Jakie kolumny do 300 zł?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Jakie kolumny do 300zł?

#706

Post autor: pan_winyl »

Ale może ja jakoś wtrącę subtelnie że jakieś kolumny koledze byśmy polecili miast dywagować nad tym czy rację ma producent opinie i inne takie tam... jak ja się wypowiem że nie lubię jakiegoś producenta to dostaje privy z pogróżkami :mrgreen: a tutaj oftopujemy o tym wzmacniaczu zamiast realnie wskazać coś. A kolega chyba po zadanym pytaniu odpuścił widząc co się dzieje :?

Tak tylko piszę :P
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jakie kolumny do 300zł?

#707

Post autor: kielek »

Przecież poleciłeś fajne kolumienki ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie kolumny do 300zł?

#708

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Dyskusja na HI FI Forum dotyczy modelu MI 215. Model MI 212 jest wspomniany tylko na poczatku. Mam wrazenie, ze to ty nieuwaznie czytasz.
Człowieku, naprawdę oczekujesz że mam Tobie zastępować google? Skoro twierdzisz że nie ma pozytywnych opinii dot. MI-212 to znajdź nam te negatywne?
Chyba że faktycznie boisz się, że nic takiego nie znajdziesz (pomijając kwestię wyłącznika) :)
misienka2008 pisze: Dlatego wazne sa opinie, testy itd.
Może spróbowałbyś się na nie powołać w takim razie? :)
Póki co uprawiasz gnojenie bez pokrycia i to jest irytujące.

Nie ma co uprawiać gierek słownych, jak już wspomniał kielek.

Jak dla mnie te błędy z hifiwiki to kwestia złego przepisania. Znani są z tego.
W praktyce przepisali wartości współczynnika z modelu MI-215, bo tam faktycznie jest taki jaki podałeś (także w papierach producenta).
misienka2008 pisze: Zwlaszcza wspolczynnik tlumienia 100 budzi usmiech. Tyle to nie ma wiele wspolczesnych wzmacniaczy.
I co z tego? Kolejny argument inwalida :morda:
Przykładowo, seria Yamaha A-x60 z tych samych lat miała podobne wartości współczynnika tłumienia.
To się zmieniało na przestrzeni lat.

Zresztą, nie ma co się tak mocno na tym parametrze opierać, bo gdyby tak było to masa świetnych wzmacniaczy byłaby guzik warta (w tym Denony :morda:).
misienka2008 pisze:Gdyby na tym Forum czesciej dyskutowloby sie o Denonach moze liczba zainteresowanych by wzrosla?
To zacznij :)
ISOPHON pisze:Co więcej w jednym z wysokich modeli (PMA-980R) transformator w obudowie uległ uszkodzeniu,jakież było moje zdziwienie gdy wyłuskałem go z obudowy sugerującej olbrzymiego toroida.Zwykły transformator EI i do tego bardzo mały.
Fakt, zapomniałem wspomnieć o takiej sobie jakości budowy.

Dokładnie pan_winyl, wyręczyłeś nas :)

Jasne, nie ma co ciągnąc off-topa. Z misienką się nie dogadamy w tej kwestii więc najwyżej tak już zostanie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Jakie kolumny do 300zł?

#709

Post autor: rafikdm »

To co saba mi 212 ma lepsze parametry od mi 215?
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie kolumny do 300zł?

#710

Post autor: Wojtek »

Ogólnie nie :) Jak masz wybór to bierz 215.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Jakie kolumny do 300zł?

#711

Post autor: concidit182 »

niepozorna ta saba ale spory przytup wywołała.
misienka, nie, nie jest mi przykro,każdy ma prawo do swojego zdania, ale głosząc tak radykalne tezy warto było by wypunktować te wady, "nie bo nie" raczej w polityce się sprawdza. Pierwszy raz składam sobie zestaw audio dlatego radzę się na forum. Ze wzmacniacza jestem zadowolony, stan wizualny całej obudowy bez najmniejszej rysy, przełączniki i potencjometry bez żadnego luzu i trzasków. Może to bagatela ale wydaje mi się, że w sprzęcie dobijającym pewnie 40 to taki pierwszy namacalny dowód jakiejś tam jakości. Dźwięk, da się tego słuchać ;) i to wszystko za 200 PLN z gwarancją sprzedawcy, nawet bląbę przykleił. Owszem 10 kilo waży ale cegły w środku brak, jedynie wielkie trafo. Rady na forum traktuje bardziej technicznie, po prostu ludzie wiedzą o sprzęcie więcej i potrafią nakierować na cechy i wady poszczególnych egzemplarzy, rozwiązania techniczne i jakość użytych materiałów. Sam dźwięk to cholernie subiektywna sprawa i dlatego za jakiś czas kupię inny, droższy/lepszy? wzmacniacz potem kolejny i tak samo z kolumnami i z gramofonami, innej drogi nie widzę. A przecież od czegoś trzeba zacząć, ja postawiłem na Sabę.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, w szczególności panu_winylowi za dobry merytoryczny wykład, ostatecznie po rozmowie ze sprzedającym wybrałem Sonaby c21 za bassreflex i wysoką skuteczność. mam nadzieję że pod koniec przyszłego tygodnia podzielę się wrażeniami.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 21:06 przez concidit182, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jakie kolumny do 300zł?

#712

Post autor: zbyszek1982 »

concidit182 pisze:mam nadzieję że pod koniec przyszłego tygodnia podzielę się wrażeniami.
Będzie Pan zadowolony :)
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Jakie kolumny do 300zł?

#713

Post autor: concidit182 »

podejrzewam iż kolega miał styczność z podobnym szwedzkim wyrobem?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Jakie kolumny do 300zł?

#714

Post autor: misienka2008 »

concidit182 pisze:niepozorna ta saba ale spory przytup wywołała.
misienka, nie, nie jest mi przykro,każdy ma prawo do swojego zdania, ale głosząc tak radykalne tezy warto było by wypunktować te wady, "nie bo nie" raczej w polityce się sprawdza.
Podalem powod mojej oceny: wspolczynnik tlumienia mowi o zdolnosci wzmacniacza do kontrolowania glosnikow kolumny. Im nizszy tym bardziej rozmyty, puchaty, gluchy i niekontrolowany bas. Dotyczy to rowniez innych glosnikow ale to " rzuca " sie najbardziej w uszy.

Na przyklad Denon PMA 560, panie Wojtku, ma wspolczynnik 70 a Harman/ Kardon 6500 ( oceny: http://www.hifi-wiki.de/index.php/Harman/kardon_HK_6500 ) ma 65. Inzynierowie firmy Denon i Harman/ Kardon wiedza co jest wazne.
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Jakie kolumny do 300zł?

#715

Post autor: concidit182 »

Chciałbym zaznaczyć, że wymienione modele na all osiągają dwukrotnie wyższą cenę, a to idzie w parze z parametrami??? ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jakie kolumny do 300zł?

#716

Post autor: misienka2008 »

Sam sobie odpowiedz...
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jakie kolumny do 300zł?

#717

Post autor: zbyszek1982 »

concidit182 pisze:Chciałbym zaznaczyć, że wymienione modele na all osiągają dwukrotnie wyższą cenę, a to idzie w parze z parametrami???

Myślę, że cena wynika z tego, że to znana marka, więc można zawołać więcej.
Nie przywiązywał bym się też tak strasznie do tych danych, bo nie wiadomo dla jakiej impedancji ten denon i harman mają podany współczynnik tłumienia, ale jak mają go podanego dla 8 omów, to przy Sabie wypadają słabo :)
misienka2008 pisze:Producenci maja to do siebie, ze wybieraja wygodne metody pomiaru aby pokazac produkt w jak najlepszym swietle. Dlatego wazne sa opinie, testy itd. Zwlaszcza wspolczynnik tlumienia 100 budzi usmiech. Tyle to nie ma wiele wspolczesnych wzmacniaczy. Takze bylbym ostrozny jesli chodzi o wiarygodnosc.

Może warto więc posłuchać tej Saby i się przekonać? Dane od denona i harmana mogą być tak samo niewiarygodne.

Akurat jeżeli chodzi o niemieckich producentów, to testy różnych sprzętów często wykazywały, że producent podawał wartości gorsze od rzeczywistych, mierzonych przez laboratorium w czasie testów. Bo kiedyś to testowali sprzęt, a nie pisali pierdoły o brzmieniu i synergii ze stolikiem.
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Jakie kolumny do 300zł?

#718

Post autor: concidit182 »

Chciałem zaznaczyć, pomijając oczywiście pozycje danej marki na rynku i szczegółowe "niuanse techniczne" bo jak tu wierzyć kartom produktu :D , że nie porównujemy auta z autem 2x droższym. Przecież zawsze na końcu jest ucho i co najwyżej zestaw wyląduje w warsztacie lub na all. proponuje więcej luzu do saby itp, bo wzmacniacz do 300 zł to początek drogi większości obecnych na forum, mniej denona w takim stylu, bo ten temat dobrej prasy mu nie przysparza. ;) A przede wszystkim więcej kolumn bo wątek w końcu do tego stworzony!
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Jakie kolumny do 300zł?

#719

Post autor: pan_winyl »

concidit182, gratuluję zakupu. Sonaby C21 były moimi faworytami, co zresztą zaznaczyłem. Jako że zawsze coś dodaje od siebie- stad onkyo :) Wydaje mi się że o ile rzeczywiście są w pełni sprawne, scena będzie przejrzysta a bas zadowalający - punktowy i z przytupem- nie dudniący.

Wzmacniacz jest spoko, każdy ma swoje zdanie, ale za tą cenę jest na prawdę ok.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Jakie kolumny do 300zł?

#720

Post autor: concidit182 »

sonaby graja w tle, bardzo przyzwoite kolumny, miła odmiana od zestawów 2:1. Mają sporą moc, po prostu, czuć dźwięk a nie tylko słychać odgłos. czegoś co wydawało się kiedyś melodią. Jeszcze raz dziękuje za rady.
ODPOWIEDZ