Pioneer 3MC prosba o pomoc.

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#31

Post autor: darkman »

To nie jest igła nowa w sensie produkcji - błędnie sobie przetłumaczyłeś.
Nowa(New) ze Starych(Old) Zapasów (Stock).NSZ-NOS. To oryginał (genuine), choć ma już trochę lat. Możliwe, że z końca produkcji(nadprodukcji).

Włodku zbliżamy się nieuchronnie do granicy absurdu.
Moja propozycja jest taka:
- zostaw tę wkładkę w spokoju na inny czas,
- kup sobie wkładkę by pograć po prostu, np AT95 za niecałe 120 zet lub inną do 300.

BTW, wiele osób stoi na stanowisku, że wkładkom HO nie warto poświęcać aż tyle rozważań.
Właściwie w tym wątku masz już wszystko czego potrzebujesz. Zatem?
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#32

Post autor: wlod55 »

Zatem prześpię się, jutro na spokojnie wszystko jeszcze raz przeczytam i zdecyduję. Jeżeli faktycznie to co sprzedają na Thakker nie odbiega od tego sprzed lat, to zakupie tam, to co zchrzaniłem. Zgadzam się,że to już granice absurdu. Im więcej czytam i słucham innych tym gorzej. Niektórzy mówią, że te nowe to już nie to, co te stare, doszło do tego że zastanawiam się czy nie kupić kolejnego takiego samego gramofonu co mam tylko ze względu na wkładkę, wyjąć wkładkę a gramofon sprzedać. I zdaję sobie sprawę, że mogę kupić dziadostwo... Nie wiem, być może urzekło mnie brzmienie tej wkładki, z drugiej strony porównanie z innymi wkładkami mam prawie żadne. Są osoby, które bardzo chwalą tego Pioneera, uważają że za te pieniądze to nic lepszego nie dostanę. Być może to dlatego,że ta wkładka po prostu zabrzmiała z moim sprzętem, a do moich kolumn (konstrukcja DIY) na prawdę ciężko coś dobrać. Niestety nie stać mnie aby testować i próbować, chociaż zdaję sobie sprawę, że winyle, to nie tanie hobby...A być może mam doła, bo po prostu kilka dni się nacieszyłem nowym sprzętem i go zniszczyłem. Jestem już nawet w stanie zakupić Audio Technice 440 ale boję się,że nie zabrzmi to z moim sprzętem...Niestety brak doświadczenia w tej dziedzinie.Wiem, to wszystko to już faktycznie absurd.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli, szczególnie koledze Darkman, teraz decyzja już tylko do mnie należy.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#33

Post autor: MISSE »

W epoce masowej produkcji wkładek i igieł 3MC to taka najsłabsza wkładka MC z wymienną igłą

Podobnie jak AT 30(i jej klony; Dual, Braun itd.) tak i Pionier ze swoimi 3MC-7MC zapełniali jakiś kawałek luki we wkładki. Ceny były bardzo przystępne więc spore ilości body tego typu na rynku. Ceny NOS-ów są lekko :liar: zawyżone i raczej przeznaczone dla kolekcjonerów, a nie do normalnego użytkowania.
ODPOWIEDZ