Wkładka AT mg35v- czym ja zastapic ??

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Wkładka AT mg35v- czym ja zastapic ??

#1

Post autor: kolimator »

Wkładka AT mg35v- czym ja zastapic ??? tz jaka wkładka do tysiaca złotych .... Kol Wojtek ocenił i wycenił ja na stówkę pol złotych czyli raczej kiepsko . moze kilka podpowiedzi ? w brzmieniu 35 tki brakuje mi troche basu jakby mozna cos pod teen desen wychaczyc ....co doradzicie ?
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1893
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wkładka AT mg35v- czym ja zastapic ??

#2

Post autor: Jaculek »

Z nowych, w tym budżecie zmieści Nagaoka MP-110 oraz Ortofon OM 20. Obydwie godne polecenia i powinny spełnić wymagania. Nagaoka jest bardziej "kolorowa", Ortofon ma charakterystykę neutralną.
Z używanych, to wybór jest zdecydowanie większy. Po basowej stronie mocy stoją na pewno stare Shure'y (M75, M95) są dość tanie z tym, że zwykle wymagają wymiany igły. Polecam przejrzeć forumową giełdę.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v- czym ja zastapic ??

#3

Post autor: kolimator »

Jaculek pisze:
12 wrz 2023, 07:40
Nagaoka jest bardziej "kolorowa", Ortofon ma charakterystykę neutralną.
CZY mozna napisac wiecej - co poeta mial na mysli ?
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1893
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wkładka AT mg35v- czym ja zastapic ??

#4

Post autor: Jaculek »

Przez koloryzowanie rozumie się podbijanie skrajów pasma (czasem tylko jednego jego końca). Często jest to na "pierwsze ucho" odbierane pozytywnie (szczególnie jeżeli podbity jest i bas i sopran). Zawsze jednak jest to kosztem środka pasma, gdzie ucho jest najczulsze lub przeciwnego do podbitego skraju, gdy sygnał ma nieco wyższy poziom tylko na jednym jego końcu (AT mają zwykle "górkę" w wysokich) . To czy to się komuś podoba czy nie, to już jest kwestia indywidualna. Wkładki neutralne nie faworyzują żadnego za zakresów.
ODPOWIEDZ