Pioneer 3MC prosba o pomoc.

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#16

Post autor: Dante »

wlod55 pisze: A czy da się ocenić stan techniczny wkładki czy igły wizualnie, czy jest to raczej tylko takie trochę wróżenie z fusów?
Jeśli masz na myśli wkładkę z tytułu, to nie bardzo co jest oceniać, bo po zdjęciu igły (mam na myśli całą oprawkę, a nie taki "zabieg" jak wyżej) bo zostaje sam magnes :D
Co do innych wkładek np. MM to one się same z siebie nie psują. Zwrócić uwagę można na ślady ingerencji jakiejś w obudowę, czy nie próbował ktoś czegoś lutować ;) Stanu igły na oko/zdjęcia nie ocenisz. Powyższa oferta z OLX to tylko kwestia wiary w zapewnienia sprzedającego.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#17

Post autor: darkman »

A owszem, wróżenie. Ryzyko 50% :mrgreen:
Może inaczej. Większość kolegów uważa taki krok za mocno ryzykowny. Władek MC nie kupuje się używanych bez intencji retippingu igły. Niektóre wkładki MC LO i HO mają wymienny moduł igły (cały-jak twoja i nie jest to częsty przypadek) i wówczas z założenia przy kupnie wliczamy to w koszt.
Tu sprawa jest prosta ekonomicznie, bo:
- igła 130eu+porto = ok. 550-600 zł
- wkładka używana z igłą niewiadomego stanu i przebiegu = ~400
- wartość wkładek HO z igłą i w dobrym stanie na rynku wtórnym to około 300 - 350 zł.
Zatem teoretycznie 300 + ewentualna wymiana igły (mocno prawdopodobna) = 300+550 = 850/900.
900-950 kosztuje nowa DL-110 (też HO) w kraju, a sprowadzona około 700-750 lub czasem mniej.
Powyższy budżet to już bdb wkładka MM średniej klasy np AT440ML czy Nagaoka MP-110 i to bez łaski, a z niezłym szlifem w gratisie. W przypadku 440ki to już szlif ostry (fine line typ pochodny: Schibata)

Generatora (body) nie da się ocenić na oko. Igłę tak, ale pod mikroskopem i w obecności materiału porównawczego.
Za wkładkę z olx można dać max 250-300 (nie ma większej wartości zważywszy na koszt igły, bez igły w ogóle jej wartość to około 100zł.).. bo widzę, że cię gnębi ;) , mając świadomość jej szlifu - sferical. Teoretycznie trudniej go zajechać niż szlify ostrzejsze o ile ta założona to oryginał. Tego nie wiemy.
Igła owa może mieć przebieg kilkuset godzin..to jeszcze nie tak źle ale i kilkudziesięciu lat. To gorzej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#18

Post autor: Wojtek »

Nawet nie wiedziałem że ktoś robi zamienniki do tych wkładek MC. To generalnie rzadka sprawa :)
Raczej nie Tonar, ale też nie mam pomysłu kto w Japan by się tym zajmował.
wlod55 pisze: A czy da się ocenić stan techniczny wkładki czy igły wizualnie, czy jest to raczej tylko takie trochę wróżenie z fusów?
Praktycznie nie. Igły szczególnie. Jak kupujesz używaną wkładkę to najlepiej założyć że igła jest od razu do wymiany.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#19

Post autor: wlod55 »

W sumie, paradoksalnie to może i dobrze,że zepsulem ta igle, bo cała ta wkładka wyglądała jakby od nowości gramofonu nikt jej nie wymieniał. To w takim razie raczej zakupię nowa igle. Jedynie zastanawiam się czy pozostać przy 3MC czy może zakupić Shure N97 xE bo to podobny przedział cenowy. Pewnie niewiele osób miało możliwość porównania tych wkładek, ale gdyby ktoś wyraził swój pogląd co do tego,która wybrać byłbym bardzo zobowiązany. Za 3MC przemawia to,że już ją słuchałem i odpowiadało mi to brzmienie, z drugiej strony nie mam pojęcia jak brzmią inne klasowe wkładki. Ze względu na delikatność pewnie nie można takich wkładek przetestować i w razie czego zwrócić.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim kolegom za pomoc.
Pozdrawiam Włodek
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#20

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze: Raczej nie Tonar, ale też nie mam pomysłu kto w Japan by się tym zajmował.
Jeszcze tu znalazłem ale cena hmmm ...
http://www.pick-upnaalden.nl/english/re ... N-3MC_4861
:think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#21

Post autor: darkman »

Też tam znalazłem, ale drogo. Od razu uwaga - od 5MC nie pasuje, bo jest bez konektorów, inny typ, to tak BTW, bo szukałem jakiegoś zamiennika od innych modeli, ale tylko N-3MC jest możliwy.
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#22

Post autor: wlod55 »

Darkman ale z tego linku co podałeś wcześniej, to oryginalna wkładka ? https://www.thakker.eu/en/needles/pione ... us/a-5490/
A tak na marginesie to czy te wkładki obecne 3MC są identyczne jak te sprzed lat, technologia została ta sama?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#23

Post autor: darkman »

No tak według sprzedawcy jest to oryginalna
Pioneer PN 3 MC Stylus for PC 3 MC - Genuine stylus;
U Thakkera jest ćwiczona przez wielu kolegów pełna gwarancja.
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#24

Post autor: wlod55 »

Nie wie ktoś z kolegów czy u Thakkera tylko na Paypal można kupić czy w inny sposób też? Posiadam kartę internetowa Prepaid w BZWBK. Czy za jej pomocą da się dokonać tam transakcji??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#25

Post autor: Wojtek »

Tylko PayPal, ale nie widzę problemu żebyś ów kartę podpiął pod PayPal.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#26

Post autor: lopek3 »

wlod55 pisze: Nie wie ktoś z kolegów czy u Thakkera tylko na Paypal można kupić czy w inny sposób też?
Ja im płaciłem przelewem z konta walutowego.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#27

Post autor: wlod55 »

Zastanawiam się, skoro na Thakker można dostać oryginalna wkładkę za ok 120 euro plus koszt przesyłki, to czemu na ebayu są często dużo droższe oferty.
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#28

Post autor: wlod55 »

O ile można przeczytać na Thakker że igla, która chce kupić ma szlif sferyczny, to jaka jest grubość szlifu nigdzie nie pisze,ale skoro ma to być oryginał to chyba powinien być 0.5 . Kurcze,już mam mętlik w głowie. Jeżeli kupię to igłę na Thakker (mowa o 3CM) to zagra mi gramofon jak wcześniej?
Pozdrawiam Wlodek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#29

Post autor: Wojtek »

Skoro wcześniej miałeś oryginalną igłę 3MC to pewnie tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlod55
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:52

Re: Pioneer 3MC prosba o pomoc.

#30

Post autor: wlod55 »

Napisałem do Thakkera z zapytaniem o wykonanie tych igieł 3MC. Okazuje się, że te stare już dawno nie są produkowane. Obecnie są New Old Stock cokolwiek to znaczy. I teraz pytanie, czy ta nowa igła faktycznie zabrzmi jak stara??
ODPOWIEDZ