Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
ormats
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2023, 19:47

Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#1

Post autor: ormats »

Witam.
Szukam wkładki MC do Pioneera PL 50L II ( odbieram go za tydzień ) pod ramie S ( w razie jakby pod S nie pasowało proste też jest w zestawie).
Aktualnie posiadam PJ Debut Pro z wkładką Nagaoka MP 150 .
Szukam wkładki MC , która nie będzie "przesadzać" w wysokich tonach . Ma grać przestrzennie i przyjemnie :) . Muzyka jakiej słucham to blues , Fleetwood Mac , Pink Floyd , smooth jazz itp , raczej łagodniejsze klimaty .
Budżet to około 3k - 3,5k .
Przedwzmacniacz ( jeśli to ma duże znaczenie ) to GoldNote PH10 + PSU10 .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#2

Post autor: Wojtek »

Pierwsza MC?
Danone DL-103R
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ormats
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2023, 19:47

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#3

Post autor: ormats »

Tak, ma to być moja pierwsza MC. Jakaś alternatywa dla Denona ?
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#4

Post autor: adamik »

ormats pisze:
16 sty 2024, 07:39
Tak, ma to być moja pierwsza MC. Jakaś alternatywa dla Denona ?
Może trochę przewrotnie, Denon DL 301 mkII lub DL 103 (bez R), ale to ciągle wkładki poniżej budżetu.
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#5

Post autor: Wojtek »

adamik pisze:
19 sty 2024, 15:33
Denon DL 301 mkII lub DL 103 (bez R)
No nie no Panie, albo jedną albo drugą, a nie dwie serie w ramach tej samej rekomendacji skoro kolega ma konkretne oczekiwania co do dźwięku, bo przecież te Denony grają skrajnie różnie :)

@ormats:
Danonek 103 to taki klasyk i ciężko nie być zadowolonym jeśli się oczekuje "tłustego" dźwięku. R'ka lepsza od zwykłej 103.

Hana EL albo SL, nie ML (w Twoim wypadku).
Może jeszcze AT-33EV jako taki "all rounder".

Oczywiście rozmawiamy tylko o nówkach, bo jeśli mielibyśmy jeszcze o starszych MC rozmawiać to w ogóle nam się szeroko świat otwiera, ale też nieco bardziej komplikuje zarazem (bo trzeba polować, a może i retipować :D ).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ormats
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2023, 19:47

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#6

Post autor: ormats »

Tylko nówki mnie interesują . Często są polacene Hana SL/EL a jakoś mało o Sumiko Blue Point no3 coś z nią nie tak czy mają po prostu słaby marketing.
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#7

Post autor: adamik »

Wojtek pisze:
19 sty 2024, 15:58
No nie no Panie, albo jedną albo drugą, a nie dwie serie w ramach tej samej rekomendacji skoro kolega ma konkretne oczekiwania co do dźwięku, bo przecież te Denony grają skrajnie różnie :)
Wojtku, chciałem tylko skromnie zauważyć, że ja nigdzie nie napisałem, ze grają tak samo :). Kolega napisał:
ormats pisze:
15 sty 2024, 21:44
Szukam wkładki MC , która nie będzie "przesadzać" w wysokich tonach . Ma grać przestrzennie i przyjemnie :) .
i wg mnie, obie te wkładki spełniają te warunki. Mam je obie i każda z nich daje mi wielką przyjemnośc ze słuchania. 103R pewnie będzie się bardziej podobać niż zwykła 103-ka, ale jest też sporo droższa. Natomiast 301-ka będzie mniej wymagająca co do ME ramienia ale chyba ciężko już dostać nową.
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
Awatar użytkownika
mirfak
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:42
Kontakt:

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#8

Post autor: mirfak »

DL-301 mk2 do kupienia jako nowe na ebay. Sam zamówiłem. Zobaczymy co przyjdzie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#9

Post autor: Wojtek »

ormats pisze:
19 sty 2024, 16:56
a jakoś mało o Sumiko Blue Point no3 coś z nią
Wiesz, to jest wkładka MC HO, więc taki jakby kompromis jak nie mamy amplifikacji pod MC LO, a my tu same MC LO omawiamy skoro masz jak je napędzić.

Sumiko są chyba trochę mało popularne w PL ogólnie, ale to dobre wkładki.

Natomiast Sumiko ich nie produkuje. Zleca produkcję innym (m.in. Excel, czyli ci co robią Hana).
adamik pisze:
19 sty 2024, 17:54
i wg mnie, obie te wkładki spełniają te warunki.
Po mojemu - poza kwestią wysokich tonów. To nie jest jasna wkładka, jest bardzo wyrównana, ale mimo wszystko górę uwydatnia, dlatego nie czuję akurat tego modelu w tej sytuacji. Oczywiście mogę się mylić i przypasiłaby.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#10

Post autor: adamik »

Wojtek pisze:
19 sty 2024, 18:23
Po mojemu - poza kwestią wysokich tonów. To nie jest jasna wkładka, jest bardzo wyrównana, ale mimo wszystko górę uwydatnia, dlatego nie czuję akurat tego modelu w tej sytuacji. Oczywiście mogę się mylić i przypasiłaby.
Dużo zależy zależy od toru. Ja mam lampy i w przedwzmacniaczu i we wzmacniaczu oraz kolumny grające raczej środkiem - u mnie ta wkładka sprawdziła się doskonale. W jaśniejszych systemach będzie pewnie tak jak piszesz, góra może być bardziej uwypuklona. Ale zależy jeszcze co chcemy w tych rejestrach słyszeć.

Ach żeby tak można było wypożyczyć 10 wkładek i wybrać tą jedną. Świat byłby lepszy :think: .
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#11

Post autor: MISSE »

ormats pisze:
15 sty 2024, 21:44
Przedwzmacniacz ( jeśli to ma duże znaczenie ) to GoldNote PH10 + PSU10 .
mały budżet jak na takie klocki :lol:

brakuje tylko podpórek pod kable :ugeek:

gramofon też mało pasujący cenowo i stary :geek:

Kup sobie igłę od dwusetki na ebaju to na teraz, wydłuż ramię i zacznij szukać MC na zaś
ormats
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2023, 19:47

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#12

Post autor: ormats »

MISSE pisze:
19 sty 2024, 21:56
ormats pisze:
15 sty 2024, 21:44
Przedwzmacniacz ( jeśli to ma duże znaczenie ) to GoldNote PH10 + PSU10 .
mały budżet jak na takie klocki :lol:

brakuje tylko podpórek pod kable :ugeek:

gramofon też mało pasujący cenowo i stary :geek:

Kup sobie igłę od dwusetki na ebaju to na teraz, wydłuż ramię i zacznij szukać MC na zaś
- Budżet mogę zwiększyć
- Serio ?
- Gramofon moim zdaniem wystarczający a to , że stary to podobno zaleta :) Wyboru dużego nie miałem brałem co Pawelec miał
- Ciekawa propozycja
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#13

Post autor: MISSE »

ormats pisze:
19 sty 2024, 23:02
- Budżet mogę zwiększyć
nie wątpię
ormats pisze:
19 sty 2024, 23:02
- Serio ?
???
ormats pisze:
19 sty 2024, 23:02
- Gramofon moim zdaniem wystarczający a to , że stary to podobno zaleta Wyboru dużego nie miałem brałem co Pawelec miał
można pod MC coś lepszego zamówić (Pawelec potrafi - tylko nie plinta stutonowa) - do MM będzie spoko

Denon DL103 jakoś zagra na krótkim ramieniu, ale na długim kilka klas wyżej niż zmiana SUTa o kilka razy droższego
Jak nie wiesz czego szukasz to kupujesz Husarię i zmieniasz wkładki jak rękawiczki, oczywiście najpierw kupujesz dwie nowe/inne i porównujesz z tymi które masz. Tylko ramię ...

Jak już znajdziesz coś dla Siebie to dokupujesz dedykowany Sut i możesz pomyśleć o pre na lampie, jednocześnie używać Husarii jako porównania

Będzie drogo ale to nie wyścigi
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#14

Post autor: Piotr__ »

Opampowiec z rozbudowanymi przełącznikami daje nieograniczone możliwości regulacji sygnału, może być fajny - na pewno nauczy że w analogu można słuchać naprawdę bardzo różnorodnie, ale finalnie dobrany po wcześniejszych doświadczeniach z doborem sygnału sut + dobre pre lampowe to dopiero jest przyjemny odbiór muzyki, zamiast prymitywnej podniety samym audio. Wkładki mc nigdy bym nie brał nowej - szkoda kasy ze względu na nowobrzmienie i cenę, nigdy używanej- szkoda kasy ze względu na używaną igłę, natomiast zawsze używaną ze złotej ery gdzie wiedzieli co to muzyka z zaufanym i koniecznie pasującym retipem - przykład z życia: supex 900 z retipem eliptycznym - przynajmniej nie sprawia problemów na statystycznej większości ramion i gra muzykę bez udziwnień.
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka MC - poszukiwania, budżet 3k-3,5 k .

#15

Post autor: darkman »

Piotr__ pisze:
10 mar 2024, 12:52
lampowe to dopiero jest przyjemny odbiór muzyki
Racja. Podzielam ten pogląd aczkolwiek nie zawsze. Ot, renesans myślenia poznawczego. ;)
Piotr__ pisze:
10 mar 2024, 12:52
zamiast prymitywnej podniety samym audio.
ale wiesz, że Duane Allman nagrał solówkę do Layla Claptona i niego w łazience i to małej, faktycznie na Gibsonie Les Paul US i na na malutkim Fenderze Champie.. tylko dwie lampki i maluśkie trafo (wiem bo mam taki.. se rozebrałem, Giba Les Paula US też mam ale nie rozbierałem.. jeszcze :).. nie wiadomo na pewno co George robił z żoną Erica w tym czasie, ale legendy nie pozostawiają wiele do wymyślenia . A ja to brzmi! W audio nie ma najlepiej ani prymitywnie. Jest sztuka. Absolut nie istnieje.
Piotr__ pisze:
10 mar 2024, 12:52
ze złotej ery gdzie wiedzieli co to muzyka z zaufanym
A tu się też zgodzę.
Jednak co do zaufanego, to Clapton chyba nie wiedział.. no może nie przypuszczał :roll:

Tak sobie bajam, bo dobrze może być, ale nie musi. To droga jest. Długa i kolczasta. Po drodze zaś pułapki.

Kod: Zaznacz cały

Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. 
Niektórzy nie wiedzą czy to będzie dobre i to cała tajemnica sukcesu. Niewiadoma. Coś czarownego. Gdyby tak nie było to Zeppelini nie umieścili by Schodów tam gdzie umieścili, tylko dali jako utwór 1 na stronie A.
"Ślepi w karty nie grają", a głusi nie słuchają muzy.
ODPOWIEDZ