co po Denon DL-301 II ?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

co po Denon DL-301 II ?

#1

Post autor: mirhon »

Czy w budżecie do 5k max przejście z w/w na np AT-33Sa do krok do przodu czy raczej w bok ?
Generalnie nie narzekam jakoś specjalnie na Denona, ale jeśli AT w jakimś aspekcie będzie zauważalnie lepsze to się zastanowię :-)
Z powodu lepszego szlifu spodziewałbym się więcej szczegółów, ale mam nadzieję że nie kosztem odchudzonego (bardziej jasnego jak zwał tak zwał) przekazu.
Generalnie zależy mi żeby wkładka była tonalnie neutralna i żeby poprawiła się pozorna lokalizacja instrumentów, scena, szczegółowość, lepsza tekstura na basie i jakość wysokich.
Ewentualnie z AT rozważam jeszcze 33PTG/II
Czy te 2 AT będą dobrze gadać z SUT Denon AU-320 ? Generalnie chciałbym zostać przy SUT (niekoniecznie tym co mam), a pre to jest kwestia odrębnej inwestycji i pytań :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co po Denon DL-301 II ?

#2

Post autor: Wojtek »

Do przodu.
AT33Sa nie gra jasno.
AT33PTG/II też fajna.
Zagra z AU-320.

"Tonalnie neutralna MC" to trochę ciężki temat.

Alternatywa do rozważenia: Benz Micro Glider SL

Zasadnicze pytanie - ale na czym to ma zawisnąć? :D
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: co po Denon DL-301 II ?

#3

Post autor: mirhon »

Czyli ustawiając ranking z tych 3 przy założeniu że każda kolejna jest lepsza a nie inna ... :-) to można to tak ustawić, tak ?

1. Benz Micro Glider SL
2. AT33Sa
3. AT33PTG/II
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: co po Denon DL-301 II ?

#4

Post autor: Bacek »

Zawsze mnie ciekawiło czy Benz Ace SL czymkolwiek poza brakiem body różni się do Glider SL. Elektrycznie i materiałowo wyglądają identycznie. Dopiero po parametrach Wood widać że coś tam zmienili.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co po Denon DL-301 II ?

#5

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
17 maja 2023, 10:29
przy założeniu że każda kolejna jest lepsza a nie inna
A to założenie to na czym oparte?

Chyba nie da się obiektywnie stwierdzić ze AT33Sa jest lepsza od AT33PTG/II. Ta sama wkładka, inne igły.
Technicznie patrząc Shibata nie jest lepszą igłą od ML.
Dlaczego więc jest droższa? Podziękujmy Ortofonowi. Marketing czyni cuda.

Niemniej... i tak bym się zastanawiał nad Shibatą. Szlif mniej ostry, ale zwykle daje cieplejszy i bardziej wyważony dźwięk niż ML.
ML zwykle rozjaśnia każdą wkładkę (chyba że konstruktorzy wezmą na to poprawkę).
Bacek pisze:
17 maja 2023, 11:19
Zawsze mnie ciekawiło czy Benz Ace SL czymkolwiek poza brakiem body różni się do Glider SL
Czymś na pewno skoro różnice da się wychwycić. Generalnie Glider to taki ciut lepszy Ace, więc jakby ktoś miał bardziej ograniczony budżet to można śmiało polecać również niższy model.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ