Wkładka za 300-400 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#76

Post autor: Wojtek »

Tylko kwestia preferencji brzmieniowych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka za 300-400 zł

#77

Post autor: kielek »

krychu337 pisze:Przydałby się jakiś dobry tracker, bo nie lubię jakichkolwiek objawów IGD/sybilantów/etc
Oprócz igły/wkładki duży wpływ na te przypadłości ma jej poprawne ustawienie,ramię a często jakość płyty.
Tomek73
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2014, 08:45

onkyo cp-1046f jaka wkładka?

#78

Post autor: Tomek73 »

Dzień dobry. Jak w temacie jaką wkładkę wybrać tak do 4 stów. Muzyka jakiej słucham to rock, pop, disco z lat 80-tych. Lubię dynamiczne brzmienie. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#79

Post autor: Wojtek »

A jakiej wkładki używasz obecnie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Tomek73
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2014, 08:45

Wkładka za 300-400 zł

#80

Post autor: Tomek73 »

Oryginalna onkyo
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#81

Post autor: Wojtek »

Jeśli dobrze pamiętam to ta oryginalna wkładka na Onkyp CP-1046F to tak naprawdę tania AT-91.

Tobie polecam Ortofon OM 10 (nieco tańszy niż zakładany budżet) albo pomarańczowa AT-120E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Tomek73
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2014, 08:45

Wkładka za 300-400 zł

#82

Post autor: Tomek73 »

Wielkie dzięki, kupię ortofona. Wiem że mój gramofon to nie cudo i chyba faktycznie nie ma co przepłacać za wkładke.
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Wkładka za 300-400 zł

#83

Post autor: Roju »

Pozwolicie, że podepnę się pod temat. Udało mi się wygrać licytację Technicsa SL-1600 wersja mk1 (pisałem o tym w wątku zakupowym o gramofonach). Obecnie zamontowana w nim jest wkładka Audio Technica VM8 HII (o której w sumie niewiele mi wiadomo). Szukam czegoś w granicach 350-400 złotych.

Muzyka jakiej słucham to głównie rock (od ciężkich brzmień aż po ten klasyczny) oraz w niewielkim zakresie także jazzu i elektroniki.

Mój wybór ograniczył się w sumie do dwóch modeli: Ortofon 2M Red oraz Shure m97xE. Myślałem także o Audio Technice AT-120E/T ale ta wkładka kosztuje grubo ponad 400 złotych, więc musiałem na razie zrezygnować ze względu na ograniczony budżet.
Właściwie to byłem już na 90% zdecydowany na tego Shure ale coś mnie podkusiło żeby przejrzeć także inne wiadome forum ;) . No i tam przeczytałem, że nie warto już kupować modelu m97xE, ponieważ po przeniesieniu montażu z USA do Meksyku ta wkładka poza nazwą ma już niewiele wspólnego z dawną jakością. A wy co o tym sądzicie? Zaryzykować z tym Shurem czy lepiej wybrać Ortofona? Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby bezpośrednie porównanie obydwu wkładek podczas odsłuchu, jednak nie mam takiej możliwości i muszę zdać się na doświadczenie innych osób w tej kwestii.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkładka za 300-400 zł

#84

Post autor: ROCHO »

Shure m97xE jest dobrą wkładką.Osobiście polecam.Szczególnie do jak piszesz
Roju pisze:Muzyka jakiej słucham to głównie rock (od ciężkich brzmień aż po ten klasyczny) oraz w niewielkim zakresie także jazzu
Miałem dylemat nad wyborem Shure m97xE czy Audio Technice AT-120E. Padło na tą pierwszą.Poleciło mi kilka osób z tego forum.Nie żałuję.Może kiedyś kupię Audio Technica AT-120E lub wymienię tylko igłę na lepszą niż mam obecnie.
Roju pisze:No i tam przeczytałem, że nie warto już kupować modelu m97xE, ponieważ po przeniesieniu montażu z USA do Meksyku ta wkładka poza nazwą ma już niewiele wspólnego z dawną jakością.
Tego to już nie wiem.Nie miałem porównania.Ale mogę Cię zapewnić ,że wizualnie wygląda fajnie.Na duży plus opakowanie wkładki nie spotykane.ELEGANCJA Panie.Ze swojej strony polecam Shure m97xE. Więcej i konkretnie odpowie Ci na twoje pytanie, ktoś bardziej doświadczony, która wkładka zagra lepiej z twoim gramofonem.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Wkładka za 300-400 zł

#85

Post autor: MeqhabTion »

Roju pisze:Pozwolicie, że podepnę się pod temat. Udało mi się wygrać licytację Technicsa SL-1600 wersja mk1 (pisałem o tym w wątku zakupowym o gramofonach). Obecnie zamontowana w nim jest wkładka Audio Technica VM8 HII (o której w sumie niewiele mi wiadomo). Szukam czegoś w granicach 350-400 złotych.

Muzyka jakiej słucham to głównie rock (od ciężkich brzmień aż po ten klasyczny) oraz w niewielkim zakresie także jazzu i elektroniki.

Mój wybór ograniczył się w sumie do dwóch modeli: Ortofon 2M Red oraz Shure m97xE. Myślałem także o Audio Technice AT-120E/T ale ta wkładka kosztuje grubo ponad 400 złotych, więc musiałem na razie zrezygnować ze względu na ograniczony budżet.
Właściwie to byłem już na 90% zdecydowany na tego Shure ale coś mnie podkusiło żeby przejrzeć także inne wiadome forum ;) . No i tam przeczytałem, że nie warto już kupować modelu m97xE, ponieważ po przeniesieniu montażu z USA do Meksyku ta wkładka poza nazwą ma już niewiele wspólnego z dawną jakością. A wy co o tym sądzicie? Zaryzykować z tym Shurem czy lepiej wybrać Ortofona? Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby bezpośrednie porównanie obydwu wkładek podczas odsłuchu, jednak nie mam takiej możliwości i muszę zdać się na doświadczenie innych osób w tej kwestii.
A coś Ci nie pasuje w tej, którą masz? Może wystarczyłaby zmiana igły ? U mnie zadziałało :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#86

Post autor: Wojtek »

Roju pisze:żeby przejrzeć także inne wiadome forum
W sensie że audio-stereo?
Roju pisze:No i tam przeczytałem, że nie warto już kupować modelu m97xE, ponieważ po przeniesieniu montażu z USA do Meksyku ta wkładka poza nazwą ma już niewiele wspólnego z dawną jakością.
Problem w tym, że z tego co pamiętam nigdy nie było amerykańskiej wersji M97xE. Ten model od początku był produkowany w Meksyku.
Tak więc można by gadać, że każda M97xE czy współczesna M44 to licha wkładka, a wiemy że tak nie jest ;)
Dlatego moim zdaniem to nie jest kwestia ryzyka.

Igła AT-120E jest bliżej poziomu 2M Blue niż 2M Red.

Twoja AT VM8 HII to wkładka pokrewna z serią AT-10/11/12. Można do tego body dostać gdzieniegdzie oryginalną ATN12XE.
Jej brzmienie z tą igłą powinno być zbliżone jakościowo do pomarańczowej AT-120E.
Poziom wyżej byłaby igła AT12SA lub pasujący zamiennik z igłą Shibata (JICO takie robi).

Najtańszą opcją byłby zakup eliptycznego zamiennika igły od Wamatu ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Wkładka za 300-400 zł

#87

Post autor: Roju »

Dziękuję wszystkim za rady. Z tego co przeczytałem to VM8 HII to całkiem niezła wkładka (spodziewałem się czegoś gorszego). Tak więc chyba na razie pozostanę przy niej wymieniając tylko igłę.

A jeżeli chodzi o ustawienie nacisku to jaki byłby optymalny dla tego modelu? Ja ustawiłem bezpiecznie na 1,5g ale nie wiem czy jest to odpowiednia wartość. Co prawda na Vinylengine znalazłem informacje na temat modelu VM8 H i tam tracking force jest pomiędzy 1-2g ale nie wiem czy odnosi się to także do wersji HII.

A na koniec mam jeszcze pytanie do Wojtka odnośnie modeli igieł, które podał.
Jeżeli chodzi o ten zamiennik eliptyczny z Wamatu. Czy taki zamiennik będzie brzmiał dużo gorzej od oryginalnej igły, ponieważ nie wiem czy jest sens kupować?

A co do tej igły z poziomu wyższego to czy jest to konkretnie ten model o który ci chodziło - http://www.soundring.com.au/audio-techn ... ta-stylus/ ? Cena wynosi 129 dolarów, może gdzieś udałoby się kupić taniej.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkładka za 300-400 zł

#88

Post autor: ROCHO »

Napisz ,zadzwoń do http://north.pl może ściągną na zamówienie.Dopytaj o cenę może wyjdzie taniej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka za 300-400 zł

#89

Post autor: Wojtek »

Zanim się zapędzimy z analizowaniem igły VM8 spójrzmy na to co masz faktycznie ;)
Zakładam, że wylicytowałeś to? http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 73692.html
Ja tam na ramieniu widzę zwykłą AT-10.
Zdejmij igłę. Jeśli na żółtej oprawce znajdziesz logo AT to masz oryginał, jeśli będzie goło to igła jest zamiennikiem.
Tak czy siak, raczej igła sferyczna. Zalecany nacisk 2g.

Jeśli chcesz się zupełnie upewnić co do modelu posiadanej wkładki to wystarczy zdjąć ją z headshella.
Na dachu wkładki powinien być podany model.

Oryginalna igła VM8 była biała.
Wkładki VM zamiast logo AT z przodu wkładki miały literki VM, a mimo to można znaleźć w sieci nieco mylne zdjęcia przedstawiające AT-10/11/12 zatytułowane AT VM8. Tak jak napisałem wcześniej, jest to tak czy siak ta sama wkładka, więc w sumie nie robi to takiej różnicy ;)
Roju pisze:Czy taki zamiennik będzie brzmiał dużo gorzej od oryginalnej igły, ponieważ nie wiem czy jest sens kupować?
Raczej nie, szczególnie że możesz nie mieć oryginalnej igły, a nawet jeżeli to to co masz ma szlif sferyczny, a zamiennik możesz kupić eliptyczny.

Tak, to jest ATN12SA. Mocno taniej raczej nie znajdziesz. Zamiennik JICO to około 90-100 dolarów, już nie pamiętam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Wkładka za 300-400 zł

#90

Post autor: Roju »

Wojtek pisze:Zakładam, że wylicytowałeś to? http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 73692.html
Tak dokładnie. To jest ta aukcja. Co do wkładki to rozmontowałem ją dla pewności i rzeczywiście jest to model VM8 HII. Natomiast jeśli chodzi o samą igłę to nie na niej żadnego loga więc to pewnie zamiennik.
Ponieważ nie wiem jaki jest stan zużycia igły a nie chcę ryzykować z cennymi płytami, to tymczasowo zakupię ten zamiennik z Wamatu http://wamataudio.pl/atn-12-xe.html.
A docelowo zapoluję na tą ATN12SA i mam nadzieję, że różnica będzie już wtedy odczuwalna.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ