wkładka do Pioneer PL-514X

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

wkładka do Pioneer PL-514X

#1

Post autor: fenix »

Jak w temacie, jaką wkładkę polecicie do tego gramofonu? Aktualnie jest wkładka Pioneera nie wiem w jakim stanie, nie mogę jej ustawić bo nie znam siły nacisku. Mając na uwadze wymianę samej igły myślę właśnie o wkładce. Na podstawie zgłębienia tematu myślałem początkowo o Ortofonie OM 2red ale 4 stówy to drugie tyle co gramofon (kosztował 446 zł). Jestem przekonany do zakupu AT95 chyba, że szanowni koledzy mają inne propozycje, podpowiedzi?
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

wkładka do Pioneer PL-514X

#2

Post autor: tollo »

Co to za wkładka Pionieera?
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

Re: wkładka do Pioneer PL-514X

#3

Post autor: fenix »

tego niestety nie wiem, igła ma niebieską obudowę jak to coś pomoże w określeniu modelu tej wkładki Pionka.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

wkładka do Pioneer PL-514X

#4

Post autor: tollo »

Odkręć wkładkę od headshella, powinno być na niej napisane.
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

wkładka do Pioneer PL-514X

#5

Post autor: fenix »

Odkręcałem już ale nie ma żadnych innych napisów, oznaczeń poza napisem Pioneer. Skoro nie ma innych propozycji to zostanę chyba przy wyborze AT95.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do Pioneer PL-514X

#6

Post autor: Wojtek »

fenix pisze:Na podstawie zgłębienia tematu myślałem początkowo o Ortofonie OM 2red ale 4 stówy to drugie tyle co gramofon (kosztował 446 zł).
I co z tego, że tyle kosztuje wkładka, a tyle gramofon?
fenix pisze:Jestem przekonany do zakupu AT95 chyba, że szanowni koledzy mają inne propozycje, podpowiedzi?
Przede wszystkim: jakiej muzyki słuchasz, czego oczekujesz od brzmienia no i ile masz do wydania?
fenix pisze:tego niestety nie wiem, igła ma niebieską obudowę jak to coś pomoże w określeniu modelu tej wkładki Pionka.
Jeśli nie potrafisz zidentyfikować obecnej wkładki to może chociaż pokażesz nam jakieś zdjęcie?
tollo pisze:Odkręć wkładkę od headshella, powinno być na niej napisane.
To nie jest reguła :)
fenix pisze:Skoro nie ma innych propozycji to zostanę chyba przy wyborze AT95.
Współczuję braku cierpliwości.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

wkładka do Pioneer PL-514X

#7

Post autor: fenix »

Wojtku muzyki słucham w takich proporcjach 70% rock i pochodne a pozostałe 30% to klasyka, jazz, elektronika i cała reszta. Oczekuję przyzwoitego brzmienia bez jakiegoś faworyzowania dolnego, środkowego czy górnego pasma. Na nową wkładkę mogę wydać nie więcej niż 450 zł, ale jak będzie mniej a dobrze też się ucieszę.

Zdjęcie starej wkładki zrobię najpewniej przed weekendem.

Brak cierpliwości spowodowany jest lekką euforią po nabyciu w/w gramofonu.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

wkładka do Pioneer PL-514X

#8

Post autor: Winters »

Shure M44G
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do Pioneer PL-514X

#9

Post autor: Wojtek »

Proponuję Nagaoka MP-110.
Jej cena w sklepie Wamat znajduje się akurat na granicy zakładanego budżetu.
fenix pisze:Brak cierpliwości spowodowany jest lekką euforią po nabyciu w/w gramofonu.
OK, to jeszcze potrafię jakoś zrozumieć :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

Re: wkładka do Pioneer PL-514X

#10

Post autor: fenix »

Podpinam zrobione foty aktualnej wkładki:

Dziękuję za przedstawione propozycje, jeżeli ktoś z Was rozpozna model mojej wkładki to może na początek zacznę od jej poprawnej kalibracji przed zakupem innej.

Przy okazji ktoś wie w jakich latach produkowany był ten model gramofonu Pioneer PL-514X? Pytam z ciekawości, bo nie znalazłem info info w sieci na ten temat.
Załączniki
IMG_6331-1.JPG
IMG_6330-1.JPG
IMG_6329-1.JPG
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

wkładka do Pioneer PL-514X

#11

Post autor: Tyrystor »

Późne lata 70.
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

wkładka do Pioneer PL-514X

#12

Post autor: fenix »

Nikt z Was nie wie co to może być za wkładka na prezentowanych zdjęciach? Jeśli miałbym na początek zakupić nową igłę to na obecna chwilę nie wiem jakiej szukać? Czy jednak lepiej odpuścić starą i zakupić coś nowego?

Moglibyście powiedzieć jak wypada porównanie zaproponowanych wkładek Shure M44G kontra Nagaoka MP-110. Jak one się mają do ciężaru ramienia które posiada ten gramiak? Wolę zebrać maks informacji gdyż jeśli kupię całą nową wkładkę chciałbym mieć pewność, że to jest właśnie optymalne rozwiązanie.

Może znajdzie się jakiś użytkownik tego modelu gramofonu lub jakiegoś podobnego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do Pioneer PL-514X

#13

Post autor: Wojtek »

Twoja wkładka to Pioneer PC-110. Zalecany nacisk - 2.2g.
fenix pisze:Jak one się mają do ciężaru ramienia które posiada ten gramiak?
Tym się nie przejmuj.
fenix pisze:Wolę zebrać maks informacji gdyż jeśli kupię całą nową wkładkę chciałbym mieć pewność, że to jest właśnie optymalne rozwiązanie.
Matematyka nie wyliczy smaczków Twojego jeszcze niewprawionego ucha.

To są tylko sugestie, ale równie dobrze można je nazwać "edukowanymi strzałami".
Ciężko doradzić komuś wkładkę ze 100% gwarancją satysfakcji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenix
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2014, 22:17

wkładka do Pioneer PL-514X

#14

Post autor: fenix »

Dziękuję Wojtku za rzetelne informacje, jesteś prawdziwą kopalnią i skarbnicą wiedzy. Wiadomo iż 100% gwarancji satysfakcji to raczej ciężko ale chociaż mając zasób informacji większa szansa na trafiony wybór. Kupić wkładkę mogę tylko jedną (inaczej nieprędko będę miał kolejne fundusze na hobby) więc tym bardziej chcę być w miarę zadowolony. Jeszcze raz wielkie dzięki.
WuKa
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2016, 15:55
Gramofon: PIONEER PL-514X
Kontakt:

Re: wkładka do Pioneer PL-514X

#15

Post autor: WuKa »

Odgrzebuję trochę temat.
Mam dokładnie taki sam gramofon z zamontowaną obecnie wkładką UNITRA MF100, jednak chciałbym zamontować oryginalną wkładkę, którą posiadam, jednak ma uszkodzoną igłę, wkładka jest identyczna jak na zdjęciach zamieszczonych kilka postów wyżej. I teraz moje pytanie. Czy wymienić całą wkładkę, czy może lepiej poszukać samej igły. Zapewne będziecie chcieli wiedzieć do jakiego rodzaju muzyki potrzebuję tej wkładki, ale niestety na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi ponieważ rodzaj słuchanej muzy zmienia się w zależności od mojego i mojej połowicy nastroju, ponadto dodam że moja siedmioletnia córka też lubi posłuchać dobrej muzy :D więc wkładka musi być jak najbardziej uniwersalna.
ODPOWIEDZ