaniem godne polecenia? Może udałoby się zaproponować coś konkretnego ;-)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rocketman
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2012, 21:32

Kolumny do Technicsa SU-7700K

#131

Post autor: rocketman »

Hej,

Szukam kolumn do Technicsa SU-7700K (przede wszystkim pod kątem gramofonu, póki co G8010). Cena: około 300 pln, muzyka: głównie klasyka rocka (doors, zeppelin, taka kategoria), pomieszczenie: ok. 20 m2, dość wysokie (mieszkanie w starej kamienicy).

Nawet nie chodzi mi o konkretne modele z allegro (choć byłoby mi miło), ale jakąś taką wskazówkę, w którą stronę iść, czego szukać, jacy producenci, ewentualnie serie - przyznam, że z całego zestawu temat głośników jest dla mnie najtrudniejszy, totalnie czarna magia. Wiadomo, Technics brzmi raczej ciepło (niektórzy użyli by mniej pozytywnego określenia ;) ). Mi to odpowiada, niemniej wydaje mi się, że wolałbym kolumny, które jeżeli już, to odrobinę to brzmienie "podostrzą", a nie rozmiękczą jeszcze bardziej, bo może zrobić się mętnie i smętnie. Jestem jeszcze zupełnym laikiem, mam nadzieję, że zrozumiecie co mam na myśli ;)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do Technicsa SU-7700K

#132

Post autor: Winters »

Witam.
rocketman pisze:ale jakąś taką wskazówkę, w którą stronę iść
Idź tędy:
http://allegro.pl/canton-gle-50-audiofi ... 33519.html
DIOMEDES KATO
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#133

Post autor: Florek »

Robert007Lenert pisze:To podziel sie koniecznie opinia. Ja jestem zwolennikiem malych monitorow. Nie cierpie zdudionego basu. Przyznaje, ze te kolumny ladnie sie prezentuja, ale nigdy nie slyszalem tak plaskich dobrze brzmiacych, stad moja ciekawosc. Natomiast wiem, ze malenstwa chocby takie jak Canton Plus S potrafia zaskoczyc brzmieniem. Moze sie okazac ze i tutaj ktos tak to zaprojektowal, ze zagra pieknie. Tego nie wykluczam, ale nie wiem, bo nie znam tych zestawow.
Kolumny brzmią ładnie, czysto i wyraźnie. Aczkolwiek nie są najmniejsze... Z podstawkami mają 71 cm wysokości i 42 szerokości. Niemniej głębokość ich jest mała, stąd są ustawne. Przyszły wydaje mi się sprawne - niskotonowy gra - dmucha, słychać, średniotonowy gra - brzęczy :), wysokotonowy - nie wiem czy gra, czy to średniotonowy nadrabia, czy też jestem głuchy - puszczałem sygnał z audacity, ale zanika przy 13 tys Hz. Przy słuchawkach bezpośrednio podłączonych do laptopa też zanika przy 13 tys Hz. Jak sprawdzić czy wysokotonowe działają? Od razu zaznaczam, że żaden ze mnie elektronik :)
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#134

Post autor: pawel0777 »

Florek pisze: Jak sprawdzić czy wysokotonowe działają?
Włącz wzmacniacz i nie włączając muzyki zbliż ucho do głośnika jakiś niewielki szum powinien wydawać :)
Robert007Lenert pisze:To podziel sie koniecznie opinia. Ja jestem zwolennikiem malych monitorow. Nie cierpie zdudionego basu. Przyznaje, ze te kolumny ladnie sie prezentuja, ale nigdy nie slyszalem tak plaskich dobrze brzmiacych, stad moja ciekawosc. Natomiast wiem, ze malenstwa chocby takie jak Canton Plus S potrafia zaskoczyc brzmieniem. Moze sie okazac ze i tutaj ktos tak to zaprojektowal, ze zagra pieknie. Tego nie wykluczam, ale nie wiem, bo nie znam tych zestawow.
Mam Philipsy 22ah467 także o takich "cudacznych" proporcjach obudowy .Brzmią naprawdę bardzo dobrze ;)
madlib55
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2012, 13:14

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#135

Post autor: madlib55 »

madlib55 pisze:Witam!

Chciałam się poradzić w kwestii doboru odpowiednich kolumn w granicach 300zł. Posiadam gramofon TECHNICS SL-Q2 oraz wzmacniacz TECHNICS SU-V707. Jakie kolumny byłyby Waszym zdaniem godne polecenia? Może udałoby się zaproponować coś konkretnego ;-)

Pozdrawiam!

co sadzicie o poniższych propozycjach? (do odsłuchu głównie muzyki rap, funk, soul, r&b):

http://allegro.pl/canton-gle-50-audiofi ... 33519.html

http://allegro.pl/kenwood-ls-76-kapital ... 99508.html
ODPOWIEDZ