Kolumny do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
kubak
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2014, 11:30

Re: Kolumny do 1000 zł

#106

Post autor: kubak »

Argument, że się rozsypią jest dość mocno nietrafiony:) Wystarczy, że przetwornik niskotonowy ma zawieszenie które nie parcieje i taki sprzęt będzie służył nawet i 50 lat, o ile nie jest w stanie "ze śmietnika". Sam posiadam kolumny cantona le400 które są z lat 70' i każdy jeden przetwornik gra znakomicie, wygląda jak nowy i będzie grał jeszcze wiele lat. I tak jak kolega wyżej pisze, nie musi to być wcale vintage tylko kilkuletni sprzęt dobrej marki, który o ile jest sprawny, to sam się z wiekiem czasu nie zepsuje, a będzie kosztował ułamek ceny nowszego, gorszego sprzętu. Poczytaj co było polecane w tym wątku i innych, nie ma się czego bać wśród używek.
Awatar użytkownika
mumin44
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwie 2013, 18:58

Kolumny do 1000 zł

#107

Post autor: mumin44 »

Szukam od jakiegoś miesiąca kolumn do ceny jak w temacie. Ale patrzę w alle i nic nie widzę :( Chciałbym aby grały ciepło, basowo i głęboko. Maja grać w pomieszczeniu 20m2. Chciałbym aby to były podłogówki. Będą napędzane Yamahą CR-800. Gdzieś tam z tyłu głowy pojawił mi się pomysł na Pioneery HPM 60. Ale czy spełnią moje założenia??? Może ma ktoś jakiś pomysł? Aha budżet można lekko naginać.
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Kolumny do 1000 zł

#108

Post autor: zaworhc »

Ja posiadam w/w hapeem-ki, metraż zbliżony (22m) chyba tylko rodzaj słuchanej muzyki inny ;) Jestem z nich bardzo zadowolony. Myślałem z początku, że będzie może za mało basu ale srodze się myliłem ;) Jak możesz je wcześniej sprawdzić to myślę, że zostaniesz kolejnym ich użytkownikiem ;)
Awatar użytkownika
mumin44
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwie 2013, 18:58

Kolumny do 1000 zł

#109

Post autor: mumin44 »

Obecnie na alle są dwa takie komplety (od tego samego gościa btw.)

http://allegro.pl/pioneer-hpm-60-1-0514 ... 13072.html

http://allegro.pl/pioneer-hpm-60-2-0514 ... 28128.html

Pytanie tylko, czy cena nie jest przegięta i czy ich stan techniczny jest spoko tzn. głośniki są oryginalne itp.? Może ktoś mógłby rzucić okiem?

@zaworhc: jakiej muzy słuchasz? Ile dałeś za swoje hmp?
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Kolumny do 1000 zł

#110

Post autor: zaworhc »

Głośniki są oryginalne i ogólnie w niezłym stanie wizualnym (oby technicznie wszystko było oki). Ja za swoje dałem 800 zł, bo nie było chętnych, więc spróbuj ponegocjować.
Słucham przede wszystkim hardcore/punk.
Udanych zakupów ;)
Awatar użytkownika
madziasta
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2014, 20:44

Re: Kolumny do 1000 zł

#111

Post autor: madziasta »

kubak pisze:Argument, że się rozsypią jest dość mocno nietrafiony:) Wystarczy, że przetwornik niskotonowy ma zawieszenie które nie parcieje i taki sprzęt będzie służył nawet i 50 lat, o ile nie jest w stanie "ze śmietnika". Sam posiadam kolumny cantona le400 które są z lat 70' i każdy jeden przetwornik gra znakomicie, wygląda jak nowy i będzie grał jeszcze wiele lat. I tak jak kolega wyżej pisze, nie musi to być wcale vintage tylko kilkuletni sprzęt dobrej marki, który o ile jest sprawny, to sam się z wiekiem czasu nie zepsuje, a będzie kosztował ułamek ceny nowszego, gorszego sprzętu. Poczytaj co było polecane w tym wątku i innych, nie ma się czego bać wśród używek.

Mąż był nieugięty, uparł się na nowe i takie też kupiliśmy. Ale tak po Bożemu - poszliśmy z naszym wzmacniaczem i płytami na odsłuch, więc wiem co kupiłam. Jeszcze nie wyszłam z szoku jaka potrafi być różnica między kolumnami z tej samej półki cenowej. Oczywiście budżet przewalony :oops: ale dźwięk jest niesamowity. Dzięki za dotychczasowe rady, teraz będzie trzeba dokupić do zestawu gramofon ;) Ale to już w innym wątku:)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumny do 1000 zł

#112

Post autor: Reymont »

Aktualana aukcja:
http://allegro.pl/pioneer-hpm-700-unika ... 22316.html

Aukcja zakończona na początku sierpnia (sorry za jakość screena)
1.jpg
Albo licytujący nie zapłacił, albo z kolumnami jest coś nie tak i zostały zwrócone. Radzę być czujnym jeśli ktoś licytuje ;)
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Kolumny do 1000 zł

#113

Post autor: pawel0777 »

...albo była sztucznie napędzana przez znajomych :D w nadziei,że trafi się jakiś "snajper".Sam bym się kiedyś wkręcił w taki cyrk :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumny do 1000 zł

#114

Post autor: Reymont »

pawel0777 pisze:...albo była sztucznie napędzana przez znajomych :D w nadziei,że trafi się jakiś "snajper".Sam bym się kiedyś wkręcił w taki cyrk :)
hehe no tak, też jest taka opcja :)
Awatar użytkownika
lukaszn
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2014, 09:37

Sugestie w doborze monitorów / kolum

#115

Post autor: lukaszn »

Witam, jestem nowicjuszem na forum :)

Prosił bym o poradę w kwestii doboru kolumn do wzmacniacza / amplitunera yamaha rx-v 465 - przeznaczenie to odsłuch referencyjny / studyjny.
W tym celu szukam kolumn / monitorów bliskiego lub średniego pola, zależy mi na wiernej reprodukcji, bez zbędnych podkolorowań, konsumenckich trików etc...

Interesuje mnie sprzęt używany.
Zainteresowały mnie na ten moment:
heco psm 800 / 1000
heco precision 200 / 300
Arcus 450 i inne modele, ale nie zagłębiłem się jeszcze dokładnie w serie tego producenta

Budżet maksymalny to 1000pln / para (możliwe lekkie nagięcie tej kwoty).

Z góry informuję, iż w grę nie wchodzą aktywne monitory studyjne :)

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji -
Łukasz

Bardzo prosił bym o sugestie czym jeszcze warto się w tym założeniu cenowym zainteresować.
Wymiar kolumn nie jest dla mnie istotny (aczkolwiek podłogówki odpadają)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41891
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#116

Post autor: Wojtek »

lukaszn pisze:yamaha rx-v 465 - przeznaczenie to odsłuch referencyjny / studyjny.
Jeśli mówimy o tym amplitunerze to chyba wkradła się tu jakaś przesada w nazewnictwie jeśli chodzi o przeznaczenie ;)
lukaszn pisze:W tym celu szukam kolumn / monitorów bliskiego lub średniego pola, zależy mi na wiernej reprodukcji, bez zbędnych podkolorowań, konsumenckich trików etc...
A co zrobisz z brakiem neutralności od strony amplitunera? :)
lukaszn pisze:Arcus 450
Chodzi o Arcus TS-450 czy inne?

Ty liczysz tutaj na pogadankę o modelach różnych kolumn, które "może kiedyś" się trafią czy raczej liczysz na konkretne i dostępne oferty?

Sory za gradobicie pytań, ale wolę to wyjaśnić zanim przejdziemy do poszukiwań sprzętu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
lukaszn
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2014, 09:37

Re: Kolumny do 1000 zł

#117

Post autor: lukaszn »

Dziękuję za odpowiedź :)
Jeśli mówimy o tym amplitunerze to chyba wkradła się tu jakaś przesada w nazewnictwie jeśli chodzi o przeznaczenie ;)
Dlaczego tak twierdzisz? :) Jestem ciekaw

mówimy o tym:
http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v465:13
bo jest jeszcze coś podobnego z oznaczniem RDS

Owszem, nie jest liniowy - ale w zakresie sub nisko tonowym oraz powyżej 30kHz - co mi wystarczy :) Pamiętaj też do czego służy przycisk "direct" na nim :)

Nie oczekuję high-endu, tylko dobrej klasy odsłuchu, w złym kontekście wykorzystałem tu słowo referencyjny - ale tak jak mówisz doprecyzujmy :)
Gwoli ścisłości - mam też aktywne monitory, z których jestem zadowolony.
A co zrobisz z brakiem neutralności od strony amplitunera? :)
skorzystam z trybu direct + dostarczę sygnał audio cyfrowo :)
wystarczy, chyba że uważasz inaczej?

Fakt, faktem - ten amplituner na złączach analogowych nie powala...
Ale jak na sprzęt tego typu do 2000 pln - mi wystarcza :)

Jeżeli sugerujesz coś innego - w kwestii wzmacniacza do tego typu celu, również jestem otwarty.
Chodzi o Arcus TS-450 czy inne?
tak, o TS-450, wybacz skrót myślowy, oraz ewentualnie inne, niekoniecznie dostępne na ten moment modele :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41891
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#118

Post autor: Wojtek »

lukaszn pisze:Dlaczego tak twierdzisz? :) Jestem ciekaw
Bo jest on daleki od zadanego przeznaczenia :)
Krzywa, poziom zniekształceń, szumów, separacja, itd. w sumie wszystko na niekorzyść, ale to przecież sprzęt do niewymagającego kina domowego, a nie do poważnego słuchania muzyki/odsłuchu, więc z drugiej strony wszystko pasuje.
lukaszn pisze:mówimy o tym:
Gdybym nie wiedział o czym mowa to raczej nie zabierałbym tak stanowczego stanowiska. To pospolity ampituner KD.
lukaszn pisze:Pamietaj tez do czego słuzy przycisk "direct" na nim :)
Myślisz, że to jakiś unikatowy ficzer? Większość popularnych wzmacniaczy i amplitunerów od lat '90tych taką funkcjonalność posiada.
Co nie znaczy że każdy z tych sprzętów jest neutralny i w pełni liniowy (wliczając w to ten amplituner KD).
lukaszn pisze:Nie oczekuję high-endu, tylko dobrej klasy odsłuchu, w złym kontekście wykorzystałem tu słowo referencyjny - ale tak jak mówisz doprecyzujmy :)
Gwoli ścisłości - mam też aktywne monitory, z których jestem zadowolony.
OK, ale to ma być odsłuch dla przyjemności czy do budżetowego domowego studia? Póki co, patrząc na padające zwroty, pachnie to bardziej tym drugim, ale jeśli jednak to pierwsze to może jeszcze przemyśl czy naprawdę chcesz rozważać referencyjne monitory bliskiego pola :)
Możesz nie być zadowolony z efektu.

W jakim pomieszczeniu ma to wszystko stać?
lukaszn pisze:skorzystam z trybu direct + dostarczę sygnał audio cyfrowo :)
wystarczy, chyba że uważasz inaczej?
No zupełnie neutralnie nie będzie, bo nie może, ale skoro Tobie to wystarczy to pewnie OK :)
lukaszn pisze:tak, o TS-450
Skoro tak to to już są w sumie podłogówki, czyli odpadają zgodnie z tym co napisałeś wcześniej.


Serie Heco Precision i Heco PSM są strasznie podobne do siebie, ale jeśli już wybierać to raczej Heco Precision 300 zamiast Heco PSM 1000.
Dobre kolumny w tej klasie cenowej. Można brać.
Jednakże widzę potencjalny problem po stronie Yamahy. Zgodnie z specyfikacją jej końcówek mocy, będzie musiała się nieźle napocić by te kolumny pociągnąć

Jeśli ma to służyć głównie do odsłuchu muzyki w stereo to na Twoim miejscu oprócz zakupu kolumn do 1k (lub mniej) dorzuciłbym do zestawu jeszcze zakup wzmacniacza stereo starej szkoły, choćby Yamahy i choćby za te 500 złotych, a efekt będzie lepszy. W kontekście cyfrowego źródła to możesz zastosować jakiś zewnętrzny DAC.

Trochę zgaduję, bo jeszcze nie powiedziałeś nam wszystkiego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
lukaszn
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2014, 09:37

Kolumny do 1000 zł

#119

Post autor: lukaszn »

Odpowiem zbiorczo - mam nadzieję, że to będzie najlepsze gdyż chcę uniknąć oftopów :)
Ten amplituner został kupiony do zgrania miksu 5.1 (na potrzeby dwóch sesji).

Obecnie po prostu jest. chcę go zatem wykorzystać do odsłuchu (tak w warunkach studyjnych, w reżyserce 34m2 - kawałek jej widać na awatarze) w możliwie najlepszej jakości Hi-Fi.
Jako główne monitory mam APS AEON, do prac nad miksem Yamahy NS-10 + Yamaha pc2002m.

Potrzebuję dobrego - możliwie najlepszego odsłuchu hi-fi. Najlepiej na tym aplitunerze (bo go posiadam, ale de facto i tak potrzebuję 2 kanały - więc mogę dokupić wzmacniacz do takiego zestawu, to nie jest problemem).

Czy mógłbyś polecić mi też konkretne modele wzmacniaczy (do max 1k)?
Był bym niezmiernie wdzięczny.

ps. Wymiary Arcusów TS-450 są jeszcze dla mnie akceptowalne (jeżeli to faktycznie 510 x 275 x 280 mm)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41891
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 1000 zł

#120

Post autor: Wojtek »

OK! Teraz już wiemy na czym stoimy :)
lukaszn pisze:Czy mógłbyś polecić mi też konkretne modele wzmacniaczy (do max 1k)?
Był bym niezmiernie wdzięczny.
Odezwij się w stosownym dziale, że szukasz wzmacniacza stereo do ww. celów.
Wolę rozmawiać o tym co jest faktycznie w danym momencie dostępne niż wróżyć z fusów i gadać o sprzętach marzeń jak ktoś potrzebuje coś na teraz zamiast "na kiedyś kiedyś, jak się uda gdzieś znaleźć".
lukaszn pisze:ps. Wymiary Arcusów TS-450 są jeszcze dla mnie akceptowalne (jeżeli to faktycznie 510 x 275 x 280 mm)
OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ