Wkładka do Technics SL1210 MK2

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Madzik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:08

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#1

Post autor: Madzik »

Witam,
Bardzo lubię posłuchać sobie moich starych winyli i ostatnio postanowiłam zakupić nowy gramofon. Szczerze mówiąc, to nie znam się za bardzo, ale zdając się na opinie w internecie skusilam się na Technics SL1210 MK2. Do tego dokupilam ProJect phonobox (to byl kompletny strzal). Teraz chciałabym znaleźć jakaś fajna wkladke, ponieważ nie ma jej w tym modelu. I tu chcicalam się zwrócić o wasza pomoc. Czy moglibyscie mi polecic cos fajnego, tylko i wylacznie do uzytku domowego. Cos fajnego do soul/jazz i troche rocka. Slyszalam, ze Denon DL110 i Ortofon 2M Blue to calkiem niezle wkladki? Co sadzicie o tym wyborze? Warte sa one swojej ceny?
Dzieki z gory,
Magda
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Technics SL1210 MK2

#2

Post autor: Sindsoron »

ja bym Ci polecił jakąś Audio Technicę, np AT-440ML, albo Grado, np. Blue. Ale coś więcej powie Ci pewnie Wojtek, bo ma on właśnie AT-440ML
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Madzik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:08

Re: Technics SL1210 MK2

#3

Post autor: Madzik »

Dzięki Sindsoron.
Wojtek - będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
Magda
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#4

Post autor: Wojtek »

Ten SL-1210 mk2 był używany? :)

Ja mam SL-1610 mk2. Jest to bliźniacza konstrukcja do Twojego gramofonu (to samo ramię, silnik, talerz...), ale bardziej udomowiona (nie jest to gramofon manualny).

Nie wiem jakie zamierzasz przeznaczyć pieniądze na wkładkę, ale ze swojej strony oczywiście mogę polecić AT-440MLa, szczególnie że słucham muzyki z tych samych gatunków, które wymieniłaś w pierwszym poście.

Z tego co wiem to w tej chwili nowa AT-440MLa kosztuje prawie 600zł i nie bardzo opłaca się bawić w zakupy zagraniczne, bo tam cena jest taka sama :)

Można by jeszcze pomyśleć o tańszym Shure M97xE, ma on trochę bardziej stonowane brzmienie.

Na Denona czy Grado bym się nie rzucał, szczególnie że to początki (+ Grado Blue do rocka jest taki sobie).

Z nowych wkładek, pod kątem tych gatunków które wymieniłaś, radziłbym sięgnąć po jakąś Audio Technicę (jeśli nie AT-440MLa to niższe modele), Shure'a albo wspomnianego już Ortofona 2M (aczkolwiek to moim zdaniem byłby gorszy wybór).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Madzik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:08

Re: Wkładka do Technics SL1210 MK2

#5

Post autor: Madzik »

Cześć Wojtek.
Bardzo dziękuję za opowiedź. Gramofon jest nowy, pachnący i błyszczący :) Zdając się na Twoją opinie juz zakupilam Audio Technica AT440MLA i oczekuję na dostawę. Jak tylko zainstaluje (mam nadzieje, że nie będzie to za bardzo skomplikowane), to podziele sie wrażeniami.
Jeszcze raz wielkie dzieki.
Pozdrawiam,
Magda
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#6

Post autor: Wojtek »

A czy do gramofonu dołączony był jakiś wolny headshell? Jeśli nie to będziesz sobie musiała takowy sprawić, żeby mieć na czym zamontować wkładkę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Madzik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:08

Re: Wkładka do Technics SL1210 MK2

#7

Post autor: Madzik »

Tak, headshell był w zestawie.
Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co myślisz na temat tego PhonoBox - będzie ok? Czy radzisz pomyśleć nad jakimś konkretnym amplutunerem? Szczerze mówiąc nie bardzo mi się to uśmiecha bo już trochę się splukalam na gramofon i wkladke :-( a do tego marzą mi się Bose 901 speakers.
Dzięki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#8

Post autor: Wojtek »

A masz też taki plastikowy dynks, w który wkłada się headshell? Pomocne przy ustawianiu tzw. overhang. Wygląda to tak:

Obrazek
Madzik pisze:Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co myślisz na temat tego PhonoBox - będzie ok?
Raczej tak. Na pewno jest to lepszej jakości przedwzmacniacz niż tani Vivanco PA-111, którego zazwyczaj polecamy początkującym.
Madzik pisze:Czy radzisz pomyśleć nad jakimś konkretnym amplutunerem?
A to już zależy od tego do czego zamierzasz gramofon z przedwzmacniaczem podłączyć. Wszak nie wiem jaki jeszcze masz sprzęt audio :)
Madzik pisze:Szczerze mówiąc nie bardzo mi się to uśmiecha bo już trochę się splukalam na gramofon i wkladke :-(
No fakt, na dzień dobry dość wysokie wydatki, szczególnie ten nowy Technics.
Madzik pisze:a do tego marzą mi się Bose 901 speakers.
Czemu? Bo mają nietypowy wygląd? Brzmią za to dosyć średnio, jak chyba wszystko co firma Bose spłodziła :)

Ogółem wkraczamy już w tematy pozawkładkowe ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Madzik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:08

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#9

Post autor: Madzik »

Tak mam ten biały plastikowy dynks. A wracajac do amplitunera to obilo mi się o uszy ze Marantz SR5005 jest dobry? Co Ty o tym sądzisz? No i skoro twierdzisz ze głośniki Bose 901 nie są najlepszym wyborem jakie głośniki byś polecił?
Dzięki
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wkładka do Technics SL1210 MK2

#10

Post autor: JacK »

To może ja się wypowiem bo w końcu ktoś nie chce kupić wiekowego sprzętu tylko nowy z aktualnej produkcji. Marantz SR5005 to ampli wielokanałowy i jeżeli nie zamierzasz korzystać z niego jako centralki domowego kina lub wzmacniacza wielokanałowego to daj sobie spokój i wydaj pieniądze na wzmacniacz stereofoniczny. Będzie to lepiej wydany pieniądz pod względem jakości brzmienia. Moim obecnym faworytem w przedziale do 3000 zł. jest wzmacniacz zintegrowany NAD C356BEE . Kolumny to inny temat. Mierzysz w Bose 901 który cena oscyluje wokół 10000 zł. W tej cenie jest dużo innych kolumn o sprawdzonych wartościach. Moją ulubioną firmą jest B&W której produkty znajdziesz w salonach audio , wzmacniacz Nad też powinien tam być więc krótko mówiąc trzeba iść i sobie posłuchać jakiegoś zestawu. Trzeba pamiętać o wielkości pokoju odsłuchowego aby nie kupić zbyt dużych do małej powierzchni. Jeżeli masz spory salon to można zainwestować w B&W CM9. Jeżeli mniej to w podstawkowce z tej serii. W sumie z tymi Bosami to gratuluje odwagi , jest to kolumna produkowana chyba ze 40 lat bez zmian konstrukcyjnych i cały czas znajduje nabywców.
Natomiast jeżeli chcesz jednak podpinać gramofon do amplitunera to lepszym wyborem od Marantza SR5005 będzie np. ampli Onkyo TX-SR806 w podobnej cenie z wszelkimi możliwymi dekoderami na pokładzie , grający całkiem fajnie też w stereo.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Madzik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:08

Re: Wkładka do Technics SL1210 MK2

#11

Post autor: Madzik »

Dzięki za podpowiedź. Napewno wybiore się do sklepu i sprawdze te opcje. Piękne są te glosniczki, wierze ze brzmią jeszcze lepiej.
Zaczęło się od wkładki do gramofonu, a skusiliscie mnie na nowe głośniki :-)
Pozdrawiam i polecam wszystkim to forum.
Magda
Garfield
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2012, 15:23

Re: Wkładka do Technics SL1210 MK2

#12

Post autor: Garfield »

Witam serdecznie!
Również poszukuję optymalnej wkładki i igły do gramofonu Technics SL1210 MK2. Gramofon jest również nowy, to znaczy kupiłem go jako nowy, ale używam go już dwa lata dbając o niego jak o największy skarb, więc można powiedzieć, że jest prawie nowy :) Do tej pory pracował na krótkim systemie Ortofon Qbert z taką samą igłą. Chciałbym jednak mieć coś bardziej do "słuchania", bo moja obecna wkładka raczej średnio spełnia te zadanie.
Muzyka jaką odtwarzam to głownie Hip-hop, instrumentalny hip-hop i R'n'B, oraz okazjonalnie lżejszy drum'n'bass (liquid funk, jazzstep itp).
Chciałbym przeznaczyć na tą wkładkę kwotę do 400zł. Czy moglibyście polecić mi coś w tym zakresie cenowym do tego typu muzyki, co by dało słyszalną różnicę między qbertem?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#13

Post autor: Winters »

Shure M97xE
DIOMEDES KATO
Jaro
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2013, 17:54

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#14

Post autor: Jaro »

Hejka :)
A jaka wkładka, Waszym zdaniem, najlepiej zagra z tym gramofonem przy odtwarzaniu rocka progresywnego, hard rocka, czy heavy metalu? Mam sporo starych, od kilkunastu lat nie słuchanych płyt i zamierzam do nich wrócić. Oprócz płyt rockowych mam też sporo muzyki klasycznej i trochę muzyki elektronicznej. No i mam dylemat, w jaką wkładkę wyposażyć mojego Technicsa.
I kolejne pytanie: czy ten gramofon zagra ze starym wzmacniaczem Technics SE-A900S/SU-C800U? Czy może trzeba doposażyć go w jakiś dodatkowy przedwzmacniacz?
Kiedyś miałem do niego podpięty SL-QD33 i wydawało mi się, że jest OK. No ale to było sto lat temu :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Wkładka do Technics SL1210 MK2

#15

Post autor: Tyrystor »

'Dobry!
Jaki budżet? Łatwiej coś doradzić, gdy wiadomo, ile ktoś ma do wydania.
najlepiej zagra z tym gramofonem przy odtwarzaniu rocka progresywnego, hard rocka, czy heavy metalu?
Mam podobne gusta i dość podobny gramofon :)
czy ten gramofon zagra ze starym wzmacniaczem Technics SE-A900S/SU-C800U?
Zagra, wszak wejście phono tam występuje. ;) I czemu starym? 18 lat to nie jest dużo :-P
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
ODPOWIEDZ