Technics SL-D3 - jaka igła?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
ProPin
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:21

Technics SL-D3 - jaka igła?

#1

Post autor: ProPin »

Siema wszystkim
Chcę się dowiedzieć czegoś o gramofonach a szczególnie o modelu Technics sl-3d. Mam go od wczoraj i nie ma igły wiec proszę o namiary jaka kupić za rozsądne pieniądze.
Czytałem ze do gramofonu jest potrzebny wzmacniacz czy coś takiego, możecie mnie naprowadzić co kupić tak żebym mógł zgrywać utwory na komp z winyli.
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Technics SL-D3

#2

Post autor: mamster »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41690
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-D3

#3

Post autor: Wojtek »

Hej ProPin. Technics SL-3D nie istnieje, ale SL-D3 tak, więc domyślam się, że o ten model się rozchodzi (poprawiłem tytuł wątku).

SL-D3 to bardzo dobry gramofon, pełny automat z napędem bezpośrednim.

Co do informacji o gramofonach to radzę pierw przejrzeć już istniejące tematy na forum, a potem ewentualnie zadawać już konkretne pytania, tak byśmy nie musieli się powtarzać :)
ProPin pisze:i nie ma igły wiec proszę o namiary jaka kupić za rozsądne pieniądze.
Pytanie tylko co to są dla Ciebie ów "rozsądne pieniądze". Dla jednego będzie to stówka, a dla drugiego tysiak, tak więc proszę o doprecyzowanie.

Dodatkowo pytanie czy w gramofonie jest w ogóle jakaś wkładka zamontowana albo czy w ogóle jest koszyk na ramieniu.

Sytuacja wygląda tak, że twój gramofon ma ramię z standardowym systemem mocowania wkładek, a na ten system składa się taki układ:
na końcu ramienia mocuje się tzw. koszyczek (headshell), do niego mocuje się śrubkami wkładkę, a u dołu wkładki znajduje się wymienialna igła. Dlatego powyżej pytam o wkładkę czy koszyk, gdyż w praktyce brak igły nie oznacza to samo co brak pozostałych części, a osoby nie w temacie mogą bezwiednie wprowadzać resztę w błąd.

Jeśli nie jesteś pewien o czym mowa to poproszę o jakieś zdjęcie gramofonu ;)
ProPin pisze:Czytałem ze do gramofonu jest potrzebny wzmacniacz czy coś takiego
No przydałby się. Sam gramofon to tylko urządzenie źródłowe, tj. magnetofon czy odtwarzacz CD albo przenośne mp3/4 ;)
ProPin pisze:możecie mnie naprowadzić co kupić tak żebym mógł zgrywać utwory na komp z winyli.
Mamster już zdążył podać link do konkretnej dyskusji na ten temat, ale powiem krótko, że w takim wypadku wystarczy kupić dedykowany przedwzmacniacz gramofonowy (np. Vivanco) i kabel 2xRCA (cinche)-mały jack, by połączyć gramofon bezpośrednio pod kartę dźwiękową komputera :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ProPin
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:21

Re: Technics SL-D3

#4

Post autor: ProPin »

Jeśli chodzi o cenę igły to coś do 50 zł. Kostka jest ale nie wiem jak się montuje igłę.
Przedwzmacniacz mam Vivanco z okablowaniem :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41690
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-D3

#5

Post autor: Wojtek »

ProPin pisze:Jeśli chodzi o cenę igły to coś do 50 zł
Oj, za taką "rozsądną" sumę to tylko najtańsze wkładki mogą cię interesować. Chociaż nawet nie wiem czy uda się w tej cenie dorwać AT-3600 (chyba najtańsza "nowa" wkładka na rynku).
ProPin pisze:Kostka jest ale nie wiem jak się montuje igłę.
"Kostka"? Domyślam się, że chodzi o wkładkę. Jak nie wiesz to się nauczysz, nic trudnego, zapewniam. Skoro masz wkładkę to może powiedz jaki to model (już o to pytałem, ale chyba pominąłeś), bo można też spróbować znaleźć i kupić samą igłę do wkładki zamiast kupować całą nową wkładkę z igłą.
Mam nadzieję, że wyrażam się jasno.
ProPin pisze:Przedwzmacniacz mam Vivanco z okablowaniem :D
No to wystarczy ci do połączenia choćby z komputerem (o ile komputer ma wejście liniowe audio) ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ProPin
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:21

Re: Technics SL-D3

#6

Post autor: ProPin »

Sory nie znam się ;) Karte muzyczna mam E-MU 0404 PCI
To co mi poradzisz z igieł do 100 zl
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Technics SL-D3

#7

Post autor: wiktorsam »

Chyba za bardzo nie zrozumiałeś ;) Wkładki są różne, każdy producent ma swoje standardy, co więcej najczęściej nawet modele tego samego producenta maja różne igły. Dlatego bez modelu wkładki (jak to nazwałeś tej kostki), albo choćby dokładnego zdjęcia, nie będziemy Ci w stanie pomóc wybrać igłę.

Najlepiej zrób zdjęcie całego ramienia z tą kostką, dokładne zdjęcia końca ramienia - czyli tam gdzie się zakłada igłę.

Nie chcę też żebyś mnie źle zrozumiał, ale łatwiej będzie jeżeli najpierw poznasz podstawowe pojęcia związane z gramofonami czyli wkładka, igła, headshell, warto tez poczytać o ustawianiu ramienia. Dzięki tej podstawowej wiedzy będzie Ci z nami dużo łatwiej się porozumiewać, dzięki niej szybciej też zdobędziesz wszelkie potrzebne informacje.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41690
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-D3

#8

Post autor: Wojtek »

Popieram to co napisał wiktorsam. Także czekam na uzupełnienie informacji :)
Nie pytałem o kartę muzyczną, ale teraz przynajmniej wiem, że masz porządne wejście liniowe w kompie :D
ProPin pisze:To co mi poradzisz z igieł do 100 zl
Zrozum, że igła i wkładka to 2 odrębne rzeczy. Igła to igła, a wkładka zawiera w sobie igłę, którą można wymienić (na tą samą bądź kompatybilną z modelem wkładki). Z nowych wkładek do okolic 100 złotych mogę polecić AT-95. Za tą cenę raczej nie ma nic lepszego z nówek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ProPin
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:21

Re: Technics SL-D3

#9

Post autor: ProPin »

Hmm drogie zajawka :o Jak będę miał czas to zrobię zdjęcia i wstawię :D


Mam zdjęcia
DSCN1682.jpg
DSCN1683.jpg
DSCN1684.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41690
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-D3

#10

Post autor: Wojtek »

Szkoda, że nie za bardzo widać wkładkę, ale ogółem wygląda mi na jakiś "noname". Chyba lepiej będzie jednak wymienić ją.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ProPin
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:21

Technics SL-D3

#11

Post autor: ProPin »

wiec Wojtek podaj mi konkretny model
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Technics SL-D3

#12

Post autor: wiktorsam »

Wojtek wyżej Ci napisał "Z nowych wkładek do okolic 100 złotych mogę polecić AT-95" ;)
http://allegro.pl/nowa-oryginalna-wklad ... 99495.html
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
ODPOWIEDZ