Wkładka za 300-400 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka za 300-400 zł

#46

Post autor: kielek »

Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Wkładka za 300-400 zł

#47

Post autor: Waluch »

Warto dołożyć do AT120e, miałem i byłem zadowolony.

Ewentualnie mam na sprzedaż używaną AT13Eav, do której z czasem dokupisz nową igłę
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkładka za 300-400 zł

#48

Post autor: ROCHO »

już się zdecydowałem,chyba :roll:
- Shure M97xE zachwalają tą wkładkę.Nie widziałem i nie słyszałem żadnej z wymienionych.Nie mam nawet możliwości aby gdziekolwiek posłuchać, dotknąć.Muszę posłużyć się opiniami i propozycjami zamieszczonymi tutaj.Pewnie dla wielu będzie to lipna wkładka bo lepsza AT 120E. Nie wiem nie znam się nie widziałem i nie słyszałem. Słucham mocnej muzyki. Co niektórzy proponowali mi zrzucić mój gramofon z wiaduktu, bo taka lipa.Ale są osoby na tym forum ,którzy mi odradzili ten krok.Kupuję wkładkę Shure M97xE na dzień dzisiejszy.Czekam na wypłatę.Chyba ,że w między czasie coś się zmieni i kupię inną.Jak to w życiu.DZięki Wojtek i reszta załogi winyl.net
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#49

Post autor: Wojtek »

ROCHO, AT 120E też zachwalają, bo to też jest dobra wkładka, w sumie konkurent M97xE, tyle że mimo wszystko różnią się brzmieniem :)
I niestety taki już jest świat wkładek, że nikt nie da na próbę, więc jeśli nie masz znajomego czy salonu który dany model może zademonstrować to trzeba oprzeć się na radach/opiniach/recenzjach i na coś postawić, po to by samemu się przekonać.

Spokojna głowa, będziesz zadowolony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkladka do 500 zł do TeacPX300

#50

Post autor: ROCHO »

Shure M97xE lub Audio-Technica AT120E tylko , która lepsza ? Oto pytanie
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkladka do 500 zł do TeacPX300

#51

Post autor: kielek »

ROCHO pisze:Shure M97xE lub Audio-Technica AT120E tylko , która lepsza ? Oto pytanie
Zmieniłeś gramofon?
Nikt Ci nie da gotowej recepty,gra cały system i od tego zależy czego oczekujesz czy więcej szczegółów,dynamiki,średnicy,basu itd.Poza tym każdy z nas inaczej słyszy,ma inną akustykę,inne kolumny,wzmacniacz,kable itd.Zresztą obydwie wkładki są wielokrotnie opisane na forum, w necie...wystarczy poszukać.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Wkladka do 500 zł do TeacPX300

#52

Post autor: ROCHO »

kielek pisze:
ROCHO pisze:Shure M97xE lub Audio-Technica AT120E tylko , która lepsza ? Oto pytanie
Zmieniłeś gramofon?
Nikt Ci nie da gotowej recepty,gra cały system i od tego zależy czego oczekujesz czy więcej szczegółów,dynamiki,średnicy,basu itd.Poza tym każdy z nas inaczej słyszy,ma inną akustykę,inne kolumny,wzmacniacz,kable itd.Zresztą obydwie wkładki są wielokrotnie opisane na forum, w necie...wystarczy poszukać.
Nie, mam nadal ten sam i na chwilę obecną nie wymieniam choć mógłbym .Chcę zmienić wkładkę .Pozostały na mojej liście dwie ,Shure M97xE lub Audio-Technica AT120E. W poniedziałek zamawiam, tylko nie wiem jeszcze którą :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka za 300-400 zł

#53

Post autor: kielek »

Świat winylowca nie kończy się na jednej wkładce.Sam obecnie używam przemiennie AT 120E i Shure V15 II ,więc nie patrz na wybór wkladki jako ostateczność.
Pytałem o zmianę gramiaka,gdyż zacząłeś pisać w wątku odnośnie Teac'a.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#54

Post autor: Wojtek »

ROCHO chyba już zaczął przypalać głupa, bo przecież pierw napisał, że "zrobię tak", a dwa później w jakimś innym, starszym temacie znowu odnawia to samo pytanie (co zostało przeze mnie z powrotem przeniesione tutaj).

Na co liczy? Nie mam bladego pojęcia.

Teksty tłumaczące, że Shure M97xE i AT-120E są na równym poziomie, ale mimo wszystko brzmią inaczej jak widać nie docierają.

Ja już tracę cierpliwość do tej dyskusji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkładka za 300-400 zł

#55

Post autor: ROCHO »

Wojtek pisze:ROCHO chyba już zaczął przypalać głupa, bo przecież pierw napisał, że "zrobię tak", a dwa później w jakimś innym, starszym temacie znowu odnawia to samo pytanie (co zostało przeze mnie z powrotem przeniesione tutaj).
Doradziłeś abym nie zmieniał gramofonu i tego nie robię.Zmieniam wkładkę.Miałem i mam dylemat na którą ale więcej przemawia za Shure M97xE, tak jak doradzałeś
Wojtek pisze:Teksty tłumaczące, że Shure M97xE i AT-120E są na równym poziomie, ale mimo wszystko brzmią inaczej jak widać nie docierają.
Na pewno brzmią inaczej ale ja tego nie wiem.Wy wiecie.Chcę tylko kupić taką aby mój gramofon ją obsłużył i muzyka , którą słucham jakoś zabrzmiała.
byłem ostatnio w sklepie audio i gość ''wyśmiał'' mój gramofon a jak podparłem się tym forum to stwierdził po co do niego przyszedłem skoro tu wiedzą lepiej ( chodziło o nie pozbywanie się gramofonu a tylko zmiana wkładki ).Reszty nie będę pisał, oceny jego forum
, bo idę oglądać mecz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#56

Post autor: Wojtek »

ROCHO pisze:Na pewno brzmią inaczej ale ja tego nie wiem.Wy wiecie.Chcę tylko kupić taką aby mój gramofon ją obsłużył i muzyka , którą słucham jakoś zabrzmiała.
Serio, nie zastanawiaj się już bardziej, nie badaj rynku, nie zasięgaj kolejnych opinii, itd. Kup to co sobie obrałeś (Shure), bo to przeciąganie sprawy już się naprawdę głupie robi.
ROCHO pisze:byłem ostatnio w sklepie audio i gość ''wyśmiał'' mój gramofon
To pewnie dlatego, że w salonach audio takie Reloopy nie stoją.
Na pocieszenie dodam, że to dość nieprofesjonalne zachowanie ze strony sprzedawcy i że generalnie mało który salon audio w naszym kraju dobrze ogarnia gramofony :)
ROCHO pisze:a jak podparłem się tym forum to stwierdził po co do niego przyszedłem skoro tu wiedzą lepiej ( chodziło o nie pozbywanie się gramofonu a tylko zmiana wkładki ).Reszty nie będę pisał, oceny jego forum
Ja mu się nie dziwię i mógłbym zadać identyczne pytanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka za 300-400 zł

#57

Post autor: kielek »

ROCHO pisze:Na pewno brzmią inaczej ale ja tego nie wiem.Wy wiecie
A jak myślisz skąd wiemy???
Już Ci odpowiadam-bo po prostu większość z nas jak pisałem posiada różne wkładki i na własne uszy nabiera tej wiedzy.Teoretycznie nie da się tego ogarnąć,trzeba kupić jedną a jak nie podpasuje kupić drugą.
ROCHO pisze:gość ''wyśmiał'' mój gramofon
My też możemy go wyśmiać,ale nie o to chyba chodzi?
Pisaliśmy Ci już ,że najsłabsza w Twoim torze jest wkładka i od tego trzeba zacząć.Jak dalej będzie źle to wymień pre na np. DJ Art lub lepszy a na końcu możesz wziąć się za wymianę gramiaka,chyba że cierpisz na nadmiar gotówki to wymieniasz wszystko ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka za 300-400 zł

#58

Post autor: zbyszek1982 »

ROCHO pisze:byłem ostatnio w sklepie audio i gość ''wyśmiał'' mój gramofon
Panowie w sklepach audio zawsze mają zdecydowane opinie na temat sprzętu, którym nie handlują, albo na temat sprzętu "vintage".

Najśmieszniej jest jak sobie człowiek weźmie np. swój czterdziestoletni gramofon na odsłuchy do salonu z takimi panami, co pozjadali wszystkie rozumy. Bardzo szybko im miny rzedną.

Z twojego opisu wynika niestety, że trafiłeś na wyjątkowego buraka.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkładka za 300-400 zł

#59

Post autor: ROCHO »

zbyszek1982 pisze:Z twojego opisu wynika niestety, że trafiłeś na wyjątkowego buraka.
Burak to nie wiem ale ale jak gość mówi, że piszą ludzie na forum co nie mają nic do roboty i jeszcze bzdury wypisują i doradzają.Wypisałem sobie na kartce istotne informacje zaciągnięte na tym forum i mówiłem w swoim imieniu.Wszystko bzdura, nawet wkładka proponowana przez Wojtka.Więc podziękowałem i opuściłem sklep.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka za 300-400 zł

#60

Post autor: kielek »

Odnośnie wkładek możesz poczytać inne fora i dziwnym zbiegiem okoliczności wiele informacji się potwierdzi a jeśli ten gość uważa się za jedynego co ma monopol na wiedzę w tym temacie to tylko potwierdza fakt,że jest burakiem a na dodatek jeszcze bufonem.
My nie mamy żadnego interesu w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem,a facet ma interes by wepchnąć Ci jakiś towar,więc sam oceń jego postawę.
ODPOWIEDZ