Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#16

Post autor: Wojtek »

monkiusz pisze:Jak gra ciszej niż z kompa podczas przełączania (a gra) to mogę sobie zawsze podgłośnić, to nie problem.
Zupełnie nie chodziło mi o poziom głośności pomiędzy dwoma źródłami z wzmacniacza (dźwięk z preampa gramofonowego najczęściej będzie słabszy), a bardziej o tzw. dynamikę, ale OK. Mogę zrozumieć, że nie jest to może takie oczywiste :)
monkiusz pisze:Kwestia tego, że wszystkie dźwięki są po prostu ze sobą zlane. Jak puszczam ten sam kawałek to gdy wchodzi stopa czy bas to słyszę je wyraźnie i osobno w wersji digital, a z gramofonu stapia się z innymi dźwiękami. Tak jakby wszystko było mocno spłaszczone, gdy leci z gramofonu, skompresowane czy cholera wie co.. Myślę, że stan igły może mieć dodatkowo na to wpływ.
Teraz rozumiem, choć to też zależy od płyty. Kiepski mastering nawet najlepsza igła nie uratuje.
monkiusz pisze:Nie wierzę wprost, że wszystko jest tak zbite ze sobą "bo to winyl". Ok, jakieś tam ograniczenia ma, ale chyba nie aż taka przepaść? Przecież to zaledwie Spotify, nawet nie jakiś format bezstratny..
To nie jest kwestia wiary :)
monkiusz pisze: 1. Czy w ogóle jest sens w takiej kwocie startować z tym sprzętem?
Pewnie.
monkiusz pisze:2. Jaka wkładka do tej muzy byłaby dobra?
Postawiłbym na Shure M97xE, Shure M44G albo AT-120E.
monkiusz pisze:3. Czy jeśli byłaby to Shure lub Ortofon Red - to która na wstępie zagra lepiej i która daje lepszą drogę do upgrade ewentualnego w przyszłości?
Nie wiem o jakim Shure teraz myślisz, ale w przypadku Ortofon 2M to wybór igieł jest większy.
Problem w tym, że sklepowy 2M Red jest dość drogi w porównaniu do tego co oferuje.
monkiusz pisze:4. Jak taka wybrana wkładka grałaby lepiej w porównaniu do tej którą mam? Czy to będzie odczuwalny skok jakościowy?
Normalnie i ogólnie lepiej. Powinien być.
monkiusz pisze:5. Jaki może być wpływ stanu igły / kalibracji gramofonu na odtwarzany dźwięk teraz?
Taki że jest kijowy dźwięk :)
monkiusz pisze:Może to gramofon jaki posiadam po prostu nie wyciągnie wiele więcej?
Nie.
monkiusz pisze:6. Może jednak AT120? Jak w niej z upgrade igły i jak cenowo to wygląda do powyższych?
Ceny to chyba możesz sobie sprawdzić, a co do upgrade to do tego body wejdzie igła od AT-440MLa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#17

Post autor: monkiusz »

Ok, w takim razie dzięki, poczytam sobie jeszcze recki na Amazonie i wybiorę pomiędzy AT120 i tym Shurem polecanym. Część z nich zauważyłem to konkretne porównanie obu tych wkładek więc coś co jest w tym wypadku jak najbardziej koszer.

EDIT: Skłaniam się do AT120 i pewnie na niej stanie. Sprawię ją sobie w przyszłym miesiącu i zdam relację ;P
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#18

Post autor: monkiusz »

Jeszcze nie kupiłem.. a ceny widzę coraz to lepsze. Strasznie podrożały te wkładki, przesadzają.. To się chociaż wypłakałem na forum ;).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#19

Post autor: Wojtek »

Co podrożało i o ile? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#20

Post autor: monkiusz »

AT 120 jeszcze niedawno w okolicach 420zł była do dostania teraz wszędzie widzę po 455. Niby niewiele, ale pomału widzę skradają się do 500zł. Jak patrzę na cenę tej wkładki jakiś czas temu to była po 200 / 300 z hakiem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#21

Post autor: Wojtek »

200-300 złotych? W Polsce? Chyba mylisz z niebieską AT-120E II.
monkiusz pisze:Niby niewiele
Dosłownie. To nawet nie 10% różnicy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#22

Post autor: monkiusz »

No nie bardzo powiem Ci - chodzi o ten model dokladnie, a tak przynajmniej pokazuje mi google w wynikach sprzed jakiegos czasu. Nawet ceneo wypluwalo wynik z 300 z hakiem gdy sprawdzalem jeszcze tydzien temu. Takze idzie w gore ciagle. Pomysle, moze z Amazona zaryzykuje zakup.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#23

Post autor: Wojtek »

Nie będę wnikał w szczegóły, ale z tego co pamiętam w ciągu ostatnich 2 lat ta wkładka stale była w cenie 380-450 złotych u nas.
Jeśli widziałeś gdzieś ofertę za 300 z hakiem to to musiała być jakaś krótka okazja albo coś innego (np. igła) ;)

Zaśmierdziało mi to AT-120 II (niektóre sklepy mylą obydwa modele, nie rozróżniając) bo ona właśnie stoi za jakieś 250-350 złotych.
Igła ATN-120E chodzi po około 300 złotych.
monkiusz pisze: Takze idzie w gore ciagle.
Nie strasz ludzi ;) Polski dystrybutor sztywno trzyma ceny już jakiś czas.
Tańsze oferty pochodzą głównie od sprzedawców co mają jakieś inne źródła (np. Wamat).

W Europie ogółem jest drożej niż u nas, więc to raczej odpada. Import ze Stanów? Spoko, ale policz dobrze czy to nie będzie walka o parę dyszek różnicy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
vinylmax
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2014, 02:07
Kontakt:

Re: Jaka wkładka do Technics SL-Q3 w okolicach 400zł?

#24

Post autor: vinylmax »

Cześć , wtrące sie do rozmowy .. Gram już od dłuższego czasu na Ortofonie , wczesniej prubowałem inne... i tak juz zostało, Ceny zdecydowanie bardziej przystępne od 24 eu nawet za 18 można igłę kupić bez systemu... Ortofon juz od lat produkuje z mysla o Stylusie... a jak ktos ma Technicsa to szczerze powiem nie ma co kombinować Ortofon OMB 5E .
Polecam i pozdrawiam.

http://www.ebay.de/itm/ORTOFON-Original ... 2350546f83
Danceman
www.maxitalo.com
GEMA DE:136622151
ODPOWIEDZ